Welcome to Fiat-Lancia Club Serbia Forum

fb nalog 02.jpg

Za pisanje u bilo kojoj temi na Forumu neophodno je da se ulogujete. Ili tako što napravite svoj korisnički nalog na Forumu (klik na Sign Up i popunite polja), ili još lakše tako što se povežete sa Vašim Facebook nalogom.

Opet klik na ''Sign Up'', onda izaberite ''Sign In with Facebook'', izaberite da li želite na Forumu da koristite ime sa Facebook-a ili želite neko drugo ime, i to je to. Sve ovo klikćete samo prvi put, svaki sledeći put Forum je to automatski upamtio.

Povezivanjem na Forum dobijate mogućnost da učestvujete u diskusijama, postavljate slike, video klipove, dobijate notifikacije kroz Browser (da, isto kao na FB-u :) ), šaljete/primate privatne poruke, ''tagujete'' druge ljude kako bi odmah videli Vaš upis... Kao da ste postali deo jedne veeeeelike FB grupe sa trenutno preko 15.000 ljudi sa kojima razmenjujete stavove. :) 

mikitzca

Fiat Grande Punto 1.3 MJet - check engine

58 posts in this topic

Meni se dešavalo skoro isto to (pisao sam gore višlje o tome), zamenio sam regulator pritiska u common rail-u (oko 40eur koliko se sećam) i više nikad nisam imao taj problem.

Jedno kratko pitanje. Upalila mi se check engine lampica, gori stalno, ne gasi se, tj. pali se odmah nakon starta i ne gasi se. 1.3 mjet 66kw

Motor apsolutno normalno radi, znači ima snagu, ide lepo i po gradu i na autoputu (nisam prelazio 130 km/h), potrošnja deluje normalno. Pitanje je koliko je sigurno tako voziti auto? Da li postoji opasnost da negde ostanem na putu? :D

Znam da mi ne ginu dijagnostika i majstor, ali bih to da odlažem jedno mesec dana jer mi ova zima isisa celu platu sa računa.

@ivica su

U tome i jeste fora što to ne može da se zna dok se ne očita greška. Ista lampica se pali za bukvalno stotine mogućih kodova grešaka.

Kao što vidiš, neki od tih razloga ne donose sa sobom nikakve lako vidljive negativne simptome, tj. auto radi normalno, a neki nose. Ako ti se danas upalila, ili juče...vozi tako još par dana, moguće i da je ugasi. Ostaće u memoriji da se iščita kad god, ali neće sijati lampica. Ali, ne gasi se za sama sve greške, samo za neke povremene.

Juče se prvi put upalila, a baš sam bio preko u Mađarskoj, nije mi bilo svejedno. Danas nekoliko puta vozio po gradu, sve normalno, ali naravno ne gasi se od kako se juče upalila. Čekaću svakako još malo pa ću videti šta ću...

On 4.2.2017. at 9:37 PM, ivica su said:

Juče se prvi put upalila, a baš sam bio preko u Mađarskoj, nije mi bilo svejedno. Danas nekoliko puta vozio po gradu, sve normalno, ali naravno ne gasi se od kako se juče upalila. Čekaću svakako još malo pa ću videti šta ću...

Ako voziš sa (relativno) manjim brojem obrtaja, verovatno se ništa neće menjati, ali ako ga nekad nagaziš, može da ti se aktivira greška. 

Kod mene je bio takav slučaj kad je turbina bila u problemu. Obrišeš grešku i opet teraš normalno dok ga ne isforsiraš. I onda ti jednom pukne film

pa odeš to da rešiš za stalno. Pazi jedino da ne ulaziš u neka rizična preticanja u kojim bi eventualno ostao bez snage.

On 08. 02. 2017. at 10:51 PM, plavac said:

Ako voziš sa (relativno) manjim brojem obrtaja, verovatno se ništa neće menjati, ali ako ga nekad nagaziš, može da ti se aktivira greška. 

Kod mene je bio takav slučaj kad je turbina bila u problemu. Obrišeš grešku i opet teraš normalno dok ga ne isforsiraš. I onda ti jednom pukne film

pa odeš to da rešiš za stalno. Pazi jedino da ne ulaziš u neka rizična preticanja u kojim bi eventualno ostao bez snage.

Na koliko obrtaja se pali turbina na vašim grandićima?
I mene je zezao EGR, pa je zamjenjen, sad bolje ide, ali kasno mi pali turbinu.

Turbina se ne pali! Stalno se vrti!

Od 1800 okretaja bi trebalo da se jako oseti.

I to baaaaaš jakoooo..

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока