Jump to content
FAS Goran
mikitzca

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - check engine

Recommended Posts

Dobar dan svima, 

 

Ima dosta tema, ali nigde nisam nasao istu situaciju koja je sledeća.

U pitanju je Fiat Grande punto 1.3 multijet, 2007 godište 55kw

Već izvesno vreme imam aktivnu check engine lampicu koja se ne vidi na delphi dijagnostici( tu ima mehaničar ) kod drugih nisam išao jer generalno nemam problema u voznji. Nikakvih smetnji nema, osim sto 

oku smeta. Interesantno je da kad je temperatura napolju 0 i ispod 0, kada je hladno, Lampica se ne uključuje. Ima li neko ideju šta može da bude ili je imao istu situaciju pa da podeli sa mnom kako je rešio?ili preporuka gde dalje ići? 

Hvala svima unapred

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam na tvom mestu prvo bih probao sa nekom drugom dijagnostikom jer upravo check engine lampica pokazuje da postoji neka greska.

Takodje moze postojati greska ali da se ne pali check engine lampica, u zavisnosti od vrste greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da pitam na temu paljenja check engine, u pitanju je Fiat Grande punto 1.3 multijet, 2007 godište 55kw...

 

pali mi se check engine vec drugi put kada preopteretim auto...prvi put pri preticanju, drugi put na uzbrdici... Oba puta na auto putu, pri jačem gasu, samo osetim kao da trucne, kao da povuce nesto lose i izgubi snagu na sekundu i nastavi...

 

Drugi put kao da je upao u neki bezbednosti mode, i nece da primi gas i ide preko 100na sat i 2.5obrtaja...na internetu sam procitao da 4x upalim ugasim auto i da se iskljuci, tako sam i uradio, i ugasilo se...

 

U servisu su mi posle dijagnostike rekli da to moze da se desi kada koristim auto u gradu neko vreme pa ga ulenjim, i onda kada mu dodam gas na autoputu pravi problem sa usisom (da li bese rekli vazduha ili goriva, ne secam se, mislim da je turbina gresku izbacila, tako da vazduha)...

 

Da li imate neko mišljenje, da li je opasno, i sta mogu uraditi da do toga ne dolazi... Da li postoje neki dodaci za gorivo, aditivi ili neka sredstva da prociste motor dizne itd, da li rade posao?

 

Da napomenem da nisam imao nikada probleme sa motorom, presao skoro 200.000km...,  auto sada 

ne prelazi vise od 6 7000km godišnje, posto imam sluzbeni, uglavnom kratke distance po gradu i 10ak puta godisnje otvoren put po 300 400km i to je to...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak promeni servis jer ovi pričaju gluposti!

Treba ispratiti parametre turba jer je tu verovatno problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Za početak promeni servis jer ovi pričaju gluposti!

Treba ispratiti parametre turba jer je tu verovatno problem.

Pa ne znam, ovo je bas dobar servis, moguće da je bilo teraj dok se ne javi jos neki problem, desava se... Da li se ovo jos nekome desavalo? 

Citam na internetu da mogu biti MAF (Mass Air Flow sensor) ili Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor....

 

Ne plasim se toliko razvoju problema, koliko  da Moze biti jako opasno pri preticanju, gubljenje snage... U oba slucaja je bio slucaj da sam potopio gas duže od 6 7 sekundi...

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, milosss90 said:

 

 

U servisu su mi posle dijagnostike rekli da to moze da se desi kada koristim auto u gradu neko vreme pa ga ulenjim, 

 

 

Treba li još jednom da ponovim da promeniš servis?

Gradski auto koristiš u gradu a još se i ulenio.... 

Šta reći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MarkoPan013 @milosss90

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o "Check engine" gresci na GP 1.3 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...