Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

ja vise i ne koristim plin u kolima iako ga imam al eto da pitam nekog ko se razume jel normalna potrosnja 18-20l plina leti gradska voznja bez klime? otvoreno super trosi 10 na do 120kmh. motor nista 300konja cuda vec 155 i auto tezak 1.5t. pricam o normalnoj voznji bez stiskanja nego skroz normalno. nije sekvent mada nema veze u drugoj kappi ga imam pa i ona trosi 15,16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja 8,5 lit/100km u lokalu, na otvorenom 6,5 plina... Punto 1,2 8v, presao 177.000km kako pise na satu... A dok nije bilo plina bilo je 7,5 lokal i 6,1lit/100km na otvorenom benzina... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vise i ne koristim plin u kolima iako ga imam al eto da pitam nekog ko se razume jel normalna potrosnja 18-20l plina leti gradska voznja bez klime? otvoreno super trosi 10 na do 120kmh. motor nista 300konja cuda vec 155 i auto tezak 1.5t. pricam o normalnoj voznji bez stiskanja nego skroz normalno. nije sekvent mada nema veze u drugoj kappi ga imam pa i ona trosi 15,16

 

Ja mislim da to nije ok nikako, normalne voznje ne bi trebalo da bude vise od 12-13 max za tu tezinu auta jeste jaka masina i to ali mnoooogo je 18-20...

 

Naravno ima tu mnogo faktora, da je motor ok da ima kompresiju, da je uredjaj sekvet i da je neki kvalitettan, da ima dobar plinski ecu !

 

A koliko ti trosi benzina ona sto ti trosi 18-20 plina ?

 

Nije da se nesto extremno razumem, vozio sam svoja 2-3 auta na plinu  i znam jos neke sto su imali plin na velikim kubikasama i tezim autima od tvog nema mi logike da trosi toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

benzin mi trosi 11-14 zavisi od nacina voznje to je po gradu ali u zadnje vreme vozim laganije i tu je 11,12 na 100km. a cek da nije nesto u redu s plinom onda bi i na otvorenom trosio vise a ne 10l plina. znaci problem mi je samo po gradu plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi motori sa savremenim kvalitetnim sekvet uredjajima trose maltene isto kao i benzin   + - 5 % ti nemas sekvet koliko sam skontao, mozda je to problem, jos ako ga vozis samo na plin (palis na plin i sve) onda je mozda i moguce...

 

Hoce da bude veca potrosnja plina a i benzina ako  termostat zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispocetka imam dva ista auta sa istim motorima, na jednoj je sekvent a na drugoj venturi i razlika je minimalna u potrosnji. oba trose smesno na otvorenom oko 10 do 120,130kmh a po gradu ova sto ima sekvent oko 16, ova venturi 18-20l o plinu pricam. oba auta se odrzavaju max. termostat ok,svecice i ostalo. benzin trose oko 12l obe.

p.s oba se uvek pale na benzin nikad na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to misrise da treba remap plinskog kompa da se radi.

 

Moguce, ja koliko sam skontao moj prepisuje konstantno za benzinskog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500L 1,4,    AC uređaj.. Štelovan u Rašić-u Višnjička. 

Potrošnja na otvorenom 7l/100km umerena vožnja

u gradu 8 - 8,5 na 100 km

 

Prezadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar rezultat za tng!

Molim te napisi mi na pp - ili ovde (ako se sme) koji si uredjaj ugradio i koliko je kostao. Kakvi su ti proseci bili na benzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me iskustvo sa uredjajem koji ugradjuje neko drugi (Rasic) a ne ovlasceni servis gde mi treba 900 eur. Zato i pitam koji je uredjaj, cena, povecanje potrosnje u odnosu na benzin ranije.

Na starom autu sam imao "Autogas Italia" i potrosnja mi je bila bar 35% veca od potrosnje na bnz. Dzabe sto sam ga platio 440 eur kada se vajda u ovoj kombinaciji jedva nazirala. Iako prelazim bar 2k km mesecno, usteda nije bila veca od 5000 din tokom meseca. Btw nisam ni je iz Bg-a, mada sam za Bg vezan svakodnevno poslom, vrticem, skolom... Mojim rezimom voznje imam dobar prosek potrosnje benzina merenjem od cepa do cepa - oko 6.3l - vodim evidenciju od kada sam kupio Ficka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Landi Renzo je fabricka ugradnja,kontaktiraj me na pp,uputice te na coveka koji je instruktor kod njih.Radi privatno,dobices odlican uredjaj po dobroj ceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, javljam ti se dok se vratim sa puta. Necu odmah raditi, dok ne prodje garancija, ali sigurno hocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao do CG malo do HR i nazad ubio skoro 1500 km 7,5 litara PLINA na 100 km, ili ti 3 pune boce oko 37-8 litara po boci :smoke:  

u CG je inace jeftiniji plin za 10 din nego kod nas :unworthy:  Bord obacunava cak i na plinu maltene u gram tacnu potrosnju. (pokazivao 7,6-7,7 )

Da sam vozio kako moj cale recimo vozi, osecam da to ne bi bilo vise od 6, prezadovoljan sam kako Stilo pliva i grize krivine sa svojih 133 konjica i 225/45/17 gumama :laughing:

 

Ko rece da 1,8 trosi puno ?

 

Bice i fotke kad prebacim sa moba slikao sam bord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim umereno -ne kilavo:)  i potrosnja mi je 10 l  plina  gradske voznje skoro uvek . U pitanju je  punto 1.2 8v  , da li je to mnogo u letnjim uslovima ? 
Jel moguce smanjiti potrosnju nekim stelovanjem inace stavljeni novi kablovi benzin-gas  (2250din )  i svecice zamenske bosh ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su i Punto mk1 sa 1.1 motorom i Bravo 1.2 16v trosili desetku po gradu (normalne voznje). Na otvorenom je to bilo 6-7 al po gradu nikako. Sad, vidjao sam ovde da ljudima puntici u gradu trose 8l al stvarno nznm kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su i Punto mk1 sa 1.1 motorom i Bravo 1.2 16v trosili desetku po gradu (normalne voznje). Na otvorenom je to bilo 6-7 al po gradu nikako. Sad, vidjao sam ovde da ljudima puntici u gradu trose 8l al stvarno nznm kako

Pa i meni to deluje ok s obzirom na kvalitet plina ali procitah ovde dosta postova o potrosnjama 7-8-9 litara pa se malo zabrinuh .  

Pitam se dal su to lovacke price ili je zaista tako .

Naime kupio sam auto pre 4100 km i cuvao racune od plina potroseno 370 l plina 95% je gradska voznja . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ti tu ne diraj,samo uzivaj u voznji :)

Proveri ga malo i na otvorenom, trebalo bi biti oko 7 (ako ga ne vozis preko 110, 120 kmh)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Classicu sa fabričkim uređajem koji vozim (isto 1.2 8V) fabrika je deklarisala potrošnju gasa u gradu od 9.2 litara, a obzirom da fabrike uvek lažu - računaj da je to recimo u stvari 9.5 ili još malo više, a to nije daleko od tvoje potrošnje, tj. to je to, otprilike. Zavisi i koliko ti je teška noga na gasu i kakav je to u stvari grad. Kao što ti već rekoše, vidi koliko troši na otvorenom, to je merodavnije, a u gradu koliko već popije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrosnja u lokalu (kratke ture od 2-3km, bez semafora i kreni stani voznje) 8,5 lit plina... A na otvorenom kad idem za Bg , ili na more 6,5 lit... Punto mk2a, 1,2 8v, presao po satu 182.000km (kod mene 55.000km). E sad u gradu moguce da bije 9,5-10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...