Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

imam jedno zanimljivo iskustvo i bas me zanima misljenje ostalih clanova foruma koji voze na tng :

sipao sam gas na svim pumpama i uvek mi pali check ,osim na molu gde ga ne pali. Ja vec godinu dana sipam samo na Mol-ovim pumpama i stvarno sam bio zadovoljan osim sto u bocu od 50 lit. stane 52 lit. gasa s tim sto sam vec imao u boci nekih 3-5 litara. igrom slucaja sam ,zbog renoviranja mol pumpe ,sipao gas na Petrol(slovenacka pumpa)pumpi i primetio da sam presao vise km. danas sam isao na put i sa praznom bocom otisao i nasuo punu. kada sam se vratio dosuo sam za 1800 dinara,do sada sam to isto radio na mol pump i uvek sam za tu relaciju dosipao 2400 dinara. nikada ne pratim potrosnju osim na toj relaciji jer je prelazim dva puta mesecno i to mi je bilo neko merilo jer je ista kilometraza a i uvek vozim otprilike istom brzinom tako da je to najmerodavnije uporedjivanje. interesuju me vasa zapazanja sto se tice petrol pumpe a ja definitivno prelazim kod njih.

veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazi mi samo koja je to pumpa? I ja sam sipao na molu i sad kako ne rade sipam na Eko pumpi i mislim da zakidaju, tj auto mi trosi vise nego dok sam sipao na molu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek sipam na Eurogas pumpi jer najmanje kradu a gas je odlicnog kvaliteta. Za dinar ili dva je skuplje nego na drugim pumpama ali se isplati. Dok nisam provalio foru, sipao sam u Begecu na pumpi i primetio sam da ukradu oko 30 posto, to znam iz licnog iskustva jer sam ostao bez plina na sred puta iako sam trebao da predjem jos nekih 30 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto kako su iskustva različita... ja sam odavno Eurogas pumpu (na bul. Jaše Tomića) zapamtio kao najgrđu koja postoji, zato što sam svaki put posle sipanja kod njih najmanje prelazio, a auto mi je jedva išao.. <_<

Petrol pumpa, gore pominjana, na rumenačkom putu je takođe na dnu moje lista po kvalitetu gasa, a tu je negde i eko..

u poslednje vreme sipam na knez petrolu i nisam primetio pad performansi niti povećanje potrošnje..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno najlepse iskustvo imam sa OMV pumpama za gas,a onda Lukoil.

Na Lukoilu mi par puta sipali...gas sisti na sve strane,a pupadzija se pravi lud. :whistle:

Mislite da je resetovao brojac? :realmad:

Eurogas (na bul. Jaše Tomića) jeste malo jeftiniji,ali i auto mi malo vise trosi tog njihovog gasa.Mozda je ukusniji? :question:

Potrosnju u gradu sam sveo na 10-11l.Prvo ostar start,a onda pritisnem kvacilo ,a stilo klizi li klizi. :whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

strasno koliko razlicitih iskustava, meni je nekoliko ljudi reklo da taj Knez Petrol ima najgori auto gas od svih pumpi... Danas sipao tamo na telepu kod novog kruznog toka, isao do BG-a, prezadovoljan i potrosnjom i radom automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

petrol pumpa je prema sajlovu sa desne strane kad ides iz grada odmah posle groblja,opet sam sipao i za sada sam zadovoljan

sto se tice drugih pumpi sve imaju isto gorivo jer ga svi kupuju u nis-u osim mol-a i petrol-a oni uvoze direktno mol iz madjarske a petrol iz ukraine . euro petrol i euro gas dovoze gorivo iz subotice ali ne znam odakle uvoze. gde god sipam tng pali mi check samo mol i petrol ne pali. na eku kada naspem upali pa ugasi i tako u krug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da pitam nekoga,da li je to ta potrosnja ili moze da ide ispod 10l gradske voznje? Fiat Tipo 1.4

I odmah da dodam...ne ide mi u glavu kako od drugara Honda Civik 1.5 ili 1.6 ima vise kS od mog moze da trosi 7,8 a moj 10 gradske voznje? :thumbdown:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar laze kao i vecina vlasnika vozila.

Potrosnja tvog tipa je oko 10 litara benzina u gradu.Teske gradske voznje.Tvoj trosi 10 litara plina,pa si jos i u plusu.

Potrosnja od 10 litara je zasnovana na 9 godisnjem iskustvu voznje 1.4.NIje neki stedisa.

Tih 7 litara sto honda trosi,trosi samo u "glavi" vlasnika :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 ie ili 1.4 karburator?

Meni je sa karburatorom trosio do 12l u gradu, na otvoreno spusti i na 9l...

Mada racunaj da se sad plin toliko los a skup kao i benzin da nema gde a odnos cena-kvalitet da ne pricam a i zavisi i kako ga gazis... :)

Meni 1.6 ie u gradu do 13l na otvorenom 10l mozda malo manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj tipo 1.6 ie (monopoint) u gradu troši 15l a na otvornom putu gde nemam muda da ga pritiskam do patosa troši 7. A gde smem da ga poteram na otvorenom troši 9.5-10l plina. I to je provereno više puta ali sa gumama 14" 175 sad je na 15" 195/50 i u fazi je testiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj 1.4 ie gradske voznje trosi oko 11l.ali je odvrnut malo vise nego sto bi trebao. da li je 10 ili 12 l ne cini mi neku razliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Testiran i sa gumama 15" i potrošnja uvećana otprilike za 1l kako u gradu tako i na otvorenom putu. Grad 2-3 brzina i 3000 obrtaja = 16l Tng za 100 km otvoreni put 8.5l. Za mene je to sad podnošljivo obzirom da je umeo potrošit i 25l za 100km. Problem je rešen zamenom ecm-a(kompijutera) i sad auto radi kao nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bas bio u Madjarskoj. Pun auto, 720km autoputa i 8L u proseku @120-140km/h.

Sent from my ALCATEL one touch 990 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre 5 dana ugradio gas u makedo gas-u. i odmah krenuo na put od 1000 km.po racunici od cepa do cepa podeljeno sa kilometrazom, 9 l. na 100 km. pri brzini 150-160 km/h. testiracu jos,ovo je probni uzorak.za sad sam zadovoljan. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni deluje da je to malo pri toj brzini, posto ovo moje cudo na preko 150 srce preko 10 litara benzinz na 100 kilometara, dok na plin nisam merio posto jos uvek nisam isao na neki duzi put gde bih mogao konstantno da ga vozim tom brzinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce da ste u pravu.ne mogu 100% tvrditi da je toliko.rekao sam da je to prvo merenje,takav rezultat mi je ispao.e sad,mozda je pogresan metod,mozda je kod plina bolji metod prazan rezervoar pa sipati 10 l. pa videti koliko km. je presao kad ga nestane.videcemo tacniji rezultat posle nekoliko merenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta da ti kazem...Injection bi trebalo da manje trosi nego karburator! ovo moje cudo je karburator dvogrli...za benzin ne znam dal trosi 8,9 10...ali za plin znam da ide 10 do 12l gradske voznje! Toliko mi je trosio dok mi je radio na 3 klipa,ajde reko sada kad uradim motor trosice manje,ono malo morgen :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam do sada sudelovao u ovoj temi ali posto imam dosta iskustava (kilometara) sa fiatovim motorima, evo nekih zapazanja:

- tipo 1,4 monopoint inj. grad 12 do 13 l, otvoreno 8 do 10 l, (vozio sam ga 5 godina), minimalno postignuto u gradu je oko 11,3 l cini mi se bilo. a minimalno na otvorenom 7,2, na gas sve.

- uno mk1 1,1 klasican karb. po gradu oko 10 se vrti, nekad popije 11. plin

- uno mk2 1.5 mono inj. meni ugl. trosi 12 po gradu, zimi oko 13. zustrije voznje, a ekonomicnije evo zadnje merenje 10,5 l, da li sam uboo dobar polin ne znam ali mi je to najmanja potrosnja do sada, benzin po gradu 9 do 10, a na otvorenom najmanja potrosnja do sada na benzin 6,3 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam fiat brava 1.6 16v,105 ks,sekvent plin,gradska voznja 12-13 litara,na otvorenom 10 litara. vise stvari utice na potrosnju,a po prici pumpadzije koji je kucni prijatelj,kod nas je plin ocajan,pogotovo zimi kad ne pokusavati meriti potrosnju. a potrosnja zavisi i od stanja motora,kako je nastelovan. izaberite hocete da vuce ili da malo trosi!

pre ovog sam vozio samaru,pre generalne motora mi trosio na otvorenom 10 lit,a kad je motor uradjen potrosnja isla max 8.3 na otvorenom,4 osobe,pun gepek i put za cg. najmerpdavnije merenje je sipati pun i dosuti plin posle 200 km,tako tri puta i naci prosek. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

lancia kappa 2.0 20v mereno x puta u gradskim uslovima ako se vozi najsporije lagano gas itd nikada ispod 13l a moja voznja malo po gasu 16l, na otvorenom do 120kmh 10l sa kilmom mereno juce a na 180 kmh bez klime oko 18l. zimski uslovi gradska normalna 15l a po gasu 20l sneg,rucna,malo drift pun gas.. :). uredjaj je obican nije sekvent a na drugoj kappi sve to isto samo sekvent razlika je minimalna mozda 1,1.5 l dole.

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolvirao sam ovaj moj gasni uredjaj i nasao sam kompromis izmedju performansi i potrosnje. Kombinovano sa prosecnom brzinom od 48km/h 8,7 l. Postoji letnja korekcija , ranije prebacivanje na gas, i sad mi prebacuje nakon cca 200m. Dakle minimalna potrosnja benzina. Videcu da li ce uticati na rad b. brizgaljki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...