Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Vozim stila 1.6 16v kod mene je mesec dana vec,potrosnja plina po ovom hladnom vremenu iskljucivo gradske voznje(bgd)do posla i nazad mi je 13,4 lit po bordu,cini mi se da je to malo mnogo ili gresim,kakva su vasa iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije realna potrošnja, a bord nema veze sa pravom potrošnjom plina, jer ako su ti plinske dizne podešene da bacaju manje, tj. ako ti je u siromašnoj smesi, benz dizne (koje ne rade) dobijaju signal od kompa da povećaju ubrizgavanje, i onda se po bordu povećava potrošnja. Odi ti kod majstora da ti našteluje plinsku mapu, da ti ne sagore sicevi ventila od siromašne smese (iako je Fiat dosta imun na plin).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na informaciji, samo mi kazi to stelovanje plinske mape moram da odradim u servisu gde je plin ugradjen ili to rade svi servisi (uredjaj je tomazeto cini mi se) i koliko taj zahvat otprilike kosta, kolika je uopste realna potrosnja stila 1.6 na plin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uređaj ti nije Tomaseto nego sklop Stag-Tomaseto (Poljsko-Italijanski). To radi svaki plinadžija ali nisu svi isti, i ne znaju svi isto. Po meni oko 10-11 pa i 12L je ok za plin i gradsku vožnju, a tebi pokazuje 13 i nešto.

Ja ne radim to jer nisam majstor, ali pre neki dan sam jednom prijatelju zamenio dizne i smanjio pritisak isparivača da bi mu potrošnju spustio sa 11.5 na 9, auto ide isto kao na benz. Majstori koji su mu to radili nisu znali drugačije a kao rade plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

njemu je pre mesec dana radjeno 1.zamena filtera tecne faze 2.zamena filtera gasne faze 3.zamena insektora i imam racune za sve to, videcu za koji dan da odem do Rasica on mi je najblizi pa da on vidi i nasteluje sta treba, hvala ti puno na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 2 nedelje sam ugradio Landirenzo u moju Bravu 1.6. Po prvom racunanju potrosio je 14l plina na 100 km mesovite od cega je pola bilo u gradu a pola otvoren put po onom hladnom vremenu. Na ponovnom sipamju je potrosio 14l na 140 km mesovite voznje od cega je 80% bio otvpreni put, sto ispada da je potrosnja 10l na 100 km. Da li je to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koliko bi procenata odprilike trebala realno da bude niza potrosnja? Sto se tice nogr, ona je relativno "laka" u gradu, ali kada se docepam otvorenog puta (autoput), onda postaje izuzetno teska....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas relacija ZR-NS-SM-NS-ZR+15km =~7L( i manje) Gasa. Lagana voznja zbog kontrola a posebno zbog kvaliteta kolovoza. Da napomenem, od ZR do NS tri radarske kontrole. Dobro je,u suprotnom bi' ostao bar bez jednog tocka ili sap(u\a)tnika. :whistle:

p.s.

Citaju li ovo dizelasi? :harhar:

Mom caletu je prosecna potrosnja do Crne Gore i nazad bila 4.6 litara,nisam ga pitao kako je vozio,ali penzionerski nije sigurno.

A juce je drugar kupio bravo 1.6 16v bez plina,i on se razocarao kako mu ide auto kad je posle seo kod mene u alfu :harhar:

ja sam uvek bio da se potrosi malo vise ali da to brate ide kad mu stisnem gas. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A juce je drugar kupio bravo 1.6 16v bez plina,i on se razocarao kako mu ide auto kad je posle seo kod mene u alfu :harhar:

Kad si već krenuo u off, poruči drugaru da će mu se vratiti osmeh kad uporedi cene održavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A juce je drugar kupio bravo 1.6 16v bez plina,i on se razocarao kako mu ide auto kad je posle seo kod mene u alfu :harhar:

Kad si već krenuo u off, poruči drugaru da će mu se vratiti osmeh kad uporedi cene održavanja.

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A juce je drugar kupio bravo 1.6 16v bez plina,i on se razocarao kako mu ide auto kad je posle seo kod mene u alfu :harhar:

Kad si već krenuo u off, poruči drugaru da će mu se vratiti osmeh kad uporedi cene održavanja.

Nazalost surova istina..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da,ali u slucaju da je uzeo auto koji je u boljem stanju od mog sto je tesko,vec ima dosta ulaganja za razliku od mene.

kad stavi sve na papir tesko da ce imati ikakav osmeh na licu.

Ja sam i u mom postu naglasio da volim vise da platim,ali da znam za sta,nisam nikad merio potrosnju niti kupovao auto na osnovu cene zamenskih delova vec na osnovu utiska u voznji i delimicno zbog samog izgleda auta.

Lep pozdrav plinasima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se juče provozao sa punim rezervoarom od Kragujevca do Beograda, vozio sve po propisu, 120 na autoputu, sipao na Novom Beogradu do čepa za nešto više 1.000 dinara, nekih 15l na 150km, znači oko 10L, tačnije od 4 crte, ostala mi je samo jedna, nije mi nikad potrošio toliko, a kada sam se vraćao nazad sam vozio 13-140 na autoputu i potrošio mi samo jednu crtu, baš ću da sipam kada sledeći put sednem u auto da uporedim, ista relacija, do tamo 3 crte, a nazad samo 1 :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da,ali u slucaju da je uzeo auto koji je u boljem stanju od mog sto je tesko,vec ima dosta ulaganja za razliku od mene.

kad stavi sve na papir tesko da ce imati ikakav osmeh na licu.

Ja sam i u mom postu naglasio da volim vise da platim,ali da znam za sta,nisam nikad merio potrosnju niti kupovao auto na osnovu cene zamenskih delova vec na osnovu utiska u voznji i delimicno zbog samog izgleda auta.

Lep pozdrav plinasima :rolleyes:

Super druze, ako mozes tako da biras, ja sigurno nisam uzeo benzinca tj plinasa zato sto mi se vozi 1.2 motor sa plinom vec zato sto sam razmisljao i sta posle... Kada bih imao para za nov auto sigurno bi uzeo dizela pa da znam da narednih desetak godina necu imati zamenu bosh pumpe, kvacila za zamajcem, turbine i ne znam ni ja cega sve... Drugar je za dve godine dao preko 2ooo evra na sve to, bukvalno je krenulo jedno za drugim da crkava iako je auto bio u odlicnom stanju kad ga je kupio pre 4 godine, ili sad vec 5, ne znam ni ja...

izvinjavam se na jos jednom off-u :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se juče provozao sa punim rezervoarom od Kragujevca do Beograda, vozio sve po propisu, 120 na autoputu, sipao na Novom Beogradu do čepa za nešto više 1.000 dinara, nekih 15l na 150km, znači oko 10L, tačnije od 4 crte, ostala mi je samo jedna, nije mi nikad potrošio toliko, a kada sam se vraćao nazad sam vozio 13-140 na autoputu i potrošio mi samo jednu crtu, baš ću da sipam kada sledeći put sednem u auto da uporedim, ista relacija, do tamo 3 crte, a nazad samo 1 :question:

prijatelju ja mislim da malo brljavi taj pokazivac kolicine plina sa crticama. Moj rezervoar je od 38 litara, a trosi oko 9,5 litara na 100 km, sada posle predjenih 250 km mi je ostala samo jedna crta. nije mi logicno. znaci sa jednom crtom bih sada trebao da predjem jos oko 130 - 150 km, sto je malo teze izvodljivo. idem danas na pumpu pa javljam. inace stilo je u pitanju, motor 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super druze, ako mozes tako da biras, ja sigurno nisam uzeo benzinca tj plinasa zato sto mi se vozi 1.2 motor sa plinom vec zato sto sam razmisljao i sta posle... Kada bih imao para za nov auto sigurno bi uzeo dizela pa da znam da narednih desetak godina necu imati zamenu bosh pumpe, kvacila za zamajcem, turbine i ne znam ni ja cega sve... Drugar je za dve godine dao preko 2ooo evra na sve to, bukvalno je krenulo jedno za drugim da crkava iako je auto bio u odlicnom stanju kad ga je kupio pre 4 godine, ili sad vec 5, ne znam ni ja...

izvinjavam se na jos jednom off-u :)

Znas kako ja gledam na to kad kupujem kola,sto duze gledam neki model i motor u njemu,sve cu vise mana da mu nadjem i na kraju cu odustati,a bitno mi je da svaki put kad sednem u auto da se iznova odusevim s njim i motorom,sto mi ovaj auto pruza.

Svakako ne planiram da ga vozim 10 godina pa da razmisljam o turbini i zamajcu,a za 3-4 godine koliko ce verovatno biti kod mene ne verujem da cu preci vise od 70-80 hiljada sto mislim da ne predstavlja nikakav problem za alfu koja je uzgred u odlicnom stanju.

I meni je turbo riknuo na proslom stilu posle 5 godina,ali ja ne vidim sta je tu cudno,non stop voznja po gradu s autom koji je vec presao ko zna koliko pre mene,normalno je da ce nesto da rikne pre ili kasnije,ali opet to nije bio razlog da ne uzmem ponovo jtd.

Svako vozi ono sta moze i sipa onoliko koliko moze i ja to postujem,da ne bude nekog nesporazuma :welcome:

Izvinjavam se sto smo malo off-ovali,necemo vise :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene da se javim pošto sam napunio rezervoar, dakle od Kragujevca do Novog Beograda 1.070 dinara, od Novog Beograda nazad 750 dinara :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta potrosnja je jako diskutabilna.

Ja vozim novu Z-10, porosnja varira (nas plin je uglavnom los).

Potrosnja se krece na otvorenom od 6,5 do 7,5 a u gradu oko 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Toyotu Yaris. Potrošnja je u gradu od 8 do 8.5, čist grad. Sa 30L pređem do max 400km gradske vožnje, ako od toga oduzmem i malo vožnje na benz (dok se ne ugreje) onda je to to. Na otvorenom, na Ibarskoj troši oko 6 a na autoputu oko 7 pri brzini do 120. Kada bi vozio 150, trošio bi 10 i više sigurno. Kod nas je plin loš, a i dosta ljudi ne zna da izračuna potrošnju a i većina sipa za 1000din, tako da je merenje dosta diskutabilno. Treba puniti do čepa pa opet do čepa, i dosta puta tako, pa videti tačnu potrošnju, koja ne bi smela da varira ni pola litra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...