Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

On 11/23/2021 at 2:39 PM, mitros said:

Koliko raznih velicina boca za plin postoje? Juce sipao plina 39,6L. Znaci da je bio totalno bez plina,i kolika je sad ova moja boca,jel ima od 40L ?. Uredjaj stag. Sad cu da vozim jedno 200-250 km,pa opet do vrha pa da vidim kolko trosi.Lancia Y.2002.

Inace pali tek iz 3.puta,ne znam zasto,to se desava od kako su zamenjeni filteri gasa.

Ja sam imao bocu u koju je uvek stajalo 38-39 litara, zavisi koliki pritisak nabiju na pumpi.

 

Što se tiče verglanja, potroši sav benzin, isprazni rezervoar do kraja pa sipaj nov, ali ne previše ako slabo voziš na benzin, tek da pređe minimum.

Imao sam sličan problem:

 

 

na kraju ispade bajati benzin

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je to reći, recimo mesec ili dva, zavisi i koji. Ja sipam 100-oktanski baš zbog toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam nacuo ovde negde.Jel postoji podesavanje potrosnje kod plinadzije. kako se to uopste podesava,tj da li se treba podesavati povremeno,ako  potrosnja plina bude bas ekstremna. I zasto se dogadja da bude potrosnja ekstremna,ako nije bila...nekad. Pitam ovo jer ne znam kako je bilo kod prethodnog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja se nekad podešavala kod vakuumskih uređaja, sad kod sekventa to ne ide tako. Ako ti auto mnogo troši to znači da postoji neka neispravnost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bas sad najnoviji podaci.Znaci sa 39,6L plina presao 321km (placeno 4000din).To mu izadje 12.4L/100km.:rant: E sad po vama jel to mnogo ili nije. :unsure:Auto se vozi u rezimu dostave,znaci 100 puta kreni stani i pali gasi.

I jos nesto,ponovo sipano do kraja i sad stalo 35L plina?Gde je razlika od skoro 5L plina?

Plinadzija Toma na ledinama rece da se podesava ta potrosnja plina.

Samo jos rece da prvo proverim kakva je potrosnja benzina pre nego sto dodjem kod njega.Kolko sam ga shvatio, ako je potrosnja benzina normalna ,onda se podesava potrosnja plina.A ako je potrosnja benzina velika onda nema svrhe podesavati plin dok se prvo ne resi potrosnja benzina. Sta mi je raditi po vama,neki savet ?:mellow:

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji je auto u pitanju, ali potrošnju merim računanjem proseka više sipanja jer nije na svim pumpama isti pritisak i zato nekad stane više, a nekad manje. Meni za Pikaso nije mnogo, a ako je neki Punto onda jeste. Marea mi je trošila toliko otprilike. 

Znači uradi još sipanja, saberi sve koliko si sipao i kilometražu pa ćeš imati tačniji rezultat.

Potrošnja benzina je orijentir zato što na plinu ne bi trebao da troši više od 20% u odnosu na benzin. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, nesa 169 said:

Ne znam koji je auto u pitanju, ali potrošnju merim računanjem proseka više sipanja jer nije na svim pumpama isti pritisak i zato nekad stane više, a nekad manje. Meni za Pikaso nije mnogo, a ako je neki Punto onda jeste.

Lancia Y,2002, 1,2,8V. Znaci motor kao Punto 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Evo kod mene je ovako:

 

P11201-090045.jpg

 

Koji deci je sad više jer sam imao problema sa elektronikom motora dok to nije rešeno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, nesa 169 said:

 Evo kod mene je ovako:

 

P11201-090045.jpg

 

Koji deci je sad više jer sam imao problema sa elektronikom motora dok to nije rešeno. 

Ovo ti za Picaso?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, sve po gradu. Ovi s Puntom mi rekoše da im je po gradu trošio 9 -10 plina kad je sve bilo ispravno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Marea s takvim motorom u takvim uslovima trošila 7,5 - 8. Trebalo bi da je onda tu negde. Ako je karavan možda malo više. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam išao Citroenom do Kragujevca i nazad, ispalo je malo preko 7 litara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, Citroenom nikad nisam išao u Bosnu. Zapravo s njim nisam išao nigde van Srbije. Znam da zvuči neverovatno s obzirom da smo zajedno pretrčali tačno 201k, ali tako je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...