Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Punto, 2003, 1.2 16v,

6.5-7 lit plina na otvorenom putu. Nedavno isao do mađarske i nazad i potrošnja je bila 6.4lit plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 48 l plina prešao sam 635 km,490 km autoput (Niš-Beograd i nazad,brzina 115-120 km/h),ostalih 145 km u gradu (relacije od 3-4 km),prosek 7.5 l.Nije li to mnogo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi, gde da nadjem neka korisna iskustva o potrosnji gasa marea 2.0 20v karavan? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Marea 1.8 16v, 83 kw. Potrosnja po BG-u 13 litara, na otvorenom do 9 litara i na brzinama do 120 km\h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Novog Beograda do Eko Cuprija prosek oko 10 litara/100km tnga, zatim do Eko Vranje prosek malo ispod 9 litara/100km tnga. Razlika? Prosecna brzina prve deonice oko 120 km/h, druge oko 105 km/h. Zatim sipan tng na izlazu iz Makedonije, od Vranja potrosio prosecno oko 8,5 litara/100km jer kroz MK vozimo malo iznad ogranicenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ! 10.000 km je minimum za razmisljanje o gasnom uredjaju , po meni !

pazaren punto 1.2 16V uskoro nakon poliranja pokrecem diskusiju u temi gde se predstavljaju automobili članova.

Posto je auto pazaren na duzi vremenski period (min. 10god) zasto mislite da se ne isplati?

Po kalkulatoru o isplativosti ugradnje gasa ( sa cenom atesta od 9000 din) I ugradnjom istog od 380e dosao sam do racunice da bi se isti isplatio nakon 11 000km. po ovom kalkulatoru nisam racunao i potrosen benzin pri pokretanju motora.

 

razuverite me zasto se ne isplati ugradnja ako je auto planiran za duzi vremenski period koriscenja pa makar se isplatio i za 3 godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradnja plina se itekako isplati. Sto se tice vremena za koje ce ti se isplatiti ugradnja, to zavisi od kilometraze koju prolzis. Npr, ja sam za 10 meseci isplatio moj plinski uredjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo o tome i ja razmisljam. da ostanu uslovi oko atesta kao i do sada da se reatest radi na svakih 5 god sto je u ovom trenutku maksimum mislim da bi ga ugradio, ovako sam jos u dilemi.

mogu da smanje taj reatest a da ne govorim oko zamene pojedinih delova i kad se stavi na papir.....opet se vracamo na cuvenu kilometrazu od cije sve zavisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da osvežim temu, a i da se aktiviram. U avgustu sam kupio Stila 1.6 16v, imam Landirenzo plin, i za 1000 dinara, pređem 100-115km gradske vožnje. Što će reći potrošnja po gradu je 11.5l. Da li je to mnogo za ovaj auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je bg u pitanju ja mislim da je to neka ok potrosnja. Koliko ti trosi na otvorenom? Meni npr Brava sa istim motorom trosi oko 8 na otvorenom, s tim sto za grad ne znam, jer je slabo vozim po lokalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da je bg u pitanju ja mislim da je to neka ok potrosnja. Koliko ti trosi na otvorenom? Meni npr Brava sa istim motorom trosi oko 8 na otvorenom, s tim sto za grad ne znam, jer je slabo vozim po lokalu.

 

Još nisam išao nigde duže, ali ovog meseca bi trebao do Jagodine, pa ću znati kakva je situacija. Da li je prava informacija o trenutnoj potrošnji na board kompjuteru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice board-a i potrosnje benzina drugar mi je rekao da je tacna i trenutna i prosecna potrosnja.

a mene zanima dal ove funkcije rade kada je TNG upitanju ili je iskljucivo samo za benzin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za TNG laze nekih 20% otprilike ;)

Mada ja potrosnju gasa ni ne gledam, vozim dok ne stane pa onda na benzin i do pumpe :D nekad je 8 a nekad 12l, zavisno kako sam raspolozen :D

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Stilu 1.6 ,sa AC Stag4+, presao ( po boardu 324km ) otvorenog puta -prosecna potrosnja po boardu 8.2 l, cep na cep Tng-28 l.

Mislim da je razlika i manja od 10%.:D

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako je pocelo ovo hladno vreme, meni je potrosnja skocila za oko litar (sa 20l sam prelazio oko 250km, a danas 225 i nestade).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastavin Fiat Punto Classic 1.2 8v, Zavoli sistem, od cepa do cepa, potrosnja strogo po Beogradu, 9,36l.

Jel' to normalna potrosnja ili bi realno trebala da bude manja?

Sipano na Europetrolu na Vilinim vodama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Punto sa 30l plina, koliko moze da mi stane u rezervoar od 40l, predje izmedju 275-300km to mu dodje nesto oko 10 L/100km. Men je to super. U pitanju je iskljucivo voznja po gradu sa klimom povremeno upaljenom.....i povremenom voznjom preko 3500-4000 obrtaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ok, znam da potrosnja mnogo zavisi od stila voznje, klime, stani-kreni, duzine trase, opterecenja auta...

Ja sam najcesce sam u kolima ili i sa suprugom i dvoje decice, starija dve i po godine...zadnja voznja bez klime, saltam na 2500...

Nisam ni zadovoljan, ni nezadovoljan, samo se interesujem kako je kod drugih koji imaju slicnu situaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pedjabj Ja pratim kilometrazu sa nekom aplikacijom na telefonu duze vreme i do sad mi nikad nije presao 9l. To je bilo letos kad sam ga vozio konstantno sa klimom. U proseku mi trosi oko 7.5l, a kad ga vozi zena onda i manje. Isto imam punta 1.2 8v, samo sto je italijanski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po BG-u je neizvodljivo da punto trosi ispod 9L, tu ne racunam NBG posto je sve ravno i nema nekih zastoja. Moj je oko 10 uglavnom ali ga ne stedim ni malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drustvo...Kao sto rekoh, nisam ni zadovoljan, ni nezadovoljan. Cujem svakakve, ali se na kraju ispostavi da su lovacko-ribolovacke, price o potrosnji tng-a.

Mozda je moja sumnja nastala sto ga majstor od ugradnje tng-a nije stavio na komp da proveri mapu (mada sam dolazio kod njega vise puta).Po meni je to logicno, ali mozda nisam u pravu...

@SrEbRnI Koji je to program, podeli sa prijateljima?  :smoke:

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...