Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Provalio sam da na Lukoilu imaju neverovatno dobar Gas, sa 34L presao sam 420km gradske voznje i to mu dodje nekih 8L otpr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje u vezi potrosnje plina: imam nove svecice (NGK), nove kablove, nove filtere za plin, cak sam i lambda sonde zamenio i nesto cudno se desava... Punto 1.2 8v trosi preko 12-13-14l/100km? Zna li neko st moze biti u pitanju? Bio sam na dijagnostici vise puta i svaki put su bile lambda sonde. Ugradio sam druge i opet isto... Plin uvek sipam na NIS-u i uvek punu bocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha kod mene je "Race" mode ukljucen... :laughing:

Koja je po vama najbolja metoda za merenje potrosnje gasa, da li sa punom bocom ili sipam lupam 1000 din i teram dok sve ne potrosim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

preciznije merenje se ostvaruje sistemom: prazna boca - napunis odredjeni iznos pa vozis dok se ne ugasi... matematika je laka, a sistemom cep - cep dolazi do varijacije jer cak i na istoj pumpi nije uvek isti pritisak, pa se ne napuni uvek do vrha (meni na nekim pumpama napune sa 24 a na nekim sa 29l)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa crvenom plina (13 i nesto litara po staroj ceni) sam prelazio 180 km, od cega je 150 km bila voznja po otvorenom se brzinama do 140 km/h, a ostatak je bio cisto gradska voznja. Ovo je sve potrosnja bez klime, sa klimom prelazim 150 km cisto otvorenog puta sa briznima od 120-160 km/h....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesečno prelazim oko 3000 km, potrošnja, istina je, zavisi od pumpe do pumpe.. Sipam uglavnom na NIS- ovim pumpama.

Potrošnja :

Grad : 11 - 11,5l na 100km

Otvoreno : 9 - 10l na 100km ( 130 - 160 km/h )

Pritom imam problem sa termostatom (ne dostiže radnu temp na otvorenom), idem sutra da ga zamenim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,interesuje me jedna stvar u vezi auta gasa,kada sam ugradio uredjaj momci iz servisa su sipali gas na OMV-u i sa njim naštelovali uredjaj.Pošto ja OMV obilazim u širokom luku (jer mi prošli auto mnogo trošio, loše radio, cimao u vožnji i gasio se na leru sa njihovim plinom), obično sipam na NIS-u.

Auto sada radi i vuče odlično, potrošnja od 8.5 do 8.9 čisto gradske vožnje sa malo nervoznom nogom na gasu, a u servisu su mi rekli da ne bi trebao da prelazi 8l.

Nisam nezadovoljan potrošnjom, al reko da pitam, da li bi dobio nešto ako bi ga oterao da ga prešteluju sa NIS-ovim plinom?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nisam siguran da je to velika potrošnja. Punto ume da povuče i 8 lit benzina. Uzevši u obzir to da su i u Nišu česte gužve, potrošnja svakako može da skoči... Što se plina tiče, kvalitet i potrošnja variraju od pumpe do pumpe. To su informacije sa foruma, pošto i ja još trošim prvi rezervaor ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja se ne meri u gradu već na otvorenom, pa ako je tu sve u redu, u gradu šta bude - bude, to ti je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam ga obilazio dok sam vozio punta na gas, a pre neki dan sipao u maltene nov službeni auto dizel i sutradan auto počeo da trza..stvarno ne shvatam kako mogu da toče tako loše gorivo a ubedljivo su najskuplji :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja se ne meri u gradu već na otvorenom, pa ako je tu sve u redu, u gradu šta bude - bude, to ti je...

Tapatalk

Pozdrav Sasa. Molim te nam daj neka iskustva o tvojoj potrosnji grad-put. Mislim da bi to bio dobra inicijalna vrednost za merenje, posto imas auto sa ugradjenim auto gas uredjajem od samog starta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najniža potrošnja koju sam do sada ostvario bila je 6.8 litara gasa na otvorenom, lagana vožnja po ograničenjima, a uglavnom se kreće od 7.2 do 7.5 l (mešovito, veći deo takođe otvoreno). Ako ga dobro nagazim (autoput, 120 do 140 km/h, uključena klima) ode i do 9 litara. Retko imam čisto gradsku vožnju, ali recimo da i tu potrošnja bude takođe preko 8 litara. Dakle, sve zavisi od uslova i stila vožnje. Ako ćete voziti lagano i po propisima - troši kao upaljač, ali čim ga malo nagazite - troši bogami fino. No, sve dok je ispod 10 litara - odlično. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^Sale,ja sam zadovoljan potrosnjom,nego me kopka to sto je auto stelovan sa,po meni losem plinu pa sam se pitao sta bi bilo kad bi senastelovao sa nekim kvalitetnijim,ali posto auto lepo radi i vuce (sa bilo kojim plinom) bolje da nista ne diram i ne trazim preko hleba pogace,a slazem se sa tobom da je i 10l jeftinije od voznje na benzin.Sto bi mi na jugu rekli,narani praci i nista ne diraj(praci-prasici)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle znaš je bio lošiji plin? Ja sipam gde stignem, trudim se da to bude tamo gde je najjeftinije i iskreno govoreći, nisam primetio neku razliku vrednu pažnje. Sve je to isto manje-više. Opusti se, potroši bar 2-3 rezervoara pa onda izvlači zaključke. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se desava sa plinom kada sklonim nogu sa pedale gasa?

Na benzinu prestaje ubrizgavanje i prestaje bacanje varnice. A sta je sa gasom? Da li on i dalje ulazi u cilindre pri motornom kocenju?

Kako je to reseno kod sekvent plina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tačne detalje, no oslušni pažljivo šta se dešava kada pustiš gas i motor krene da usporava automobil: gasne dizne utihnu, prestanu sa radom, dakle nema ulaska gasa u usisnu granu i cilindre.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnja 4 posta mi nisu jasna, ili se lose izrazavate ili ja nesto ne kapiram? sta to znaci, da je autu na nizbrdici bez dodirivanja gasa potrosnja = 0 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na odredjenim automobilima ima cut off tj prekid dovoda goriva a posto plinski komp kopira benzinski isto se ponasa :) jel sad jasnije? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...