Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Ne bitno je koja je pumpa ne znam ni da li je to jos uvek u opticaju :thumbsup: ne znam kako se bazdare znam da pokazuje prilikom sipanja u litrima :thumbup: a ovaj je podmitio pola srbije a ne inspektore ali necu da skrecem sa teme . . . mislim tako sam barem cuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko 1.8 stilo da je upakovao sekvent da mi kaze koliko mu trosi.

Ja ugradih pre nesto manje od mesec dana, pa da uporedim sa svojim rezultatom

Juce sam bas napravio racunicu koju sam upisivao od prvog novembra ( plin ugradjen 6og kad je prvi put i sipan )

Presao sam 635km ( sve grad ) a ceh je ukupno iznosio 8300. Tj. 5300 plin i 3000 benzin ( pri cemu je jedna hiljadarka benzina otisla od 01-06 novembra pre plina )

Kapiram da bi ovaj mesec trebalo da bude "drasticno" manje jer mesec pocinjem sa plinom. A i valjda na 1000km radim taj prvi servis kada bi trebalo da se dosteluje nesto vec u servisu, pa mozda posle toga manje trosi ili sta vec.

Eto, ako ima neko cifru koja je njemu na ovom motoru u ovim zimskim uslovima, tek da uporedimo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi,ne moze manje da trosi..ja sam sekvent ZAVOLI u isti motor ugradio jos 2007.godine,na otvorenom ako ga ne panjis izmedju 8-9 litara,gradska voznja 10-11 litara TNG, samo redovan servis i teraj bez problema.. :thumbup::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam gas u Stilu 1.8 od marta 2008. i do sada je potrosnja bila 7.5 otvoreni put (NS-Tivat), a u gradu 9-10.5.Vrlo isplatljivo dok nas ovi hohstapleri nisu poceli sisati.Sad sam nasao u novcaniku racun od 05.11 i cena za 1l 61.50 a sad 72 din.J...m ih u bradicu jarecu :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam gas u Stilu 1.8...u gradu 9-10.5

Ovo nije gradska potrošnja. Pogledaj prosečnu brzinu...

Da me ne shvatiš pogrešno :whistle: , verujem da piše toliko, ali isto tako to nije gradska potrošnja jer Stilo 1.6 troši više od toga...kad mu je prosečna brzina 20 ili ispod 20 Km/h, što će reći prava gradska vožnja... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga STILO 1.6 16v presao 235km samo gradske voznje.

Potrosio 29L TNG + 9L benzina.Po kompijuteru potrosnja 11,8 L/100km ,a prosecna brzina 20km/h.

Usteda na 100km samo 200din (ako me nisu prevarili na pumpi i ako sam dobro izracunao):wallbash::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije auto kriv ni zbog cene plina ni zbog gomile benzina koju je potrosio.Sigurno si imao milion malih voznji.Svako zagrevanje motora vuce puno goriva.Tad mu je prosek 15 na 100.dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga STILO 1.6...Po kompijuteru potrosnja 11,8 L/100km...

11.2L kod mene.

Zaboravih danas da pogledam prosečnu brzinu, ali kada sam poslednji put gledao pre par nedelja bila je 16 Km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve.

Molio bih sve koji mogu da mi pomognu da to i učine. :)

Već dve godine imam punta mk2 2002. Bio sam prezadovoljan sa potrošnjom goriva. Trošio mi je prosečno oko 5.5-6 litara (kuća posao). Na autoputu 5.5 litara (napominjem da ga uvek vozim u režimu oko 110-115 km/h do 3000 rpm).

Pre 10.000 km sam ugradio sekvent i to "zavoli" kod ovlašćenog uvoznika i servisera. Potrošnja goriva u režimu kuća posao varira od 7-8 litara (sto je oko 20%) ali se potrošnja jako povećava na autoputu. Sa 5.5 diže na 7.5 (što je skoro 40% više).

MOLIM SVE ONE KOJI IMAJU TNG, A I ONE BEZ NJEGA DA MI POMOGNU, jer nema šta mi u servisu nisu radili, te kažu kablovi, te kažu svećice, pa smo i injektore menjali i sve u krug.

Kakva su vaša iskustva sa potrošnjom, pogotovo na otvorenom.

U napred HVALA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde ti trosi tih 7-8 kuca posao, malo je nerealno osim ako n evozis po magistrali, po gradu je za punta ispod 9 nemoguca misija a to na otvorenom je sasvim realno mozda bi trebao oko 7 da ti trosi ali ispod nemoguce . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde ti trosi tih 7-8 kuca posao, malo je nerealno osim ako n evozis po magistrali, po gradu je za punta ispod 9 nemoguca misija a to na otvorenom je sasvim realno mozda bi trebao oko 7 da ti trosi ali ispod nemoguce . . .

Od posla do kuce imam 10 km. Od toga je 7 km otvoreno (vozim ga 80) a ostala 3 km je grad, ali bez neke velike guzve ( u pitanju je novi sad).

Nervira me to sto je povecao potrosnju na autoputu za skoro 40%, a u servisima seru kako je 15% maksimum. Hvala ti u svakom slucaju sto si se prikljucio...

Koji Punto?

1.2 8v ili 1.2 16v?

1.2 8v

meni se desavalo da u bocu od 60l stane 65l,i to kao na najboljoj pumpi kod nas da ne navodim naziv pumpe ali je austrijska,ja pitam kako to moguce a on ce meni pa gospodine plus minus 5 posto,aha boca od plastike pa se cas siri cas skuplja,nego kradu na pumpama pa nas rasturaju,zato tolike i razlike u potrosnji...a ja mislim da kada je nizi pritisak na pumpi onda vise staje jer tad ventil ne moze da islkjuci na boci,posto nema dovoljan pritisak da izbaci,kada je veci pritisak to je bolje...

HAHAHA, meni se to isto desilo na toj Austrijskoj pompi i pumpadzija me ubedjuje da moze da se nabije dosta gasa u to malo crevo sto vodi do rezervoara.vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto 1.2 8v sa prosecnom brzinom od 35km/h trosi 6.3-6.4l benzina. U pitanju je normalna voznja znaci niti gazenje niti penzionerska voznja.

Dal je mnogo ili malo nemam pojma,ali da trosi toliko trosi :)

Mislim da bi i sa ugradnjom sekventa potrosnja ostala tu negde :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da nema neke bitne razlike u potrosnji izmedju ta 2 motora,ali mislim da tebi vise trosi na toj relaciji zato sto ne postigne radnu temperaturu po ovom hladnom vremenu . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cackanjem auta i menjanjem delova nista neces postici. Jednostavno potrosnja je takva. Potrosnja od 7 lit na autoputu pri toj brzini je normalna i nikad ti nece ici nize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBG, ako mi je trošio 5.5 benzina, onda mi je malo puno ovo na gas, ipak je to skoro 40% vise. Ne kukam ja zbog litre gore dole, jebes to. Jednostavno me nervira. Mada i ovaj podatak od 5.5 na otvorenom je i manji. Prosle godine kad sam isao na more, sipao sam do cepa i punio ga opet na Đevđeliji. Novi Sad-Đevđelija je 660 km stalo je 34 litre to izađe 5.15 litara (110-120 km/h)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja koju sam naveo (6.3-6.4) odnosi se na zimske uslove. Znaci dugo pod sauhom i naravno zimske gume. Leti sa potpuno istim nacinom voznje potroslja pada za tacno ceo litar.

Kako sto sam rekao radi se o normalnoj voznji i sa prosecnom brzinom od 35km/h. Ako se malo vise povede racuna zna Punto da potrosi i nesto manje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, shvatio sam te i hvala ti sto mi odgovaras. Mene najvise nervira ta potrošnja na autoputu. On je na autoputu na radnoj temperaturi i nema govora o sauhu, pa i pored toga povuce 40% vise nego na benzin. To sto u gradu zimi dize potrosnju to je OK. Mene ovo drugo nervira. U svakom slucaju, hvala ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam primetio da si napisao koji plinski uredjaj imas? da li ti kada vozis na plinu svetli check engine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam govorio da je po mojoj racunici, bas u vreme kad su pohvatali one lopove po pumpama, verovatno stigao bolji gas pa i benzin. Sada moram da se demantujem ! Kao sto kod nas biva . "Svakog cuda tri dana !" Rekao bih da su vratili sve na staro. Verovatno sada nema ko da ih juri i kontrolise.

Tacnije, sipam na EKO pumpi i u poslednje vreme , mada nisam strogo vodio racunicu ali hocu ubuduce, se racunica mnogo mimoilazi. Kada budem potpuno siguran iznecu svoja zapazanja. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVAJ skupi TNG nije pravi AUTOGAS nego PBS. To treba objasniti narodu. Sekvent je predvidjen za pravi AUTOGAS i sa njim nema nikakvih problema, tj. nema trzaja prilikom prelaska sa benzina na gas i ujedno potrošnja je slična benzinu. PBS ide u narandžaste boce za šporete i grejanje. U Evropi jasno prave razliku izmedju PBS i AUTOGASA. Aparat, na kome se sipa autogas u automobil, obeležen je CRVENOM TRAKOM na kojoj piše AUTOGAS, gde se sipa PBS nalepljena je narandžasta traka. PBS ne bi smelo da se sipa u automobile i ima nižu cenu!!! Na benziskoj pumpi stoji cena za AUTOGAS i cena za PBS i njega ne sipaju u automobile!

Odatle potiču svi problemi sa sekvent sistemima!

Naši vodeći autočasopisi ne pišu o tome, nego kažu kako se na našim pumpama sipa AUTOGAS Evproskog kvaliteta, SUTRA MALO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam primetio da si napisao koji plinski uredjaj imas? da li ti kada vozis na plinu svetli check engine

Uredjaj je "Zavoli", a lampica, naravno, ne svetli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBG, ako mi je trošio 5.5 benzina, onda mi je malo puno ovo na gas, ipak je to skoro 40% vise. Ne kukam ja zbog litre gore dole, jebes to. Jednostavno me nervira. Mada i ovaj podatak od 5.5 na otvorenom je i manji. Prosle godine kad sam isao na more, sipao sam do cepa i punio ga opet na Đevđeliji. Novi Sad-Đevđelija je 660 km stalo je 34 litre to izađe 5.15 litara (110-120 km/h)

Moras jos da uzmes u obzir i kvalitet gasa. Jednostavno taj auto toliko trosi i ne samo tvoj nego svaki. Ugradjujem Zavoli i ovlascen sam serviser svaki koji sam radio isto trosi. 7-8 lit. Postoji mogucnost da ta potrosnja ide dole a to moze da se uradi mapiranjem uredjaja,ali tada vise nece biti odgovarajuca smesa i palice ti lampicu i performanse ce biti slabije tako da to nije resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...