Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

zadnja 4 posta mi nisu jasna, ili se lose izrazavate ili ja nesto ne kapiram? sta to znaci, da je autu na nizbrdici bez dodirivanja gasa potrosnja = 0 ?

Da, kao što je u prethodnom postu pomenuto to je tzv. "cut off" i dešava se svaki put kada kočite motorom a automobil ima dovoljno inercije (dakle, ne samo na nizbrdicama). Čim brzina opadne na minimalni nivo plinski ECU opet uključuje dizne i rad motora se nastavlja. Kada voziš na benzinu to se ne primećuje ali funkcioniše, dok je pri vožnji na gas to baš lako primetiti jer plinske dizne prestanu da "cakću" (baš se lepo može čuti). Znajući ovo pažljiv vozač može da ostvari i određenu uštedu goriva, odnosno da smanji još malo potrošnju... :)

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko troši od prilike (gasa - benzina)? Meni troši malo manje od 10 litara... sipao sam 11.6 litara gasa iprešao 130 kilimetara... Znam da je kod sekvent uređaja potrošnja gasa ista kao i benzina..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Znam da je kod sekvent uređaja potrošnja gasa ista kao i benzina..

Nije ista. Računaj 10% više gasa nego benzina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za malu pomoc.Vozio sam do skoro fiat brava 1.4 12v i potrosnja plina u gradskoj voznji mi je bila do 9L,e sada planiram da predjem na 1.8-1.6 16v pa me interesuje kakva je njihova realna potrosnja ako neko ima iskustva????

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na savetu.bas sam gledao jednog 1.8 i svideo mi se poprilicno i lik mi kaze da u gradskoj voznji ne predje 12L,pa me interesuje dal je moguce da nije malo vise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 1.6 potrosnja benzina se krece od 7 do 10 litara. Sto se plina tice, ja jos uvek trosim svoj prvi rezervoar, oko 25 litara, i presao sam 230 km, od toga 130 km auto put sa brzinom 130 - 170 km/h. Morao sam da vidim kako ide sa plinom i ide :D Bice sigurno ispod 10 litara na 100 km, kombinovano, sto je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e inace ipak se odlucih za 1.6 i prosto sam se odusevio koliko auto ima snage s obzirom na tu kubikazu i kw,a i ptrosnja je racionalna,10l plina gradske prosto sam odusevljen autom:))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji uredjaj je u pitanju? Zavisi od relacija kojim se kreces i od stila voznje. Ali mislim da je u gradskoj oko 12l minimum za taj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po poslednjim merenjima, uspeo sam sa koliko toliko umerenom voznjom, potrosnju na mom tandrkalu da spustim na 6,5 l mesovite voznje, od cega je pola otvoreno, a pola grad. Mislim da nize od ovoga ne moze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da be 4 kila i jos mesovita, pa jos koliko - toliko umerena :thumbdown:

tako bih voleo da provozam te vase automobile radi neke opklade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj slobodno mozete da vozite kad god hocete. Bio prazan, ja nasuo 550 dinara plina, toliko sam imao kod mene kada sam stao na pumpu, i na tacno predjenih 100km, prebacio na benzin i poceo da pisti da nema plina. Da li je bio dobar plin, ili sta ne znam, znam da je toliko potrosio, Inace sa 1000 po ovoj ceni plina dinara prelazim oko 160km cisto otvorenog puta sa brzinom 120 km/h.

Inace nemam razlog da lazem, niti volim lovacke price trosi 1l na 100km. Jednostavno se pogodilo da je poslednje sipanje potrosnja bila ta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga biiip, u sredu sam ponovo sipao na prazan rezervoar za 1500 din, pa cu da teram dok ne potrosi i da vidim koliko cu da predjem.... Inace stalno sipam na Pertrolu posto mi je usput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...