Jump to content
FAS Goran
chikavili

Nova Hyundai Sonata

Recommended Posts

Nisam iznenađen, jer su meni sve Sonate od poslednjih nekoliko modela vrlo fini modeli. Kad sam kupovao Stila malo je falilo da dovezem kući jednu fenomenalnu Sonatu od 150 konja. U tim kolima se sedi i sam vozački prostor je tako dobro organizovan, da svi mi sa ovim našim klupskim autićima možemo jedno horsko plakanje u 3 glasa da organizujemo.

Ne, nisam pogrešio što sam kupio Stila, ali za iste pare Sonata bi dala mnogo više od automobila, ako neke druge stavke zanemarimo.

Što se nove Sonate tiče, bravo još jednom za Hyundai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam iznenađen, jer su meni sve Sonate od poslednjih nekoliko modela vrlo fini modeli. Kad sam kupovao Stila malo je falilo da dovezem kući jednu fenomenalnu Sonatu od 150 konja. U tim kolima se sedi i sam vozački prostor je tako dobro organizovan, da svi mi sa ovim našim klupskim autićima možemo jedno horsko plakanje u 3 glasa da organizujemo.

Ne, nisam pogrešio što sam kupio Stila, ali za iste pare Sonata bi dala mnogo više od automobila, ako neke druge stavke zanemarimo.

Što se nove Sonate tiče, bravo još jednom za Hyundai.

I meni je stara Sonata zapala za oko, simpatican i velik auto, a verovatno i kvalitetan cim ga taxisti u Dubai-u voze (posle Toyote Camry, najzastupljeniji). Ali na stranu to, kada sam video uzivo ovu novu (jos bordo sa sunroof-om), prokomentarisao sam "JBT, sta je ovo?!" i shokirao se kada sam video da je Hyundai :D Uzivo izgleda jos bolje nego na slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam ja jedini :unsure: ,

ali na ovoj drugoj fotci :coffee: ,a bogami i iz profila, ova najnovija Sonata :whistle: je pljunti CLS :blink: ,cija prva verzija se pojavila jos 2004-e godine

Procenite sami :huh:

Stari, od pre 6 ljeta

ro13J.jpg

Novi,koji je Sonatin skuplji blizanac, inace ovaj Mercedes je kompletno dizajniran i osmisljen u Americi B)

ro3yS.jpg ro630.jpg

a evo i dizajnera Mercedes CLS-a,gospodina Lee-ja :thumbup: ,on je izgleda nedostajuca veza izmedju CLS-a i Sonate :rofl: ,

ro8y9.jpg

Salu na stranu :lol: ,ova Sonata izgleda prilcno impresivno i dopadljivo :yes ,a verujem da je i kvalitet na nivou klase :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i svi naočarci, pogotovu kratkovidi sa korekcijom vida na daljinu (vide na kratko, na daleko imaju dioptriju....moj slučaj) osećaj globalnog opažanja imaju razvijeniji od onih srećnika koje nemaju naočari. Naravno, ni na kraj pameti mi nije da govorim da je to neka prednost, ali neke stvari "kratkovidi" bolje uočavaju! Evo ga na primer "MIK"! Uvati čovek Hjundajia u kradji....Medjutim! Hjundaji je znatno manji. Liči na smanjenu verziju mercedesa, a sa obzirom na težnju ka perfekciji, koja je karakteristična za sve Azijate" dobiće Audi (serija 4), BMW (serija 3,5) ozbiljnog konkurenta ZA DUPLO MANJE PARE!. I na kraju, modni trend u toj klasi automobila nameće da vozila liče jedna na druge! Zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U danasnje vreme opste globalizacije, marketinga i trendova, potpuno je postalo bespredmetno pricati o ovakvoj vrsti kradje, s' obzirom da su svi automobili poceli sve vise da lice jedni na druge, a i aerodinamika je jedna egzaktna nauka ;)

Ja na primer nisam kratkovid (cak naprotiv), ali sam ceo zivot primecivao detalje (a i pos'o mi je takav) i znam tacno na sta Mik misli, ali takodje smatram (iz gorenavedenog razloga) da nikako ne mozemo da govorimo o "kradji". Isto ko kad mi nesha tvrdio da je novi scirocco iskopiran Stilo. Aman bre ljudi :D Pa pogledajte samo novije hatchback automobile - svi su isti iz daljine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Isto ko kad mi nesha tvrdio da je novi scirocco iskopiran Stilo. Aman bre ljudi :D Pa pogledajte samo novije hatchback automobile - svi su isti iz daljine.

A, šta kao ne liči na Stila... :harhar::D

Liči sve na svakoga... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U danasnje vreme opste globalizacije, marketinga i trendova, potpuno je postalo bespredmetno pricati o ovakvoj vrsti kradje, s' obzirom da su svi automobili poceli sve vise da lice jedni na druge, a i aerodinamika je jedna egzaktna nauka ;)

Ja na primer nisam kratkovid (cak naprotiv), ali sam ceo zivot primecivao detalje (a i pos'o mi je takav) i znam tacno na sta Mik misli, ali takodje smatram (iz gorenavedenog razloga) da nikako ne mozemo da govorimo o "kradji". Isto ko kad mi nesha tvrdio da je novi scirocco iskopiran Stilo. Aman bre ljudi :D Pa pogledajte samo novije hatchback automobile - svi su isti iz daljine.

Svaka čast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ova Sonata prava jaguarka. Ne mislim ništa loše.

Davne 1990 kada je ćale kupio Pony firma u kojoj je radio je kupila 4 Sonate 2.2.

Bili su to prvi Hyndai automobili koji su se prodavali u tadašnjoj Jugoslaviji.

Iako je bilo reči da su motori i deo mehanike Mitsubishijevi, ta Sonata i naš Pony su bili daleko ispod kavliteta tadašnjih evropskih i japanskih vozila.

Kvarovi su bili relativno česti a klaparanje i cvrčanje niko nije ni spominjao kao ozbiljan nedostatak.

Posle sam imao prilike dao vozim Lantru, to je bio samo jedan mali korak napred.

Čini mi se da tek sa novom serijom "i" Hyndai staje rame uz rame sa konkurencijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na ovo kopiranje,prosto gledam kao na nedostatak maste,ideja i kreativnosti dizajnera ovakvih automobila :unsure: ,koji lice jedni na druge :angry: ,ili opet na neku vrstu oreznosti i straha :huh: za svoj buduci proizvod i njegov uspeh na trzistu,

jer sto bi Hjundai izmisljao toplu vodu kad CLS u svojoj klasi ide kao alva,mnogo je jednostavnije,jeftinije i sigurnije :yes napraviti nesto sto dosta lici na njega za sire narodne mase,po pristupacnoj ceni ;) .

A opet,sto rece Vili,globalizam,namece sa sobom standarde,uniformisanosti i jednostavnosti,pa je u toj situaciji i sasvim normalno praviti razlicite varijacije na temu u autodizajnu,dok god taj oblik,izgled i dizajn prolaze-samo shtancuj,kao sto su CLS-Sonata,novi Bravo-nova Opel Astra itd

Ti trendovi su verovatno i nametnuli,toliku poplavu rimejk automobila,Mini Moris,Fiat 500,napraviti nesto novo po ugledu na starije uspesne modele.

Ja licno vise volim kada vidim nesto,novo,orginalno,kao sto je bio CLS,ali ne i ova nova Sonata,ali to je samo moje misljenje i to ne znaci da je ovaj Hjundai los u bilo kom pogledu i da manje vredi zbog toga.

A da i danas ima orginalnih automobila,potvrdjuju jedna jedina,neponovljiva :unworthy: Lancia Y,zatim Citroen C4 i C6,pa zasto ne navesti i Toyotu Yaris kao i Hondu Civic,orginalnost i hrabrsot njihovih dizajnera prosto zraci iz njih :thumbup:,za razliku od nove Sonate :no

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je VW marn'o malo po konturi CLS-a, što ne bi i jedan Hyundai. Liči malo, što jes' jes', ali ima mnogo sličnih primera. Meni se to što je ponudio CLS i najviše sviđa od Mercedesa, i uopšte se ne bih ljutio da još više automobila liči na njega. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi kada bi svi poceli automobili poceli da lice jedni na druge :wallbash:

po principu CLS-Passat CC-Sonata :blink:

dosdilo bi ti :huh: ,kad tad :yes

Uostalom i Kija Ceed i prethodna Astra 3V su prilicno dobro modernizovane i odradjene kopije tvog Stila :geek: ,ali on je jedini prvi i orginalnog dizajna :yes u toj trojci :o

a i ne vozi ga vizuelni umetnik tvog kova :smoke: ,slucajno :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene Passat CC vise podseca na Jaguar XF. Onda bi to trebalo da znaci da je i jaguar kopirao CLS? Ima toga jos, ako nastavim, svi ce da budu iskopirani na kraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi nas narod rekao: vrzino kolo :blink:

Medjutim imao je i Hjunadi,nesto lepo i orginalno u svojoj gami :rolleyes:

hyundai_coupe.jpg

skoro savrsena silueta :rolleyes:

a imao je i dobru reklamu :lol:

18%20Hyundai%20Coupe.jpg

Mogu i Korejci kad hoce ;),da se opuste i budu svoji :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na ovoj silueti smeta nepopularno kratko međuosovinsko odstojanje - liči na američke sportske automobile. :) Prednji točak treba malo (više napred), a zadnji mrvicu nazad da bi silueta bila savršena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas oko :thumbsup:,inace u USA se ovaj auto zvao Hyundai Tiburon(ajkula na spanskom)a u Koreji je nosio ime Tuscani

Ja se na ovom kupeu sechem :p na one dve bocne linije :rolleyes:

prva,donja,koja pocinje na prednjem braniku,nastavlja se na sajtni i donjem delu vrata i zavrsava se na zadnjem braniku-jako,jako lepo :yes

i druga koja pocinje sa prvom bocnom skrgom ide preko sredine vrata,brave,otvora rezervoara za gorivo i razdvaja se u dve linije na zadnjoj stopaljci-perverzija :unworthy:

E taj Hjundai ;) me je uvek odusevljavao svojim dizajnom :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

photo.jpg Drive.com.au video: Toyota Camry vs Mazda 6 vs Škoda Octavia vs Hyundai Sonata

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimljen nova Hyundai Sonata

 

189438-hyundai s 1.jpg

 

Hyundai već duže vreme priprema novu, osmu generaciju Sonate (interne oznake DN8), uz najavu da zvaničnu promociju možemo očekivati u aprilu na sajmu automobila u Njujorku. Do tada, Sonata modelske godine 2020 je (bar delimično) već pred nama, zahvaljujući ovim slikama iz same fabrike kao i nezvaničnim crtežima.

 

189439-hyundai s 11.jpg

 

Kako stvari sada stoje, nova Sonata će biti značajno atraktivnije dizajnirani automobil nego prethodnik, pri čemu će izgled delom biti inspirisan i pojedinim elementima sa Hyundijevog Le Fil Rouge concepta.

 

189440-hyundai s 111.jpg

 

U gami će se između ostalog naći 2.5 litarski GDi benzinski motor, a kasnije stižu i hybrid i plug-in hybrid varijante.

 

189441-hyundai s 1111.jpg

 

Međutim, zanimljivije su ipak informacije o sportskoj Sonati N pod čijom haubom bi trebalo da bude 2.0 Turbo GDi motor sa snagom od 250 ili 275KS, a možda i Theta-3 2.5 litarski Turbo GDi motor sa oko 280KS.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo snimljen 2020. Hyundai Sonata

 

189623-hyundai-sonata 1.jpg

 

Hyundai već duže vreme priprema novu, osmu generaciju Sonate (interne oznake DN8), uz najavu da zvaničnu promociju možemo očekivati u aprilu na sajmu automobila u Njujorku.

 

189624-hyundai-sonata 11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Hyundai Sonata

 

hyundai_sonata 1.jpg

 

Hyundai je danas objavio prve zvanične fotografije nove, osme generacije Sonate (interne oznake DN8), uz najavu da će šira javnost moći da ga vidi sledećeg meseca na sajmu automobila u Njujorku.

 

hyundai_sonata 111.jpg

 

U svakom slučaju, slike pokazuju da je Sonata modelske godine 2020. značajno atraktivnije dizajnirani automobil nego prethodnik, pri čemu je izgled delom inspirisan i pojedinim elementima sa Hyundijevog ''Le Fil Rouge'' concepta.

 

190119-hyundai s 11.jpg

 

U vesti se navodi da je nova Sonata za 45 mm duža od prethodnika (međuosovinsko rastojanje je produženo za 35 mm), šira je za 25 mm i niža 30 mm.

 

190118-hyundai s 1.jpg

 

Takođe, i unutrašnjost je modernija nego ranije, uz kožu, ambijentalno osvetljenje, satin chrome akcente i centralno smtešteni ekran infotainment sistema.

 

hyundai_sonata 11.jpg

 

U gami će se po ranijim najavama između ostalog naći 2,5 litarski GDi benzinski motor, a kasnije stižu i hybrid i plug-in hybrid varijante. Međutim, zanimljivije su ipak nezvamnične informacije o sportskoj Sonati N pod čijom haubom bi trebalo da bude 2.0 Turbo GDi motor sa snagom od 250 ili 275KS, a možda i Theta-3 2.5 litarski Turbo GDi motor sa oko 280KS.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hyundai Sonata N stiže 2020. godine

 

hyundai sonata n.jpg

 

Hyundai je ranije ove godine predstavio novu, osmu generaciju Sonate, pri čemi je u pitanju značajno atraktivnije dizajnirani automobil nego prethodnik (izgled je delom inspirisan i pojedinim elementima sa Hyundijevog Le Fil Rouge concepta). U gami se ističu Sonata 1.6 Turbo (sa 1.6 T-GDi turbo benzincem sa 180KS), kao i Sonata Hybrid (sa kombinacijom 2.0 litarskog benzinca i elektromotora). Međutim, zanimljivije su ipak informacije o sportskoj Sonati N koji bi po nekim izvorima trebalo da se pojavi tokom sledeće godine. Pod haubom Sonate N bi trebalo da bude 2.0 Turbo GDi motor sa snagom od 250 ili 275KS, a možda i Theta-3 2.5 litarski Turbo GDi motor sa oko 280KS. Uz snažniji motor za Sonatu N su predviđeni i aero body kit, crna saćasta maska, novi alu točkovi, crvena kočiona klešta, sportsko oslanjanje, jače kočnice i sportskiji enterijer.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hyundai Sonata Hybrid

 

hyundai-sonata-hybrid 003.jpg

 

Hyundai nastavlja da širi gamu najnovije generacije limuzine Sonata, pa je tako sada kupcima dostupna i verzija Sonata Hybrid. Sonata Hybrid dolazi sa kombinacijom 2.0 litarskog benzinca od 152KS, elektromotora od 52KS, kao i litijum-jonskih baterija. Kombinovana snaga sistema iznosi 195KS, dok je prosečna potrošnja goriva po fabričkim podacima 4.97 l/100 km.

 

hyundai-sonata-hybrid 002.jpg

 

Automobil se odlikuje i novim aerodinamičkim elementima, doteranom prednjom maskom, alu točkovima od 16 ili 17 inča, kao i opcionim solarnim panelima na krovu.

 

hyundai-sonata-hybrid 001.jpg

 

Deo opreme čine i sistem za detekciju pešaka i biciklista, sistem automatskog kočenja, sistem za održavanje vozila u kolovoznoj taci, kao i funkcija Digital Key sa posebnom aplikaciojom za smartphone koja omogućava korisnicima da otključaju/zaključaju vozilo, aktiviraju alarm ili da daljinski startuju motor.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

kelleybluebook.jpg KelleyBlueBook video: Test 2020. Hyundai Sonata

 

Hyundai fabrika u Alabami (USA) sa svojih 3.000 radnika pravi automobile poslednjih 15-tak godina, a trenutno se u njoj pravi nova Sonata. Unapređenja su velika, novi dizajn sa manjim prepustima ispred prednjih i iza zadnjih točkova, sa povećanim međuosovinskim rastojanjem, što sve ukupno za posledicu ima auto koji izgleda niže ka asfaltu i sportski:

 

 

 

roadshow.jpg RoadShow video:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...