Jump to content
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Na kratko on meni uredno ubrzava kao na benzin, a dužu vožnju na višim obrtajima svakako treba s plinom izbegavati zbog pregorevanja ventila. Inače meni je mnogo prijatnije kad ne vozim brzo i to činim samo kad baš moram.

Na kratko on meni uredno ubrzava kao na benzin, a dužu vožnju na višim obrtajima svakako treba s plinom izbegavati zbog pregorevanja ventila. Inače meni je mnogo prijatnije kad ne vozim brzo i to činim samo kad baš moram.

Upravo tako. Kod nas ugradju jako slabe benz dizne koje tesko podrzavaju visoke obrtaje. Smesa je siromasna a izduvni gasovi visoki. Moze doci do ostecenja samog klipa, izduvnih ventila, itd... akupi au aiatemi za pravilno podesen plin koji ce podrzavati 5,67 obrtaja a da je smesa adekvatna.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Plus sto kod nas majstori ustinu plin do tolike mere da to nije normalno. Ebo primer na a3 1.8t. Nov plin ugradjen, na plinu lambda pokazuje +25% da komp dodaje gorivo. Na benzinu posle duze voznje pokazuje -25% korekciju.

Misliš loš plin? To jeste, mada je sad još bože pomozi u odnosu na to kakav bio zimus. Tu su nešto gadno dodavali, pa je bivalo zagušenja, svašta.