Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Classicu sa fabričkim uređajem koji vozim (isto 1.2 8V) fabrika je deklarisala potrošnju gasa u gradu od 9.2 litara, a obzirom da fabrike uvek lažu - računaj da je to recimo u stvari 9.5 ili još malo više, a to nije daleko od tvoje potrošnje, tj. to je to, otprilike. Zavisi i koliko ti je teška noga na gasu i kakav je to u stvari grad. Kao što ti već rekoše, vidi koliko troši na otvorenom, to je merodavnije, a u gradu koliko već popije...

Kragujevac je u pitanju ima i brda i nizbrdica i semafora sve ima :D  ali ako je fabricki 9.2 l  onda mi je savest mirna :)  .  

A sto se tice otvorenog puta relacija Kragujevac -Sjenica gde je teren mesovit sa dosta uspona 8litara sa 4 odrasle osobe u autu . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi često preteruju i navode nerealno niske potrošnje, ne znam iz kog razloga ali tako je. Meni se prosek stalno vrti oko 7.5 litara jer mi je veći deo pređene kilometraže otvoreno. Čim se malo poveća udeo grada ode to na gore i suprotno. Recimo, poslednji rezervoar gasa/točenje sam imao još veći udeo magistrale i na pređenih 276.4 km potrošnja je odmah pala na okruglo 7 litara. Najniže što sam do sada imao bilo je 6.6 l, maltene čista magistrala, lagana vožnja po propisima. I sad da krenem da pišem da troši tih 6.6 l (a što sam postigao samo jednom u 3.5 godine) to ne da bi bilo preterivanje već laganje samog sebe. I to onda neko pročita i pomisli da nešto nije u redu sa njegovim autom. Testiraj ga zato lepo na otvorenom i bude li tu negde - imaćeš definitivnu potvrdu da je sve u redu.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1,6 16v, 1998. Kupljen 3. januara ove godine, dakle, sada ce godina kako je kod mene.

Servisna dokumentacija uz njega, odrzavan i ocuvan auto.Ima obican plin.

 

Negde, do avgusta (otprilike),oko 8l na otvorenom, a u gradu okruglo 10.Mislim, kad znam da sam sipao za crvenu, dodjem do 100km,i idem na pumpu. Ok,malo je "ustrojen", zato i prelazim 100km za 1000din, ali uglavnom ja se lepo vozim.

Aliii..tako negde, od kraja leta, sipao ja za hiljadarku, kad, ono,medjutim..ostanem bez plina na 80km.' Ajd,rekoh, poskupeo plin, zajebali me malo na pumpi, ne znam ni ja sta da mislim. Usput, na benzinu je radio savrseno, a od tada se pojavljuje blaga "knedla". Preskocicu nekoliko meseci, i dolazimo do polovine novembra.1700 dinara sipano, stao mi auto na 98km.K oliko je to, nesto ispod 30 litara na 100.

Odem u servis u kome je ranije odrzavan auto, kaze majstor da ocistim dizne i sve ce biti ok. Okrenem se i odem, naravno. Kakve veze ima obican plin sa diznama. Posto sam tu u kraju, produzim u TIM servis na Vidikovcu, toliko puta ovde pominjan i hvaljen. I, gle cuda, covek mi potvrdi to sto i sam znam. Kaze,"necu da ti uzimam pare za dizne jer nije do njih, a plin ne radim".

 

Lepo i posteno. Na moju veliku zalost, takodje mi je rekao da vise nema kompjuter za to godiste i za metalnu granu, tako da ni ostale stvari oko motora ne mogu da radim u TIM-u. Da,nisam pomenuo da auto normalno pali, ler 1200, kada se zagreje spusta na 850, tih, ne cuje se. Ali, na benzinu sve losije radi, ne prima gas, obrtaji pri promeni brzine na primer, potonu do dna pa se vrate na ler, itd, itd.Dakle,po stavkama ide ovako,

 

1 .auto radio i na plinu i na benzinu normalno i normalno i trosio

2. pocinje povecanje potrosnje, pocinje losiji rad na benzinu

3. na benzinu ne radi dobro, ali trosi normalno, oko 10,11  (merio sam, gradska voznja i krace relacije uglavnom)

4. na plinu normalno radi ali nenormalno trosi

 

Danas sam uzeo nov komplet kablova i nove svecice, i idem kod plindzije u subotu da pregleda uredjaj (koji je star 2 godine, ali je neki turski), a covek mi je rekao da zamenim svecice i kablove i stavice mi neki posten Lovato. Drzite mi fige da uspe operacija, jer vec pocinjem da ludim. Ler, sauh, auto ide kao sto je i isao, ali potrosnja otisla u tri lepe.

Javljam za par dana kakav je ishod, i hocu li dobiti auto kakav je i bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon montaze novog isparivaca preporucuje se nakon 1000km da se vozilo presteluje , po mogucstvu na gas analizatoru a ne  "na uvce"..

pozdrav i srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me sa izvestajem.

Prvo, zahvaljujem se "KOLEW"-u na odgovoru na moj prethodni post. U tom prethodnom postu sam zaboravio da napisem sledece- poslednja voznja pre odlaska kod majstora, za 1000rsd sipano plina, auto ostao bez istog na 42km. Pa vi izracunajte moje muke.

 

Ok, odem dole na rakovacki put, to mi je blizu a i negde u glavi mi je da je pored onog auto salona neki farbar, gume, i auto gas servis. Da ne duzim, jeste nekad bio auto gas, ali vise nije tamo. Pitam nekog lika tamo gde prodaju gume, i kaze mi "da, bio je plindzija ovde, ali su zatvorli radnju. Evo ti broj coveka koji je tu bio glavni majstor, sad radi privatno". Dobijem broj, i na moje odusevljenje, covek ima radnju 2km od mene. Dogovor pao, odlazim kod njega, i poneo sve papire od plina koje imam (plin mi je pod atestom, onim od 10 godina, a po novom sam "kratak" jednu godinu, znaci sest godina je plin na autu uz napomenu da je uredjaj "MIMGAS" kupljen 12.10.2012.). Kada sam trazio te papire, uzmem da prelistam tu garantnu knjizicu od isparivaca.

 

I, imam sta da vidim. Desava se i najboljima..Iako mi je pokojni otac bio (kazu kolege) najbolji masinovodja na dizelkama, iako mi je rodjeni brat profi vozac, ima i pehar za trece mesto na uscu sa ficom :scooter: , iako je vrhunski auto limar-farbar. Njegova teorija je: "limarija, ukrojiti metal, oblikovati, nesto uraditi svojim rukama, ofarbati, to je UMETNOST. A mehanika je-ovo ti ne valja, idi i kupi a ja cu da ti zamenim".

Ovo sve pisem kao kritiku samom sebi, jer od kada imam auto nisam pokazao bratu sta me muci, nisam pogledao tu knjizicu-garanciju u kojoj stoji nacrtano kako se postavlja uredjaj.

 

Lepo je to sto sam menjam plocice, diskove, sijalice, sto znam ponesto o kolima,ali priznajem, NISAM ZNAO da plinski uredjaj MORA da stoji paralelno sa uzduznom osom auta, bocno, kako se vec kaze. Ajd, pomislim, mozda su to neka glupa pravila, ali kad razmislim, imao sam bar 5 auta sa plinom, i zaista na svakom je uredjaj stajao negde bocno na koshu. Na mom Bravu stoji na pozarnom zidu!?! Odem do majstor Frenkija, otvorim haubu, i covek se slatko ismejao. Kaze, ko ti je na ovo dao atest, taj se razume kao Marica u krivi...

 

Prvo, uredjaj sam po sebi je jeftin, ne mnogo kvalitetan. Drugo,stoji pogresno, i stoji iznad one prelivne "cantre". Samim tim, kad auto stoji, voda se slije u najnizu tacku i u uredjaju se pravi vazdusni cep.

Trece, na prekidacu imam tri polozaja-samo benzin, na srednjem uvek svetli benzin kad je auto na kontaktu pa u toku verglanja cakne automat i prebacuje na plin (to je navodno "zastita motora", uvek prvo "kapne" benzin pa prebacuje na plin), i desni polozaj samo plin. Uzeo majstor Frenki neki malecki srafcigercic i nesto cacka po prekidacu. Prebacio na desni polozaj, i kaze:"e, ovo ti je zastita motora, ajd upali sad". Vidi vraga, desni polozaj sluzi da auto pali na benzin, a  tek kad nabijes 3000rpm sam prebaci na plin. Kaze, nisi jedini, mnogi ne znaju cemu to sluzi i kako se steluje.

 

Na kraju, zamenili svecice, kablove, malo stelovanja, i sa sipanom hiljadarkom sam na 60 i nekom kilometru i ima jos nesto plina, dakle, potrosnja znatno smanjena. Naravno, dogovorili smo da, kada mi ne bude trebao auto dan ili dva, da mu odvezem da mi NA PRAVO MESTO stavi jedan dobar reparirani Lovato. A do tada, da slikam motorni prostor i papir sa masinskog, i da pokazem svima kao primer kako ne treba raditi. Ako se neko odluci da cita sve ovo sto sam nazvrljao, unapred se zahvaljujem (unapred, a na kraju teksta :thumbdown: ). U svakom slucaju, veliki pozdrav i srecni praznici !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Boze. Aj slikaj to ako ti nije problem ;) ja bi se vratio sa tim atestom i pitao kako je moguce da je proso atest a nije ugradjen uredjaj kako treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako ima atest a nije sekvent? I da ti kazem, na tom autu bez sekvent plina neces da se navozas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobao sam Dacijasa, 1.6 motor, kao sto znate, od kada mi je prvi put zapistalo za gas, odmah sam natocio za 100din, cirka 12,12l i presao 130km kada je ponovo zapistalo - potrosnja mi je, dakle izasla oko 9,3l. Voznja je kombinovana, grad, malo otvoreno, malo sam vozio preko 100, ne previse brzo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram mali off, pa kada delakroa izmeni, neka admini brisu...

 

Gde ti je ta pumpa da i ja natocim za stotku toliko plina ??? :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako bitna stvar,da nije uvek merodavno mernje potrosnje plina tako sto punimo bocu do vrha vozimo koliko vozimo i opet tocimo do vrha, pa onda racunamo prosek.

O cemu se tu radi,ne staje uvek ista kolicina plina ,razlika moze biti u pritisku na pumpi,spoljnoj i unutrasnjoj temperaturi vazduha ...

 

naj merodavnije je kad je boca prazna,nasuti odredjenu koicinu recimo 15l gasa i voziti dok nestane...tako je skoro pa 100% merodavno(namerno kazem skoro jer moze malo i pumpa da kraducka) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.6 16V MW, prvo merenje po gore opisanoj metodi ("prazan-prazan"): 30,25L/277km = 10.92 L/100km. Isključivo gradska vožnja i kratke relacije do 15km.

U odnosu na 9,5 benzina u istim uslovima, mislim da je potrošnja plina OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od mnogih ovde moje je mišljenje da je upravo gradska vožnja merodavna i nju jedino i gledam. Nije to samo zato što ja 99% kilometraže pređem u gradu nego i zato što po svim statistikama prosečan vuzač u lokalu pređe oko 2/3 kilometara.

Za moj auto piše da treba u gradu da troši 11 litara benzina, što nisam izmerio jer nikad toliko na benzin nisam vozio. Plina mi ode 12 - 13 litara i mislim da je to ok. Kod svih kola sam uspevao da održim potrošnju približnu fabričkoj ako je dizel, a plinski do 20% više. Moram da naglasim da sam veoma umeren vozač.

Napolju uz umerenu vožnju može da padne na 7 - 8. Međutim, sa uključenom klimom u gradu bude i preko 15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog iskustva sa TNG potrosnjom..

Stilo 1.6 32l plina potrosi na 200km (tj upali rezervu ili kako vec) abnormalnom voznjom, znaci ubijanje auta u obrtaje... 

Znaci neka realna kilometraza lepom voznjom je preko 300km sigurno, sasvim zadovoljavajuce sto se mene tice.. :D

Stag 4 plus je uredjaj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vozim Picasso kojem je fabrički predviđeno da troši 10 litara benzina po gradu. Da li je svarno tako nisam probao, ali plina mi ode oko 11 litara, tako da je to otprilike kako treba da bude. Stag je uređaj takođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/22/2017 at 10:22 AM, nesa 169 said:

Sad vozim Picasso kojem je fabrički predviđeno da troši 10 litara benzina po gradu. Da li je svarno tako nisam probao, ali plina mi ode oko 11 litara, tako da je to otprilike kako treba da bude. Stag je uređaj takođe.

Sve je ok, dok ne pocnes da vrtis izmedju 5-7 soma obrtaja :D Onda nastaje sr***e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ne teram u tolike obrtaje. 7 mislim da ovaj moj osmoventilac i ne može. A i zašto bih?

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, nesa 169 said:

Nikad ne teram u tolike obrtaje. 7 mislim da ovaj moj osmoventilac i ne može. A i zašto bih?

Cisto malo da se zavrtis :D Izmami osmeh na lice :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...