Jump to content
FAS Goran
John

Zemljotres ..?

Recommended Posts

Bio je i u Sapcu zemljotres, ja sedim za kompom slusam muziku, i pocinje da se trese, i ja kontam nisam toliko pojacao bas. :harhar: Izadjem u predsoblje kad police sa cvecem igraju reko au jbt.... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja prvi prespavao a drugi nisam osetio. mislim da je do moje kilaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc u 22:15 , nocas u 00:45 i jutros 06:45 plus gomila manjih koji nisu vredni pomena... bejrut ili teheran , svejedno,bolje izgledaju od KVa... a najavljuju uskoro kisu... naredni period bice tezak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle će više mobilni operateri u ove svrhe da uzimaju svoje provizije, država poreze (uključujući porez na lukus zvani mobilni, od 10%)? Ja sam uplatio elektronski na račun, nadam se da novac ide u prave ruke, s obzirom da me ova Srbija u principu užasava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se kenja vise od ove drzave i ovakvih akcija... jeste tuga i jeste mi zao svega toga... ali dokle bre da ide po narodu.. tamo ce nekoj kretencini da placaju milion dolara da bi dosao i izbavio se od sranja iz Amerike..ruse zgrade od krimosa ( jer ruse dokaze da su svi tamo bili)..a posle od jadngo naroda traze donatorske sms akcije za sigurne kuce i placanje stete po rusevinama... Stvarno mi je zao ali nema sanse da ove akcije odradim...plus sto ce najvece pare da uzmu vec deklarisani lopovi.....Nicu crkve na svakom koraku umesto obdanista i domoza za nezbrinute... to ce nam jos i preostati samo da se molimo do iznemoglosti da prezivimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovan sam na jednom domacem ribolovackom forumu..virtuelnom kolegi sa foruma iz KV je ostecena kuca, krov i dimnjak shebani a u nedelju se ocekuje kisa, forumasi se organizovali, seli u kombi (jutros u 3h) napakovali crep, cement i ostalo (kolica, agregat), platili dvojicu majstora i pun gas za KV...u 16h mi jedan kolega salje SMS: "Odzak ozidan, prepakovan crep, upoznali smo gazdu i pijemo ladno pivo na Moravi!"

Gorivo za kombi je platio admin!!

E, to je po mom mislljenju prava akcija i prava pomoc prijatelja (u ovom slucaju virtuelnih) :clap:

Kapa dole za gest!!

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da ne prokomentarišem da je republička vlada izdvojila 5mil.din., to je nešto manje od 50kEUR.

Za te pare može da se porave 3.5 kuće. :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj Dovla,nemoj da pricas o tome !!!

Vlada je izdvojola 5 miliona dinara,nek izdboji svaka firma jos po 5 milion,ato je max 200-300.000 evra...a da lisu 40.000 evra za potrete koji vise u holu Skupstine iili tako nesto... :realmad: Svi su dosli samo da se slikaju,i odmah pobegli,mnogo naroda spava pod vedrim nebom,zgrade nastavljaju da se ruse,nocas je bio jos jedan solidan zemljotres...A od sutra kisa... :rant:

Vladu zabole za nas gradjane,njima je bitno koliko ce da ukradu para... ***** im ***** lopovsku...

Mionica posle 12 godina jos nije obnovljena,sa Kraljevom ce biti gore...

Tako da nemoj da pricas bilo sta pozitivno o Vladi jer nema nista pozitivno...

5 mil.dinara, EJ 5.000.000 dinara od Vlade za srusen grad... pa Somalija bi vise dala... :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovakve nesreće ujedine obične-male ljude i u razmišljanju i u solidarnosti, ali u njima sebe uvek nađu i oni slabijeg morala.

Mator sam i dugo pamtim. Od zemljotresa u Skopju, Banja Luci, Baru........neki su se osevapili za praunučad. Moram biti sarkastičan, bila u CG pesma "Oj ti bože sa nebesa, daj još 2-3 zemljotresa".

E sada, ako bi se tom logikom vodio ne bih priložio ništa.

Ipak sam za KV uplatio 500 din i još neke moje aukcije na limundu su otišle za KV, sve ukupno 1000. I moji su poslali po nekoliko poruka na 1003. Kao prosečan građanin i penzos više ne mogu, a želeo bih.

A o državi: Mi bolju i nezaslužujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poucan text o tome koliko dzrava brine o svojim gradjanima :clap:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/139443/Mionica%3A+Dr%C5%BEava+zaboravila+na+nas.html

tako da sta reci posle ovoga :unsure: ,ja sam ostao bez texta :no

Inace,prolazio sam,ranije,kroz sva ova mesta gde je bio epicentar zemljotresa,Vitanovac,Vitkovac,Stubal,u ovom poslednjem ima jako lep manastir sv.Petke

petka02.jpg

prava tragedjia :no

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemljotres u Mionici se nikako ne može porediti sa Kraljevačim pre svega zato što je posle zemljotresa u Mionici bilo pre svega bombardovanje, pa onda 5. oktobar i suštinska smena vlasti i sve je to trajalo dovoljno dugo da država zaboravi na njih. Jasno je sada da Mioničani pokušavaju sada da iskoriste nevolju u Kraljevu i da konačno naplate svoju štetu od države.

Ono što mnogi zaboravljaju jeste da država nije u obavezi da isplaćuje nastale štete uopšte. Prosto to je elementarna nepogoda i država ima moralnu ali ne i zakonsku obavezu da preduzme nešto po tom pitanju. Oni koji su plaćali osiguranje preko računa za struju ili vodu (zavisi gde kako to ide) sad mogu lepo da se opare od osiguranja, dok ostali mogu samo da se nadaju nečemu od države i društva. Nažalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo si lepo rekao na kraju- nazalost

Ja ne znam da li su ljudi ovde svesni da nasa drzava skoro uopste ne ispunjava svoje obaveza prema gradjanima,vec samo ubire poreze,naplacuje kazne itd.

Par primera,koji se ne odnose na zemljotres,ali je princip isti:

-drzava je duzna da invalidima vraca pdv od uvezenih i ocarinjenih automobila,ljudi to cekaju dve godine,a odgovor nadlezne drzavne sluzbe je nemamo para,tuzite nas,pa kako nemaju kad su im gradjani,u ovom slucaju invalidi da lite pare.

-takodje ukinute su povlastice oko registracije vozila civilnih invalida(rodjeni sa teskim invaliditetom,stradali u saobracaju,mnogi ne svojom krivicom),a pritom iste te posledice ostavljene invalidim rata i invalidima rada,time drzava krsi svoj zakon o diskiriminaciji osoba sa invaliditetom u ravno 3 clana.

naveo sam ove primere,jer se licno doticu mene i mog brata,kao i mnogih njegovih poznanika,ali sti princip se koristi i prilikom saniranja posledica elementarnih nepogoda,kad treba drzava da uzme nesto,gradjanin mora to da plati ili mu se oduzima,odnosno biva krivicno gonjen i uskracuju mu se prava,a kad drzava treba da pomogne onda vazi:

-nije duzna po zakonu,moral ko je.e

-zaboravila je

-bile su promene,pare trebaju za portrete poslanika,Kovacevica,posete inostranstvu itd

i na kraju ispade da ovi stradalnici iz Mionice hoce da se slepuju na zemljotres u Kraljevu,a drzava,ona samo strogo postuje zakon,ali selektivno:

-juce cujem na radiju da drzava duguje 200 000 000 dinara za grejanje,struju,komunalije,a i to nije ceo dug,a ti nesretnici iz Mionice i Kraljeva su odvajali od usta da bi placali poreze i svoje racune,bas ovoj drzavi,koja striktno postuje zakon bas na njima,narocito kad treba da se pomogne,zalosno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pozdrav svima , vlada srbije (namerno pisem malim slovom) dala 11 miliona dinara za paradu pedera ( toliko kostaju panduri ) + steta od 1 mil. E. pricinjena Beogradu + milion dolara za naseg miladina koji prebija ljude po Americi + sto ta ista drzava ne placa sopstvene obaveze i prema nama gradjanima sto rece mik (pozdravljam ga ovim putem) a za pomoc Kraljevu 5 mil. dinara !!!!!!!!!!!! sta reci posle svega ? UZAS !!! E da mi je neko ovo pricao pre 10 godina da ce ovi ovo raditi strasno ! Koji smo mi papani bili pre 10 god. da nas neko ovako seljacki odradi! totalno unistenje sopstvenog naroda ! Ali ovde na forumu su svi sjajni ljudi i kako mi se cini niko nikom ne zeli zlo tako da me to drzi u nadi da nas ima dosta OK ! POZDRAV SVIMA :thumbsup:

Izvinite ako sam skrenuo sa teme nije namerno jer mi je do srzi zao tog napacenog naroda u KV samo im je jos falio ovaj zemljtres na svu ovu muku koju nam ova prokleta drzava priredjuje !!! IZVINITE JOS JEDNOM ! POZDRAV

Edited by croma driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...