Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
lancia

Dedra 1.8 ie - zamena običnog za sekvent?

Recommended Posts

zanima me ako neko zna,sta sve moram da zamenim,posto imam dedru i.e. ,i imam onaj prostiji uredjaj za plin,a hocu da stavim secvent,za sta sve treba da platim majstoru,tj. da preformulisem pitanje,da limogu i dalje da koristim stari rasprsivac,ventile,dovod plina posto bocu verevatno mogu,to onda i necu da pitam... zanimaju me ove informacije,da bi cisto okvirno cene radi,znao koliko mi para treba da sredim malo auto,jer mi trosi 17-18l plina,vec skoro godinu dana,i ne pomaze nikakvo stelovanje,ni na izduvne gasove,ni na sluh,trosi isto i ide kao penzioner. I interesuje me ako neko zna,da lice upste da mi smanje potrosnju ako mu stavim secvent,da ne bi dzabe ulagao u auto... pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se zadrzi boca,multiventil, i cev do isparivaca. Nista drugo. U tom slucaju mogu da ti ponudim Zavoli Alisei sekvent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa koliko bi me iskostalo to,ja inace imam Lovato plinski. Jel nema veze sto je razliciti prizvodjac,zbog ovog ventila? i ne radi mi auto na benzin,jel moze secvent da pali direktno na plin?

posto vidim da si iz Sabca,mogao bi da sredim preko drugovog oca da mi neko to doveze busom do nisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sto je Lovato. Nazalost ne moze ni jedan sekvent da pali direktno na plin. Postoji opcija za slucaj nuzde ali nije preporucljivo da se stalno koristi. Takodje podesenost motora i stanje motorne elektronike mora biti perfektna zato sto gasna elektronika kopira rad benzinske. Znaci auto mora dobro da radi na benzin. To je preduslov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. hvala ti to za beznin nisam znao,tj. da mora da perfektno radi na benzin.

posto je predhodni vlasnik mog auta,pali direktno na plin,a on kaze da ga je i kupio tako.ko zna kad je zadnji put paljen a kamoli vozen na plin. ja na ovom sad uredjaju imam dugme ispod volana,dam kontakt,drzim dugme,gas do dve hiljade obrtaja,on prebaci "navodno" na plin,pustim dugme i nastavi da radi normalno na plin. vec sam u auto ulozio oko hiljadu i kusur eura,i ne znam kolko bi me iskostalo da sredim i benzin i da stavim secvent.

reci mi molim te,ili bilo ko ako zna,koliko bi me iskostala prepravka sa mog uredjaja na polovan secvent,sa mojim postojecim delovima koji mogu da se iskoriste koji mogu da se iskoriste?

hvala u napred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok. nema veze,reci mi koliko kosta da prepravim uredjaj sa novim delovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sto je Lovato. Nazalost ne moze ni jedan sekvent da pali direktno na plin. Postoji opcija za slucaj nuzde ali nije preporucljivo da se stalno koristi. Takodje podesenost motora i stanje motorne elektronike mora biti perfektna zato sto gasna elektronika kopira rad benzinske. Znaci auto mora dobro da radi na benzin. To je preduslov.

E ovo me je baš zanimalo...može li mi neko objasniti taj postupak palenja na plin u nekoj nuždi (sekvent), vidim jutros komšija na dnu ulice stoji kraj auta kaže neće da upali (uopšte mu ne zuji pumpa u rezervoaru pa smo posumnjali da je crkla) a ni ja ni on nismo znali da li može kako da upali direktno na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vecini slucajeva pristisne se taster od plina, drzi se dok auto vergla i tada bi trebao da upali direkno na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...