Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Stilo - ne radi grejač zadnjeg stakla

Recommended Posts

Pokusavao sam danas da izvucem panel komandi za grejanje da bih zamenio isti, ali sam na kraju odustao i zamenio samo prekidac ventilatora koji se bio istopio. I kad sam sve sklopio kako treba pritisnem taster za grejac stakla ono ne reaguje. Ranije se cuo relej i palila se diodica, a sad nista. Da li postoji mogucnost da sam nesto za*ebo na onoj stampanoj ploci? Ima li sanse da se ona stampana ploca izvuce nekako bez rasturanja cele centralne konzole. Koj relej je za grejac, da probam da ga cacnem malo, mozda je i on nesto zeznuo. Napominjem da sve ostalo radi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da se tako dolazi do sijalica, i do samog prekidaca ventilatora. Ali se nikako ne moze skinuti cela ta kutija, a da se pri tom ne rasturi pola enterijera. 

BTW nasao sam resenje i odgovorio na svoje pitanje. Jesam nesto od elektronike zeznuo, i uspeo sam da skinem celu stampanu plocu i da stavim drugu. Ako nekoga zanima kako se skida ploca da pojasnim: sa njene leve strane postoje dve zabice koje se malim srafcigerom lagano oslobode, ali samo lagano da ne puknu. Tad se taj kraj ploce podigne i polako se zavuce prst skroz desno i na desnoj strani konektora se nadje mala zabica koja se prstom pritisne i potom se potisne prstom konektor od pozadi a napred se malim srafcigerom polako oslobodi desna zabica i tako cela stampana ploca izadje napred zajedno sa kablom. Posle se stavi druga plocica i polako se vrati nazad. Slikacu sve to sutra i postaviti temu na DIY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, od vrha stakla gepeka do pola stakla rade. Dalje ne rade, tj. ne odmagljuje odmah. Jel moguce da se to popravi nekako, da li je neki prekid u pitanju...?

Edited by neshaoct
spojeno by beli_Punto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. Ispita se unimerom dokle ima provodljivost ili vizuelno polako pratiš linije dok ne nađeš prekid i premostiš sa onim tečnim srebrom. Ima da se kupi u radnjama sa auto opremom, dobiješ malu bočicu i čerkicu.....pratiš uputstvo koje dobiješ. Moguće da su ti te donje linije oštećene ponaosob svaka ili pak glavni vod sa strane ima prekid negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da mažeš dok se ne us.reš sa ta tri grama.

Popravio sam ja jednu liniju kod mene uspešno ali samo je tačka bila u pitanju. Kod burazera smo bukvalno iscrtavali one glavne vodove (bočne) na 206-ici SW jer je keder na staklu sve izbriso i nije se proslavilo. To je ogromna površina pa je brzo pogorelo...

Mislim da nismo potrošili pola a mazali smo samo tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo nemojte da preterate kada mazete tim srebrom, da podebljavate vod puno, jer na tom delu moze doci do veceg zagrevanja i pucanja stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes biti i sam svoj majstor.

Postoji tecno srebro, 3ml kosta oko 1800 din na kupindu, cini mi se. Lociras prekide gde su i povezes linije tecnim srebrom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi.Na stilu karavanu grejac zadnjeg stakla ne radi posto se ona bakarna ili mesingana plocica odlepila sa stakla pa tako nema ni kontakta.sve ostalo je u redu,i grejaci i dolazni napon.Da li je neko i kako ovo uspeo da resi odnosno ponovo zalepi za staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...