Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poskupljuje obavezno auto-osiguranje?

Recommended Posts

Realno... ako neko hoće motor u autu od 2000~5000 ccm3 neka plati! Koje realno opravdanje ima za takav motor sem statusa ili šta već. Igračka ako je opet neka plati pa nek se igra! Niko ga nije prevario i iznenadio sa taksom, znao je za nju i ipak uzeo auto sa 2000+ kubikažom - zaključak ima da plati!

Ne postoji realno objašnjenje za kukanje.

Motor ispod 2000ccm3 svakako nije mali pa da mora da se uzima veći i jači.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve nesto mislim da ce da plati.

Zato su sad i digli 45% ovima sto moraju da plate :thumbdown:


Evo da ne komentarisem te aute cija je registracija od 1000-2000 e,Stilo Abarth 2.4 oko 2500 e kosta a registracija 500 e. :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je već problem do sistema koji dozvoljava da se velike kubikaže registruju na invalide pa onda obična raja nadomesti nedostatak iz svog džepa!

Postoji li ijedno logično objašnjenje zašto je invalidima dozvoljen taj luksuz?! Šta će ijednom invalidu auto sa velikom kubikažom?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet kazem ako je luksuz voziti auto od 3-4-5000€, ova drzava je bas na pravom putu da ubije I ono malo tzv. srednjeg staleza ;)

@dovla: Za one starije od 20god ne vazi, a sve do 20 god vazi, sto znaci da je ovde luksuz voziti auto star 15 god, a nije voziti nov.

@markobgd: Jel npr. kappa 2.4dizel ili 3.0 neki statusni simbol? Jel treba naterati coveka koji ima taj auto da ga polije I zapali benzinom jer mu je registracija veca od vrednosti? Jel to luksus?

@dante: Ima onih koji placaju regurno, ali ce se I njima smuciti uskoro(onima kojima auto vredi par hiljada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dellas

Sigurno da nije statusni simbol, iskreno ja sam konkretno mislio na ljude koji nakon uvođenja dotične takse na luksuz kupuju svesno vozila sa 2000+ ccm3.

Za ljude koji su ih posedovali pre uvođenja takse bih taj porez ukinuo. Slično dozvoljenom stepenu CO2 i ostalih čuda u zavisnosti od starosti auta.

Znači imao si veliku kubikažu pre uvođenja takse - možeš je zadržati bez plaćanja ali samo na baš tom autu (naredni veliki ako pazariš plaćaš) ili ako si pazario nakon uvođenja onda brate plati - niko te nije naterao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno... ako neko hoće motor u autu od 2000~5000 ccm3 neka plati! Koje realno opravdanje ima za takav motor sem statusa ili šta već.

Marko, u pravu si za status, samo što danas više nije tako. Danas je status i mali turbo motor koji ima vise konja od auta sa 2.000+ ccm3.

 

Prevaziđen je odavno sistem obrčune poreza na osnovu kubikaže. Ali jbg, kad ministarstvo finansija donese odluku u oblasti o kojoj nema pojma i ne možemo bolje da očekujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objektivno, trenutnom obračunu fali samo da se uvede skala po godinama starosti... do 3 godine plaćaju redovno, 3-5 plaćaju 80%, 5-7 50% itd do 20god koji ne plaćaju uopšte. Cenim da bi mnogo više ljudi plaćalo redovan porez nego se cimao sa invalidima i sl. stvarima. 

 

Takođe objektivno gledano, svaki auto preko 2,0-2,5 je statusni simbol (sada ili je bio nekad u svoje vreme). Takođe se postavlja pitanje, šta će nekome kappa 2,4 ili 3,0?! Da mu troši milione litara goriva i da pritom ne ide... možda se to ne zove baš statusni simbol, ali... možda je i bolje da se tako zove, a ne nekako drugačije ;) Naravno, izuzimamo ljubitelje koji bi takav auto kupili da ga imaju kao kolekcionarski primerak, a ne za svaki dan... isto tako... kappa već uveliko ulazi u grupu koja ne plaća porez na luksuz. ;) 

 

Sve više se pojavljuju turbo benzinci koji iz veoma malih motora izvlače ogromne snage... 1,4 turbo može imati 150-200KS, a 2,0 turbo može imati 250-300KS. Malo li je? Ako već neko hoće da jurca eto prilike. Što je najveći fazon, 2,0 turbo sa 250KS po gradu troši 11-13l što opet nije skoro pa nikakva potrošnja, naročito ako se uporedi sa jednim 3,0TDI koji isto ima ~250KS, a troši isto... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoce da kupi kappu ili 166 dizel, on MORA da kupi 2.4 jer manji ne postoji. Kappa ulazi u luksuz I dalje, jer ni jedna nema preko 20god. Kad auto napuni 11 god oni umanje taj luksuz ali minimalno, npr za auto za koji je bila 110000 registracija smanjuje se na 85000. Dok je ovakav sistem ljudi I TREBA da registruju na invalide. Kad onome sto mu auto vredi 50000€ registracija bude 1000 ili cak 2000 € on ce registrovati regularno jer ima pare definitivno, a drzava ce imati daleko vecu naplatu od registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje ne kapiram zašta će invalidu auto od 2000+ kubika i zbog čega je njima on bez takse? Malo im 1.8 ili 2.0 ....

Sve bi ja to oporezovao!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@markobgd: Sve je to ok sto ti klazes ali I dalje ne kapiras poentu - taj sistem obracuna po kubikazi je ZASTAREO I treba ga menjati. Ne moze placati luksuz neko kome auto vredi par hiljada € bez obzira dal je auto kupio pre 15 god ili juce ili ga je nasao na ulici. To je I za dobrobit drzave jer ce imati vecu naplatu od onih koji imaju, nego po ovom sistemu od onih koji nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dellas: Kapiram ja da taj sistem ne valja i da to o čemu ti pričaš treba da se uvede (bolji i smerniji obračun i po godinama i vrednosti auta ...itd) ali pričam sa tačke gledišta gde imaš neki propis (ma kakav on bio jer si prisiljen da ga poštuješ) i nekoga ko svesno kupuje nešto što će debelo da ga košta nakon čega se buni.

Znači navijanje za novi način obračuna, smanjenje taksi spram godina.... pa tek onda kupovina nekog auta sa većom kubikažom, konjažom...!

Opet kažem da nije fer prema ljudima koji su ta auta već imali ali ni jedan zakon ili uredba ili bilo kakvo rešenje u životu ne može da zadovolji 100% populacije koju dotiče pa tako ni ova! :no

 

Evo moj auto nije velike kubikaže ali zato ima 121kw i registracija šišanje! Ali ja sam to hteo, voleo i imam mogućnost da to i platim jednom godišnje pa se iz tog razloga i ne bunim! Da mi je bilo mnogo , a znao sam koliko će da košta opredelio bih se za nešto manje i slabije i sve bi bilo ok ponovo.

Cenim da si i ti takođe znao koliko će da te košta zadovoljstvo sa novim autom pa si se ipak odlučio da ga uzmeš i na njemu ti čestitam ovde kad već nisam u njegovoj temi! :clap::thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što za auto koji je jeftinji od tvoje Delte, stariji od tvoje Delte, slabiji od tvoje Delte....registracija bude nekoliko puta skuplja.

Sistem po kubikaži je imao svoje opravdanje kada je zaista bilo manje kubika=manje snage, više kubika=više snage. Ali, ooooodavno to nije tako, i samim tim registracija je ostala da se računa po prevaziđenom sistemu, koji onda pravi nepravde u praksi...od kojih ljudi beže dovijajući se kako znaju i umeju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dellas: Kapiram ja da taj sistem ne valja i da to o čemu ti pričaš treba da se uvede (bolji i smerniji obračun i po godinama i vrednosti auta ...itd) ali pričam sa tačke gledišta gde imaš neki propis (ma kakav on bio jer si prisiljen da ga poštuješ) i nekoga ko svesno kupuje nešto što će debelo da ga košta nakon čega se buni.
Znači navijanje za novi način obračuna, smanjenje taksi spram godina.... pa tek onda kupovina nekog auta sa većom kubikažom, konjažom...!

 

Zato sam i napisao ovo.
Ne razumete me na šta ciljam očigledno. Ne govorim šta bi bilo kad bi bilo već da ko trenutno po važećim propisima kupuje automobile za koje postoje te enormne takse (za neke neopravdano a za neke itekako opravdano) to radi svesno i nema pravo da se buni!!!
Opet pominjem uz žaljenje prema ljudima koji imaju stare malo vredne automobile u toj grupi koji su sigurno oštećeni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne razumete me na šta ciljam očigledno. Ne govorim šta bi bilo kad bi bilo već da ko trenutno po važećim propisima kupuje automobile za koje postoje te enormne takse (za neke neopravdano a za neke itekako opravdano) to radi svesno i nema pravo da se buni!!!

 

Sve razumemo. ;)

Sad ti razumi da ljudi NE MOGU da biraju. Pričaš kao da su mogli da biraju da kupe auto od 3.000, ili 23.000 evra...pa su eto izabrali da kupe onaj od 3.000, neku matoru limuzinu sa motorom 2.0 i više...i kao sad, šta me briga, što su kupili to kad znaju za takse. :) Kupili bi oni mlađe aute koji iz manje kubika imaju više snage, ali nemaju pare za njih.

Zato mora da kupi auto star 10, 15 godina...ako mu treba limuzina ne može da kupi onu staru do 5 godina već mora da kupi onu od 20 godina jer nema pare. A, kad kupi taj stariji auto (jer nema pare za mlađi), onda tog nekog građanina koji ionako nema pare, dočeka država i kaže...ooooo, ti se luksuziraš, voziš 2.4 JTD, evo ti plati 1.000 evra za registraciju auta koji vredi 3.000 evra... Paradoks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš pravo u neku ruku ali opet su imali izbor, ipak ima i limuzina starijih sa 2000- ccm3! Ali da ne dužimo više! Jbg. Tako nam je kako nam je kada nas je.e gde i ko stigne!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je prava slika paradoxa u Srbiji, i naravno ni jedno od ovih vozila nije registrovano i drzava ne ubira neki prihod od tog "luksuza" i mnogo bi joj se vise isplatilo da je registracija za njih 200e ali da ljudi sipaju gorivo u njih(50% ide drzavi od svakog litra).
 
ps901.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas4962945/audi_a8_42i/
 
ps902.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas4767614/bmw_740_hitno_hitno/
 
ps903.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas4554914/citroen_c5_v6/
 
ps904.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas4943981/audi_a8_sekjvent_plin/
 
ps905.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas4522495/opel_omega_mv6/
 
ps906.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas2815599/lancia_kappa_30_v6_24v_lx/
 
ps907.jpg
http://www.polovniautomobili.com/oglas4967937/mercedes_benz_e_320/

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...