Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Kako nema veze kada isparivac koristi vodu/antifriz iz sistema? Proveri koliko imas antifriza u sistemu, ako je na minimumu onda je problem jer to sto vidis on isparava....

Pogledao sam juce al nisam mogao da vidim dobro da li je na min ili je bilo malo vise,uglavnom siguran sam da je od isparavanja u pocetku se primetilo da isparava dok je bio malo hladniji ali jedva se primecivalo kada se zagrejao nista posle radilo normalno nigde isparavanja nisam primetio, mozda zvuci glupo pitanje kako na min ako ima antifriza isparava? a sta ako ima vise od min u normalnoj kolicini?

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifiriz treba uvek da bude na maksimumu. Ako je ispod maksimuma, prema minimumu, onda nesto nije u redu sa sistemom i ocigledno da negde curi. Inace kada antifriz negde pusta, i pada na zagrejanu povrsinu, on pocinje da isparava kao dim, pa je moguce da si ti to video...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si uspeo sa 36l da predjes toliko km? Koji uredjaj imas?

To je za mog nemoguca misija koliko vidim, ispod 10 bas tesko ide... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred, potrošio je za 1/2 črvene benzina dok se zagreje tako da je ona cifra malo veća ali još uvek ispod 10L/100km. Auto je garažiran pa mu nije problem postizanje temp. S tim da i nakon 8h na parkingu brzo postiže istu.

zulutapka

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslednje merenje 18 plina gradska

sipano na molu ali ovaj put sam od starta osetio manjak snage

danas sipao na nisu i auto pobesneo :)

mozda im bila losa tura

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta znam, ovo je ekstrem, obicno je 15

poslednja cena za sekvent za mene je oko 550e

sta moze da se iskoristi sa lambde osim boce

a i nesto bi ga prodao, da uzmem libru ili turbo kappu neku :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Lukoil pumpi u Zaplanjskoj preko puta centralnog groblja danas su mi sipali 53 litra TNG-a u rezervoar od 50l u kome je vec bilo 7-8 litara gasa, cak i tada nije automat iskljucio nego je radnik kada je video kolicinu rucno iskljucio. Posle malo zucnije rasprave i pretnje inspekcijom platio sam 40l a ostatak je na racun kuce. U svakom slucaju izbegavajte ovu pumpu

Edited by skyeuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto 1.2 8v, ugrađen BRC sequent na 104.600km. (2008.god)

Plaćen 990€. četiri servisa u garantnom roku plaćena 160€

Od kad je ugrađen gas:

prešao: 230.139km (ukupno prešao 334.739 km)

potrošio gasa: 17.167.48 litara

potrošio benzina: 574.46 litara

potrošnja gasa: 7.46 l/100km

potrošnja benzina: 0.25 l/100km

odnos otvoren put / lokal: 70:30

TOLIKO O POTROŠNJI GASA

km l/gas l/benz potr/gas potr/benz potr/ukup din/km cena gas cena benz

230.139 17.167,48 574,46 7,460 0,250 7,910 6,49 82,00 148,00

Edited by balanki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Lukoil pumpi u Zaplanjskoj preko puta centralnog groblja danas su mi sipali 53 litra TNG-a u rezervoar od 50l u kome je vec bilo 7-8 litara gasa, cak i tada nije automat iskljucio nego je radnik kada je video kolicinu rucno iskljucio. Posle malo zucnije rasprave i pretnje inspekcijom platio sam 40l a ostatak je na racun kuce. U svakom slucaju izbegavajte ovu pumpu

Zato im ja , u startu kažem , od prilike, koliko da sipaju (35- 40l) ili za rti črvene i smanjim raspravu i sekiraciju :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram kupovinu punta 1.2, da li se sa godisnjom kilometrazom od recimo 3000km koliko bi prelazio isplati ugradjivati gas s obzirom da se sad atest po novom radi na maksimalno 5 godina a u nekim slucajevima i krace?

mislim da se sa ovom godisnjom kilometrazom ne isplati ugradjivati, plus troskovi odrzavanja, plus atest al ajd da cujem i vase misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo kratko vreme koliko ga imam,ispada da stilo 1.6 trosi nekih 8 do 8.5l plina na 100,Normalno,popije i nesto benzina dok se zagreje.Meni je to ok,zanima me kako to zvuci ostalima koji imaju ovaj motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je to gradska vožnja u Resavici, onda je mnogo :)

Šalim se, Resavica je jedno simpatično mesto, ali mnooogo zabačeno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije mnogo,samo se voz okrece ovde :smoke:

Inace,ovo je kombinovano,malo vrzmanja po Cupriji i Jagodini i put Resavica Raska,sve pomalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima.Imam mareu 16 karavan ac 200 i tomaseto rasplinjac sekvent plin,presao nekih 60k km na plinu potrosnja nikad nije prelazila 11 stim da taksiram u NS a u zadnje vreme ide preko 13l.Pali na benzin i radi kao doxa i sto tako radi i na pllinu nikakve promene nema a veca potrosnja odakle da krenem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...