Jump to content
FAS Goran
oktopod

Čišćenje leptira (klapne) gasa

Recommended Posts

Da ne bih totalno poludeo zbog ovoga - http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=51889&st=0&p=788897&hl=+ciscenje%20+leptira&fromsearch=1entry788897

resim juce da skinem celo kuciste leptira gasa...

Skinuo plastiku od gore, raskacio elektroniku, raskacio creva za vodu (kod mene ima i to)

2012_11_12_14_14_42.jpg

Zatim idu dole 4 inbus srafa i kuciste silazi vrlo lako

2012_11_12_14_18_48.jpg

Koliko sam citao na engleskom forumu, bez skidanja kucista celog, od gore sa krpom i sprejom moze da se ocisti bukvalno 10% masnoce, prljavstine, naslaga...i tako i izgleda...evo ga od dole

2012_11_12_14_19_08.jpg 2012_11_12_14_19_37.jpg

2012_11_12_14_19_54.jpg 2012_11_12_14_20_01.jpg

I evo ga ociscen

2012_11_12_14_38_38.jpg

I konacno resen problem, nema vise knedle pri kretanju (uglavnom samo prvo paljenje ujutru), i dosta bolji odziv na gas sada, kad sam krenuo bukvalno ono kao kad zamenis kvacilo pa ne mozes da se naviknes na gas...

Ide dosta lepse...kao da lakse prolazi kroz manje obrtaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem,molio bih za pomoc i uputstva. Imam Fiat Punto 2, 1.2 8v, 2001, sa klimom. Motor lepo radi, ali previse secka, i to sve oko 2000 obrtaja kad dodje. Posle toga ne. Kaisevi su dobri, nije prezubio. Na kompjuteru su sve greske otklonjene. Zamenjeno je ulje, svecice, dizna ociscena, semzor radilice novi stavljen, i opet isto. Ja stvarno ne znam sta cu sa njim. Ako se nekom ovo desilo, ili ima takav problem, zamolio bih za bilo kakvu pomoc. Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem stilo 1.6 16v sad da lije do ove klapne procenite; kada stisnem samo malo papucicu gas prstom ruke obrtaji skoce i do 2500+ a preko toga je normalno kad stiskam papucicu ali na tom intervalu od 900 pa do 2500-2700 obrtaja potrebno je papucicu stisnuti za dlaku i nemoguce je auto voziti na tom gasu ili ide preko ili vraca na ler kad vozim preko 3000 i gore nema problema i normalano se odaziva. Na leru radi dobro nema nikakvih oscilacija drzi dobro ler kad je hladan malo vise kad se zagreje vrati na 900?

Edited by Dragan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikolica1310 Pokusaj od nekoga da uzmes bobinu pa da probas sa njom ;)

@Dragan G Ne mora da prijavljuje gresku.

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lije imao iskustva neko sa ovim sprejem konkretno

carb_cl.jpg

http://cyclo.carshopinc.com/product_info.php/products_id/13103/C1

Kupio sam danas u Ap sportu, a razlog je sto mi je moj auto (Punto 1,2 8v) pre dva dana poceo da varira ler gas, radi normalno na 800rpm pa na momenat padne na mali gas na ivici da se ugasi pa se odmah vrati u normalu. Danas je vozen ceo dan i normalno se ponasao, cini mi se da je i bolje isao nego inace, na leru radio normalno, jedino mi proguta knedlu kada mu naglo dodam gas i to u nizim obrtajima, u voznji ne, pa rekoh da ga malo procistim ovime ako valja i ako je taj sprej za to. Citao sam na nekom stranom forumu da se neki lik zali da mu je ostecen onaj senzor od ovog sredstva, kao jako je mnogo i nije za el. delove nego samo za obicne karburatore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel da prskam dok radi auto ili dok je ugasen? Na uputstvu pise dok je ugasen, ovde od kolega citam da se prska dok radi auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde ima i fotki i dobrih saveta. Google translate moze lepo da prevede, a da se shvati poenta.

http://www.ilpuntoma...aspx?idguida=22

evo i video

Bitno je i posle ciscenja uraditi i autostelovanje leptira. zatvoriti vrata od auta i dati kontakt. ostaviti tako 60sec. ne ukljucivati nikakve potrosace za to vreme. potom, okrenuti kljuc na STOP i ostaviti tako 30 sec. potom normalno paliti auto.

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti cast gde nadje ovaj sajt. Ja prevrnuh sve i nisam nasao nista za punta, a ovde sve i svasta ima i opisano i u klipovima. Extra :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pratim sta ovaj lik radi od krja 2011 god. Na njegovom sajtu ima svasta nesto oko odrzavanja auta. najvise za Punta mk2a 1.2 16V, jer je to njegov auto. Ako imate nesto za prevod slobodno pitajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao ceo sklop i detaljno ocistio,medjutim nisam uradio ovo samostelovanje leptira,nego sam upalio auto...Da li je kasno sad za samostelovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze da se cisti klapna jos nekim sredstvom osim Carb cleaner-om...posto kod mene u Mladenovcu nema nigde da se kupi to "cudo"...npr. WD ili nesto slicno? 

I jos dva pitanja: Da li se to sredstvo uspricava kada je klapna otvorena tj. direktno u usis ili nekako drugacije? I: Kako da, kad to sve lepo odradim i ocistim, uradim kalibraciju klapne pomocu dijagnostike (imam ELM327 a imam i KKL...)? 

Hvala svima unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš iznad link na Youtube,prskaš direktno u usis,a pomoćnik daje gas i pomaže da se auto ne ugasi.Ne može wd40,mora carb cleaner.Naruči ga preko interneta

Telenor Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa variranjem obrtaja na mom Stilu je otklonjen: razlog-REGLER vrisnuo i alternator nije davao dovoljnu struju pa su brljavili obrtaji...zamenjen regler i sve se vratilo u normalu....za sada sve radi kako treba tako da klapne i dizne za sad ne pipam :)

Pozdrav i hvala za savete  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre jedno dve nedelje rešio da očistim ćaletu klapnu gasa na stilu, moram samo da kažem da je ovde bila zviznula turbina i da je verovatno povukao ulje gde god je mogao...

Situacija je bilo ovakva...

image_1368356611531_V.jpg

image_1368356436425_V.jpg  

 

image_1368356382238_V.jpg

...dakle katastrofalna

 

Posle sigurno sat vremena prskanja spreja i čišćenja...

2013_05_08_13_47_22.jpg

2013_05_08_13_47_29.jpg

 

Usput stavljen novi lim na EGR ventil i zalepljeno ovo problematično crevo, zaliveno tečnim metalom, nakon dve nedelje ni traga ulja ili tako nečega...

2013_05_08_16_08_34.jpg

Rezime svega...stildža mnogo lakše i lepše radi, imao je problema sa obrtajima na leru, sada prede...

 

PS - Izeš dan za sređivanje kola ako se ne uprljaš kako valja :D

image_1368356207205_V.jpg

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, čitajući forum na više mesta (tema) sam pronašao preporuke kao što su : očistiti step mootor , leptir gasa , potenciometar gasa.... i slično. Na žalost nigde nisam pročitao i neko uputstvo kako to uraditi. 

Ako je neko voljan da ukratko objasni postupke čišćenja nekih od pomenutih stvari. Koliko vidim kvarovi prouzrokovani neispravnošću/zaprljanošću ovih delova su : loše prima gas , guši se i slično.

 

Pozdrav.

Edited by neshaoct
spojeno by Ritmo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ocistio clapnu gasa jer su mi obrti padali ispod 9 sto mi se nije svidjalo.sada sve lepo radi nece da padnu ispod 9 sve dok ne ugasim auto haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...