Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Punto 1.2 16v sa oko 250kg tereta(vozač i suv.ukljuceni)

1155km sa 100l plina. Od toga 1100km autoput.

Ispada 11.55l /100km.

Rezimi rada od 3000rpm do 4000rpm- 3500rpm u 90% vremena.

meni se čini da je matematika ovde ispravna. Ostali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo linka do aplikacije.

https://play.google.com/store/apps/details?id=gasCalc.gas&hl=sr

Jako je prosto za koriscenje, samo prebaci racunanje na km sa mph. Ukucas kolicinu koju si sipao i kilometrazu koju si presao i to je to. Pozeljno je i da ga uvek sipas na istoj pumpi i do kraja jer ces dobiti preciznije podatke. Stvarno je korisna aplikacija za merenje potrosnje.

Ja kad odem da odradim servis za plin majstor ga uvek baci na komp da vidi da li treba da se odradi kalibracija. Tako su mi rekli jos pri ugradnji plina, da je potrebno da se to proveri. verovatno je to rekao da ja ne bih sam menjao filtere, jer je to posao od 10 minuta, ali ... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je smesno, kako aplikacija zna dal ti teras na otvorenom 3 brzinom 80km/h ili vozis petom 80km/h?

po meni samo board priblizno daje tacan rezultat a najmerodavniji je od cepa do cepa, a tom metodom necu izmeriti nikad jer 47l benzina kosta 7000din malo li je :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio, ta aplikacija je samo kalkulator, ne radi real time i ne prikazuje ti trenutnu potrošnju. Nakon vožnje ukucaš koliko si prešao i koliko si goriva potrošio, pa ti izračuna prosek na 100 km.

Edited by Zvukoljub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da samo racuna potrosnju, ali je korisno jer je uvak imas pri ruci. Meni na boardu pise da mi trosi 3.5 l na 100 km. :-) Zato ovo i koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnju nije problem izračunati i bez aplikacije, ali statistika koju pravi mora da je zanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ok aplikacija jer ne moram da zapisujem ni da pamtim nista a kasnije mogu lako da vidim razliku u potrosnji unazad. Tako se najbolje vidi koliko ti trosi leti sa klimom a koliko zimi bez klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas sam ugradio plin u Stilo 1.6..cena bez atesta me izasla 380 evra,.atest cu ovih dana .  tocak boca...mogu reci da sam presao po gradu nekih 50 km posle toga i prezadovoljan sam za sada.  auto radi odlicno ,. prebacivanje sa benzina na plin se ne oseca, snaga je ista , niam primetio neku razliku,., kad je hladan treba mu da prebaci na plin 20 sekunde, minut,  posle toga 5 sekunde. samo da napomenem da je termostat savrsen i da i pre ugradnje plina kad starujem hladan auto vec posle nekih 200 metara pocinje da greje.sto mi je i majstor rekao da za sekvent plin treba bas dobar termostat. . recimo kad sam imao fokusa dizela trebao sam da ga vozim minimum 5 kilometara da pocne da greje..a termostat je bio ispravan. ma plin je zakon....garancija na ugradnju je 2 godine. u tih dve godine sve intervencije su gratis... a i posle toga , jer znam coveka   :guitar:  :thumbup:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejanje kod dizela i benzinca se razlikuju samo u kolicini vremena koje je potrebno da krene topao vazduh kroz ventilaciju, benzinac krece da greje skoro pa odmah po startovanju motora jer se lakse zagreva dok dizelu treba mnogo vise da pocne da greje, ali zato kad krene da greje to je amin :) , i to nema veze sa termostatom. (naravno pod pretpostavkom da su i na benzincu i na dizelu ispravni termostati)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije bitno koji je uredjaj ugradio,rek'o ajd da pitam posto i ja imam ugradjen TNG na 1.6 ;)

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam tek ugradio plin juce sam bio da proveri majstor parametre, jer rekao mi je dodji da za dva dana da pogledam sve. pitao me za koliko vremena mi prebaci na plin kada je hladan..ja mu kazem za nekih 3 minuta, on je smanjio temperaturu prebacivanja i sad kada je hladan prebaci za minut najvise,..mislim na jutarnje paljenje..sto je po meni odlicno, minimalno cu trositi benzin. nema nikakvih trzanja kad prebaci na plin , prema tome moze i na 20 stepeni da prebacuje i nece nista da mu hvali.    :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno se potvrdila moja teorija. Od kad su zatvorili MBG na Vozdovcu, koji inace izbegavam, auto je umesto 13-14 poceo da mi trosi 16-17 po gradu. Plin sam sipao na istom mestu kao i do tad, na LUK-u u JNA. Kalibrisao sam mapu, nikakvu promenu nisam dobio. Resio sam da sipam plin na drugom mestu, sipao sam na MBG-u jer je ponovo otvoren i najblizi mi je, i auto je spustio odmah potrosnju na 13.4l. Nadam se da ce na luk-u sad kad opet imaju konkurenciju prestati da kradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasikuse ispraznio sam plina sto je imalo. cekao sam da se prebaci na benzin to jest da sve potrosi. i sipao za 600 dinara., pogledao i pisalo je 7 litara plina...presao sam 50 km po gradu..znaci grad i nestalo je plina..sto mu dodje 14 litara na 100 km,, sto je po meni previse.imao sam stila sa plinom i ranije i nije prelazio 12 litara. ovo je mnogo,, da li da idem da se zalim majstoru koji je ugradjivao ? ne znam sta da radim..auto ide ok,  nema problema ali 14 litara je previse. pa on je trosio 11 litara goriva...sto mu dodje 1650 dinara a sad plina trosi 1190 + 100 dinara gorivo = ispada da stedim 360 dinara :rtfm: ....iskreno nista mi ne znace 360 dinara....ako ne resim potrosnju poludecu...12 maximalno mogu da podnesem   :rtfm:

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni auto trosi do 8l/100km benzina dok plina trosi do 10l/100km ciste gradske voznje sipam 30l predjem 300km, nekad i manje tipa 265km-275km sve zavisno koliko mu dajem po gasu :) Posto zivim na Banjici sipam uglavnom na LUK-u u Bulevaru Oslobodjenja (nije vise JNA) jer mi je najblizi ima i MBG na Vozdovcu al oni su teski prevaranti (znam zato sto mi je par ortaka radilo tamo xD ) zato njih izbegavam u SIROKOM krugu. Stvarno sa ovih 6-7 meseci koliko sipam kod njih nikada nisam imao problem bilo koje vrste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milann, mali si uzorak imao, probaj jos malo pa ces da vidis, ako se ponovi slicna potrosnja zovi servis pa pitaj da li je normalno. daj boze da ce da trosi manje, (svi mi volimo da trosi sto manje), ali realnost je drugo. Ponavljam opet da poznaniku stilo 1.6 16v trosi 13l benzina, drugaru lybra 1.8 trosi 13-14. nisu stedljivi to motori uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milann nesto tu nije u redu,tvoja potrosnja TNG-a je previsoka,idi ti opet kod plinadzije da ti kalibrise mape.

Mada,ako je svih 50km bilo podji stani po gradu...

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk 4

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja to milsim...benzin je i meni znao 13 da potrosi, ako cemo iskreno...na ovom uzorku koji sam testirao kad god sam pogledao bord pisao je 10.5   tako da sam ocekivao 12 litara.imao sam stilo iz uvoza na plinu,...i plin je bio holandski icom jtg...i trosio je 12  a sad kontam da je taj uredjaj jedno 100 p[uta bolji od ovih sto ugradjuju kod nas..moj drugar ima kia rio 1.3 2001. ja sam mu je dovezao...ugradio je plin kod istog ovog gde sam i ja sada,,  on sada predje sa 1000 dinara 120 kilometara...zavidim mu,,, :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...