Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - ne radi grejač zadnjeg stakla

Recommended Posts

...ali rade grejaci retrovizora, e sad pitanje moje je, da li idu preko istog osiguraca - grejac retrovizora i grejac stakla ili svaki ima poseban osigurac...?

Ako imaju isti osigurac ima li neko ideju sta bi drugo moglo biti, otvorio sam plastiku nazad, oko grejaca, sve mi deluje ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

glinericu na 12V u ruke pa se lako da proveriti sta fali stuja ili masa.postoji tu dosta stavki koje mogu da zezaju-rele,prelomljen kabal u crevu zadnjih vrata,masa....lako se to sve isproverava glinericom ili unimerom

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam kod sebe bilo sta od strucnih stvarcica ali mislim da ide preko istog,nisam 100% siguran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto ne radi a retrovizori rade. Osigurac je u redu. Ne razumem se u eletriku pa ako neko moze neka opise odakle da se pocne sa proverom itd ako nije problem. znam da je jednostavno ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni "nije radio" grejač zadnjeg stakla pa sam bunario po osiguračima, relejima, dok nisam malo pažljivije pogledao. Bivši vlasnik je uspeo (nije mi jasno kako ?) da pokida bukvalno sve linije grejača ! Osim dve koje su potpuno sakrivene ispod maske centralnog stop svetla ! I to, nisu linije pokidane na jednom delu, pa da pomislim da se eto desilo kad je ubacivao ili vadio skije ili šta slično. Jok, svaka grejna linija je pokidana na drugačijem delu zadnje šoferke !

Sad mi ostaje da nabavim onaj Loctite lak za reparaciju, pa šta uspe - uspe.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja resio problem, kontakti na releju, ima 3 komada, trebalo bi da je skroz levi, crveni, malo sam ocistio kontakte od dole, vratio, prodrmao i sada radi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne rade cetiri linije i kada sam trazio lak za reparaciju rekli su mi da kosta oko 3000 din i da se vise isplati otici do glass servisa i da oni to odrade za neke sitne pare. Koliko kosta ovaj lak za reparaciju i da li je neko uspesno sa njim sredio grejac zadnjeg stakla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista priča i kod mene i kažu da nema leka sem da se zameni celo staklo. Mislim da u Glass servisima uzimaju 100-200 RSD po liniji, ali da ne daju garanciju i da to navodno radi samo par meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, kupite tečno srebro u LAV AUTU. ja sam zakrpio 10-ak linija pre 2 meseca i još drži. platio sam ispod 1000din. da sam plaćao popravak 200din po liniji izašlo bi me skuplje i ne bi uradili kao ja. ipak sam radio to za sebe sa puno preciznosti.

Edited by mica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i sa tim, ali nažalost nemam ja ruku za to, mnogo ružno izgleda tako da sam odlučio da mi je bezbolnije da mi ne rade 4 gornje linije nego da se nerviram čak i preko leta kada mi ne trebaju grejači. U svakom slučaju hvala na savetu i ideji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma probacu ja sa tim mazalicama, samo da ih nadjem. Nisam se preterano trudio ovih dana oko toga (proslave, slave, rodjendani....) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam i sa tim, ali nažalost nemam ja ruku za to, mnogo ružno izgleda tako da sam odlučio da mi je bezbolnije da mi ne rade 4 gornje linije nego da se nerviram čak i preko leta kada mi ne trebaju grejači. U svakom slučaju hvala na savetu i ideji!

SAVET: kad nađete prekid na liniji, gornju i donju stranu linije oblepite molerskom trakom tako da deo sa prekidom ostane između gornje i donje trake. nanesite tečno srebro, sačekajte minut-dva, skinite trake i operacija gotova. posao odrađen perfektno i teško uočljivo mesto rada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što otkazuju redom odozgo na dole linija po linija (do sada 4 linije) i to tako da se pojavi na stotine sitnih prekida na liniji. U Glass servisu su mi rekli da je to korozija grejača, a auto je 2004.godište (strašno), tako da meni nema spasa :crybaby:

Edited by Zoxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je prethodni vlasnik nekako pokidao većinu vodova. Kupio sam tečno srebro od nekog lika iz Leskovca, sa poštarinom oko 1400 din, mesta prekida sam selotejpom obradio tako da se maže isključivo tamo gde treba i tako u dva sloja zbog debljine. Ispalo je odlično i svi rade na kojima sam našao prekide. Još moram pogledati na 3 voda, nekako mi je promaklo, verovatno su prekidi minijaturni ali dovoljni za zezanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas vidim da mi ne radi grijac zadnjeg stakla,a uz to ni vozacevog retrovizora! Interesantna stvar da na drugom retrovizoru radi! Do prije 2 dana je sve bilo ok! Zamijenio sam jedan osigurac,iako mi se cinilo da je ok,ali i dalje isto! Prijatelj mi rece da ima reklej zadnjeg grijaca! Zna li neko gdje je on kod Stila? Ili neki drugi svajet! pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari kod mene je na zadnjem staklu pokidan kontakt na koji se ubada ona buksna. jedan je pokidan a jedan je ok. Nadam se da znate na sta mislim. Da li se i to moze zalepiti tim tecnim srebrom koji pominjete ili cime vec i gde to mogu da nabavim? Rec je o stilu karavan ako to ima neke veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uu mene griju i retrovizori aa zadnje staklno da ne pricam imam stila ii kad uplaim zadnje staklo bude toplooo extra radiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila 1.6 16v 2004.godište sa manuelnom klimom i prilikom uključivanja grejača zadnjeg stakla upali se lampica iznad prekidača ali nema grejanja,rasturio sam onu plastiku pozadi,struja dolazi na oba dva kraja ali ne greje se staklo...a i primetio sam da na jednom mestu u dužini od 2-3(mm) ima prekid na onim linijama...pa da li je to problem...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL, zezaš a?

ajd da preformulišem tvoje pitanje: imam jednu klasičnu sijalicu od 60W ali ja kad flipnem prekidač ona neće da se upali! primetio sam da je ona žica što se užari u njoj prekinuta na jednom mestu, jel možda to problem?

:devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnio ti covek :) Bas tako, ijmas na krajevima grejaca razliku potencijala... Prekidac i instalacija su ti ok, cim dovode struju do potrosaca (grejaca), on na svojim krajevima ima napona, ali je u prekidu kao sto si naveo, pa ne moze da zatvori strujno kolo, samim tim nema protoka struje, pa ni grejanja zadnjeg stakla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš toliko teško pročitati celu temu (sve napisane odgovore) na kojoj smo sada... ;)

Dakle, dole levo ili gore levo, klik na broj 1, tj. na prvu stranu ove teme i čitaj. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...