Jump to content
FAS Goran
klepesina

Punto mk.2 1.2 8v - čuje se ležaj spojničke osovine

Recommended Posts

ima par mjeseci auto je promjenio zvuk u prve 3 brzine vec u 4 i 5 se manje ili nikako cuje,taj zvuk je sa vozaceve strane iz motornog prostora.neki majstori su mi rekli da je najvjerovatnije otisao lezaj spojnicke osovine.mene interesuje dal se smije voziti dok se ne kupi taj lezaj jer ga kod mene u mom gradu nema nemam predstavu ni koliko kosta taj lezaj.jos jedno pitanje rekli su mi i da postoji i semering spojnicke osovine da i to nabavim.jos sam cuo da je to mana kod puntica..jel se kome nesto slicno desavalo kao i meni i kako je rijesio kvar i koliko je kostalo to zadovoljstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li proverio kojim slucajem kolicinu ulja u menjacu? Hoce da se cuje ako nema dovoljno ulja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sad skoro,pre oko mesec dana radio tu gimnastiku na zeninoj lanci y (ista stvar kao punto).tacno je da ume da zezaju lezaji spojnicke i snopova,s tim da je moja gospoja to terala jedno 6 meseci dok se setila da prijavi kvar pa je morao da se menja jos po neki lezaj u menjacu.kad sam uzeo da odvezem auto da uradim cuo se kao tranvaj ali je isao.za cene ne mogu da ti kazem jer sam imao neke menjace u delovima(lancija y,punto 1,punto 2)pa sastavio jedan i za divno cudo sad ide kao po "loju"

Share this post


Link to post
Share on other sites

ulja ima provjereno je.pa otprilike ima da se cuje nekih pola godine is to kazes auto ide al ima ruzan zvuk u prve tri brzine jednako dal davas gas il ga pustas.da vas pitam dal je bolje ovaj mjenjac sredit mislim promjenit taj lezaj il kupit negdje polovan mada neznas ni kakav je taj sta radit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Gde se tacno na menjacu nalazi lezaj spojnicke osovine? Istrazivao sam na internetu ali nisam nasao nista korisno. Koliko je komplikovana zamena, posto trebam da radim set kvacila pa bih ujedno zamenio i ovaj lezaj jer se bas cuje kada je pusteno kvacilo? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U voznji se ne cuje, jedino se na kratko zacuje zvuk skripanja ako krenem pod gasom, dok polaskom samo kvacilom tog zvuka nema. Evo da blize opisem ponasanje menjaca: kad je kvacilo pritisnuto nema dodatnih zvukova dok kad je pusteno nekad je zvuk jaci, nekad slabiji, a nekad ga i nema i podseca na vrsalicu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, jocifer93 said:

U voznji se ne cuje, jedino se na kratko zacuje zvuk skripanja ako krenem pod gasom, dok polaskom samo kvacilom tog zvuka nema. Evo da blize opisem ponasanje menjaca: kad je kvacilo pritisnuto nema dodatnih zvukova dok kad je pusteno nekad je zvuk jaci, nekad slabiji, a nekad ga i nema i podseca na vrsalicu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Nisam siguran da je to lezaj spojnicke... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari, zamenio sam set kvacila pre 8000 km, osim sto mi od pocetka prednji tockovi vibriraju pri kretanju bez gasa lagano, u tacki kad kvacilo zagrize otprilike, jos jedan fenomen se javlja, i pre zamene kvacila i sad nakon....kad krecem uz brdo  ili na ravnom pod jacim gasom i sporije pustam kvacilo zacuje se zvuk brujanja, kao da nesto zazuji zabruji...1.2 8v puntaja, imate li ideju sta je to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...