Jump to content
FAS Goran
PuntoAbart

Potrošnja TNG-a

Recommended Posts

Na kratko on meni uredno ubrzava kao na benzin, a dužu vožnju na višim obrtajima svakako treba s plinom izbegavati zbog pregorevanja ventila. Inače meni je mnogo prijatnije kad ne vozim brzo i to činim samo kad baš moram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na kratko on meni uredno ubrzava kao na benzin, a dužu vožnju na višim obrtajima svakako treba s plinom izbegavati zbog pregorevanja ventila. Inače meni je mnogo prijatnije kad ne vozim brzo i to činim samo kad baš moram.

Upravo tako. Kod nas ugradju jako slabe benz dizne koje tesko podrzavaju visoke obrtaje. Smesa je siromasna a izduvni gasovi visoki. Moze doci do ostecenja samog klipa, izduvnih ventila, itd... akupi au aiatemi za pravilno podesen plin koji ce podrzavati 5,67 obrtaja a da je smesa adekvatna.

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

 

 

Plus sto kod nas majstori ustinu plin do tolike mere da to nije normalno. Ebo primer na a3 1.8t. Nov plin ugradjen, na plinu lambda pokazuje +25% da komp dodaje gorivo. Na benzinu posle duze voznje pokazuje -25% korekciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš loš plin? To jeste, mada je sad još bože pomozi u odnosu na to kakav bio zimus. Tu su nešto gadno dodavali, pa je bivalo zagušenja, svašta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia kappa Coupe-motor 2.0-16 ventila-205 ks sa plinskim uređajem starim 11 god,servisiran redovno kod Ivana T(Tomaseto arktik do 180 kw,sekvent-plave dizne-zadnji servis odrađen u 2017 godini-Potrošnja????

14.02 2018 išao na duži put-Kš-Benkovac-Kš-autoputem:

Brzina do Bgd oko 150 km/h,kroz Bgd koliko se moglo,do Šimanovaca sve po ps-120 km/h,a od granice peglaj što više možeš-samo pazio na presretače-ali uglavnom 160 km/h-bilo je izleta i do 200 km/h ali ne nešto preterano,od Zagreba do kuće prosečno 140-150 km/h,grejanje radilo na manuelnom modu,svetla stalno uključena,muzika,povremeno brisači.U povratku me uvatio snjeg pa sam ponekad stajao sa upaljenim motorom radi grejanja,ali sve u svemu potrošnja plina u takvim uslovima nešto ispod 14 litara-ali zaokružio na 14 litara i za auto od 205 konja i 1500 kg težine,zimski uslovi i gume-PRAVA SITNICA-ko 7 litara supera ili nafte-prezadovoljan:D

maltene više me koštala putarina nego plin(putarina tamo i amo ravno 10.000,oo din,a plina nasuo oko 15.600 din-plin je u Hr 4.6 kuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/3/2014 at 9:35 PM, Buca_Tipo said:

Ja vam se divim sa ovim potrosnjama na plin :( moj ne zna za ispod 11l pa to ti je. A 1.4 je :)

to ti je to, matori ford kojeg vozim 1.4 75HP, prosli mesec sve voznja u "mestu" do 50km/h i dosta bas stajanja i rada, zagrevanje za klinca, i td, za 250km 18l gasa i 6l benzina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nijedan auto sa plinom nisam imao koji je trosio po gradu ( ovde mislim 100% grad - centar) ispod 10-12l...eventualno preko leta 9l.
Otvoren put je druga prica, ali ja 95% voznje imam u gradu tako da me potrosnja na otvorenom nesto i ne zanima ( posebno ne u raspravama o potrosnji auta gde se svi prvo uhvate za podatak koliko auto trosi na putu do mora)?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rekoh al evo ponoviću.
Marim kol'ko troši sve dok je ispod 10l/100km.
Sa dobro podešenim uređajem i u BG mi troši manje od naznačenog.
Tako da , mante se šuplje priče.
U obzir dolazi i dobra točionica, jbga
Na AP naravno ide preko...
I dosta bre više izmišljanja tople vode. .

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko voli malu potrosnju ima ovih fantasticnih autica 600-800cc, micra i sl, kao skuteri trose, pun rezervoar i zaboravis gde je pumpa.

U vezi potrosnje, kolega nije mogao dugi period naplatiti potrazivanja i duznik mu ponudi jaguara u kompenzaciju, uzme on to, u fazonu daj sta das...

Vozio ga do prodaje, par nedelja, i odusevio se potrosnjom, 20-30 litara benzina .

Davno je to bilo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj Jaguar ima motor od 4,2 litra-verovatno,veći  je nego u autobusu:devil:

Moj je jedno vreme išao od 17-20 litara-i to kad su mu plinske dizne skroz otišle(neke gumice unutra njih i oprugice)

sve je to promenjeno kod Ivana T,sa filterima gasne i tečne faze,elektronsko štelovanje preko laptopa(dijagnostike)i eto male potrošnje-i da stvarno zavisi gde sipaš plin.

Na kraju kad sagledam sve ispada da je plin najlošiji kad nas na OMV pumpi.:mellow:

Znam za Hrvatsku da je Tifon zakon.I u Rumuniji nije loš,a u Bugarskoj u Sofiji na Šellu odličan 5+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Bravo HGT-u trosi u proseku 13-15l ne stedim ga. Manje vise prelazim 200km sa 28-34l plina. Ima potrosnje kad je 18l ima i potrosnje od pre neki dan kad sam presao 130 km (Kruzni put pa Ibarska Bg ka Valjevu) sa 10l plina i zaprepastio se da je tako malo. Sve u svemu sve zavisi koliko pritisnem papucicu gasa. Ima obican plin ali mu je potrebno servisiranje svakako. Dok sam sipao na OMV pumpi nisam mogao ispod 15l da odem nikako,sa NIS-ovim plinom je situacija daleko drugacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja TNG-a na preko 500km pri prosečnoj brzini od 43km/h je neverovatnih 2700rsd, odnosno nešto preko 7L.
Dakle, od čepa do čepa što bi se reklo.
Još sumiram utiske ali ovako preliminarno, ovo je SF jbte.
Inače, ovo je već četvrto punjenje i do sada sam imao slične rezultate iako na instrument tabli kaže nešto okolo 8,5L/100km.
Jbliga, neko laže.


sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/25/2016 at 9:36 AM, dr_kolew said:

jako bitna stvar,da nije uvek merodavno mernje potrosnje plina tako sto punimo bocu do vrha vozimo koliko vozimo i opet tocimo do vrha, pa onda racunamo prosek.

O cemu se tu radi,ne staje uvek ista kolicina plina ,razlika moze biti u pritisku na pumpi,spoljnoj i unutrasnjoj temperaturi vazduha ...

 

naj merodavnije je kad je boca prazna,nasuti odredjenu koicinu recimo 15l gasa i voziti dok nestane...tako je skoro pa 100% merodavno(namerno kazem skoro jer moze malo i pumpa da kraducka) 

kako da znam da je boca skroz prazna tj kad je nestane.U kom trenutku zapisti tj kolko ima od pistanja pa dok ne stane skroz.
Kako tacno izmeriti potrosnju plina,lancia Y 2002,1.2 ,motor puntov

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Si probao da sipaš benzina, pa kada nestane plina voziš na benzin. :thumbup:

Tako nekoliko puta imaš okvirno cifru potrošnje.

Kod mene nakon zvučnog signala ima plina za 30-ak km.

Inače prosečna potrošnja je na oko 8-8,5 l/100km.

Možda i manje ali ne berem brigu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mijailović P. said:

'Si probao da sipaš benzina, pa kada nestane plina voziš na benzin. :thumbup:

Tako nekoliko puta imaš okvirno cifru potrošnje.

Kod mene nakon zvučnog signala ima plina za 30-ak km.

Inače prosečna potrošnja je na oko 8-8,5 l/100km.

Možda i manje ali ne berem brigu. :D

Ali u kom trenutku da znam,kad je baš tacno nestalo plina...inace benzina ima uvek oko 5L jer mu ipak treba jer pali na benzin. Mada mi nije jasno ako nema benzina ni malo,oce li paliti samo na gas.
Inace se vozi u rezimu dostave za WOLT pa bi morala biti veca potrosnja,znas ono 100 x pali gasi i 100 x kreni stani.Nikako da ga "ufatim" kolko trosi plina?
LANCIA Y-2002-1,2 puntov motor

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrolna pločica, zavisno od modela i podešenosti, zapišti u trenutku kada je nestalo plina u boci i tada prebacuje rad na benzin.

Može se podesiti, opet zavisno od modela, da zapišti i kada je na "rezervi". 

Tada je na raspolaganju količina gasa koja je upisana u opciju.

To što navodiš je "stroga" gradska vožnja i opet postoji mogućnost podešavanja starta obzirom na česta zaustavljanja.

Kada nestane benzina a software je podešen tako da uvek stsrtuje na benzin, jedini način je startovati "prinudno" a nije baš preporučeno.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od juce nova muka.Sin kaze gori lampica da nema plina a istovremeno gore 2 lampice za kolicinu plina??? I nista ne pisti,cak ni ono kad se startuje.Koji mu je moj sad?Jel mora kod majstora na neko prestelavanje,inace mu redovni atest tek 2024.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/11/2021 at 9:51 AM, mitros said:

Ali u kom trenutku da znam,kad je baš tacno nestalo plina...inace benzina ima uvek oko 5L jer mu ipak treba jer pali na benzin. Mada mi nije jasno ako nema benzina ni malo,oce li paliti samo na gas.
Inace se vozi u rezimu dostave za WOLT pa bi morala biti veca potrosnja,znas ono 100 x pali gasi i 100 x kreni stani.Nikako da ga "ufatim" kolko trosi plina?
LANCIA Y-2002-1,2 puntov motor

Sipaš nekoliko puta do maksimuma, sabereš koliko si sipao i kilometara prešai to ti je to. 

Što se tiče paljenja na gas, to se neće uključiti ako ti nestane benzina. Moraš ručno zadati komandu, ali to kako je različito, zavisi od toga koji je uređaj. Svaki uređaj ima tu mogućnost, ali je kod nekih programski blokirano, a kod nekih ograničeno koliko možeš puta, mada majstor za plin može programski da ukine sva ograničenja. 

Inače Picasso mi troši plina 11 - 12 litara kad je sve normalno, a sad sa klimom ako je jako vruće bude i 14 - 15. Isključivo gradska vožnja (taxi).

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2018 at 10:59 AM, siki said:

Lancia kappa Coupe-motor 2.0-16 ventila-205 ks sa plinskim uređajem starim 11 god,servisiran redovno kod Ivana T(Tomaseto arktik do 180 kw,sekvent-plave dizne-zadnji servis odrađen u 2017 godini-Potrošnja????

14.02 2018 išao na duži put-Kš-Benkovac-Kš-autoputem:

Brzina do Bgd oko 150 km/h,kroz Bgd koliko se moglo,do Šimanovaca sve po ps-120 km/h,a od granice peglaj što više možeš-samo pazio na presretače-ali uglavnom 160 km/h-bilo je izleta i do 200 km/h ali ne nešto preterano,od Zagreba do kuće prosečno 140-150 km/h,grejanje radilo na manuelnom modu,svetla stalno uključena,muzika,povremeno brisači.U povratku me uvatio snjeg pa sam ponekad stajao sa upaljenim motorom radi grejanja,ali sve u svemu potrošnja plina u takvim uslovima nešto ispod 14 litara-ali zaokružio na 14 litara i za auto od 205 konja i 1500 kg težine,zimski uslovi i gume-PRAVA SITNICA-ko 7 litara supera ili nafte-prezadovoljan:D

maltene više me koštala putarina nego plin(putarina tamo i amo ravno 10.000,oo din,a plina nasuo oko 15.600 din-plin je u Hr 4.6 kuna.

Lancia Kappa 2.0 20V , ugradjen STAG 300 max basic, put Zajecar Beograd(250km), brzinama 90-130kmh, sa klimom na econ modu, svetlima(nocna voznja) , potrosnja 8,5-8,7 L/100km TNG.  u kombinovanoj gradsko/ putnoj prigradskoj voznji prosek potrosnje se krece 11,2-12,5L .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko raznih velicina boca za plin postoje? Juce sipao plina 39,6L. Znaci da je bio totalno bez plina,i kolika je sad ova moja boca,jel ima od 40L ?. Uredjaj stag. Sad cu da vozim jedno 200-250 km,pa opet do vrha pa da vidim kolko trosi.Lancia Y.2002.

Inace pali tek iz 3.puta,ne znam zasto,to se desava od kako su zamenjeni filteri gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...