Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Poskupljuje obavezno auto-osiguranje?

Recommended Posts

Kad odes preko grane obavezno mi javi kako imas dobru kintu I dobro zivis gore,a da ne klopas pastetu I leba... Pusti te fore preko grane,ako imas kintu da odlazak je ok I sa porodicom. Sam? ravno samoubistvu,veruj mi

Kad pocnemo otimati jedan drugome hranu tek cemo onda mozda "shvatiti"

Bio, video, nisam jeo pastetu i hleb, ziveo sam pristojno i mnogo bolje nego ovde ... nazalost vratio se ... imam 25 godina, nemam zenu i decu i jedini izlaz iz ove situacije vidim preko granice.

Nazalost necemo mi nikad nista shvatiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokel god smo ovakvi treba nas jeb***ti na suvaka, jako, sto duze dok nam oci ne ispadnu !

 

Kad cutimo.

 

Malo je 45 % da budemo relani, ova masa iz Srbije mislim da bi onako relano podnela barem 85 % bez da iko ista kaze tj ucini da do toga ne dodje,

sem pojedinaca poput ovog baje iz zastite potrosasa koji se eto prosro koju rec, a koja nikom nista ne znaci .

 

Sto kaze jedan moj ortak, ebe mi se i za  Obrenovac i ostale poplave zar mi da im placamo stetu (a to mi nije opet mi) nego osigiravacuje kuce a opet preo nas.

 

I jos ce da ispadnu ok, kao ispalacuju stete i to kao biiip su, ljudim atreba pomoci ali ne preko nasih ledja i ne preko nekog ko mozda nece  da indirektno pomaze a hoce direktno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blah... svakako da ćemo mi pomoći jer nema ko drugi. Isto kao što bi i oni nama pomogli da je situacija obrnuta. Ona svest koja nije probuđena u Srbiji je činjenica da kada neko kaže "država" to podrazumeva "narod" tj. NAS. Dakle, ako taj tvoj drug misli da treba država da im pomogne, to je opet preko NAS što mu onda dođe na isto. Ako misli da im dođe Šeik ili Putin ili Angela da im pomognu, to je opet preko NAS s tim što za njihovu pomoć moramo malo više da se sagnemo ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos uvek nemam auto, trenutno se vozim na dva tocka.
I planiram da se pridruzim bajkerima na sledecem okupljanju povodom poskupljenja osiguranja, jer sam 6-tog bio sprecen..
Jer ovo je bezobrazluk prema narodu.
Ovo ne sme da se trpi vise...
Pa dokle?
Da su povecali i 100% narod bi opet cutao?
Ja sam clan moto foruma, i pratim njihova desavanja.
Za sledece okupljanje cu obavestiti i ovde, pa ako bude zainteresovanih da se ukljuce bilo bi super.
Jer ovo se ne tice samo motociklista vec svih motornih vozila.
Mozda bi bilo bolje da otvorim i novu temu vezano za to.
nadam se da me podrzavate.
pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poskupljenje osiguranja neopravdano?
 
Fiat%20Punto%20Classic%20BG%20nagrada.jp
 
Udruženje korisnika bankarskih usluga Efektiva pozvalo je nadležne da povuku odluku o poskupljenju obaveznog osiguranja motornih vozila, uz obrazloženje da poskupljenje nije ekonomski opravdano. U saopštenju tog udruženja je navedeno da je objašnjenje za poskupljenje obaveznog osiguranja motornih vozila, koje u proseku iznosi 45 odsto, potreba da se, kako navode, sanira šteta koju su osiguravajuće kuće pretrpele, ili će tek pretpreti zbog isplate štete osiguranicima nastradalim u nedavnim poplavama. Država je dozvolila osiguravajućim kućama da na efikasan način pokriju gubitke koje će imati oko poplavljenih osiguranika, ali to će biti urađeno preko leđa 2.5 miliona vlasnika vozila u Srbiji, koji će morati da plaćaju skuplje osiguranje, iako je rizik sve manji, tvrde u tom udruženju.
 
Iz Efektive ocenjuju da osiguravajuća društva imaju odgovarajuće stručno znanje, uz pomoć kojeg mogu da kalkulišu i sa nepredviđenim situacijama, a one kuće koje nisu u stanju da odgovore na preuzete obaveze i isplate osiguranike, ne treba ni da postoje. Tvrdi se da se u poslednjih pet godina, osiguravajućim kućama podnosi sve manji broj prijava za isplatu štete na motornim vozilima, a one srazmerno isplaćuju sve manje iznose štete, dok sa druge strane broj registrovanih vozila i osiguranika raste. U 2009. godini je, napominju, isplaćeno na ime štete 56.41 miliona evra, dok je taj iznos u prošlog godini pao na 39.3 miliona evra.
Postavlja se onda pitanje, ako je sveobuhvatni saobraćajni ambijent sve uređeniji, kazne sve veće, vozači disciplinovaniji, uz manji broj nesreća na putevima, zašto je onda poskupelo obavezno auto osiguranje, navodi se u saopštenju. Iz Efektive podsećaju da vlasnici vozila, koji su do sada obavezno osiguranje motornih vozila plaćali 16.000 dinara, ako se ništa ne promeni, ubuduće će za tu uslugu morati da izdvoje gotovo 24.000 dinara.
 
 
---------------------------------------------------

U ponedeljak zaustavite vozilo na 10 minuta
 
ns%20auto%20show.jpg
 
Obavezno osiguranje automobila nedavno je poskupelo za 45 odsto. Tim povodom, udruženje bankarskih klijenata ''Efektiva'', poziva vozače u Srbiji da u ponedeljak, u 12 sati, zaustave svoja vozila na 10 minuta, bez obzira gde se zateknu. U saopštenju poziva sva udruženja vozača, taksi udruženja, udruženja autoprevoznika, motociklista, kao i istaknute pojedince, da se udruže kako bi se ''koordinisanom akcijom u budućnosti sprečili slični potezi osiguravajućih kuća i države''. ''Udruženje Efektiva će paralelno sa tim aktivnostima, tražiti način da se pravnim sredstvima poništi ova sramna odluka koja ide direktno na štetu građana Srbije, a u korist osiguravajućih kuća'', ocenjuje se u saopštenju. To Udruženje je ponovo pozvalo nadležne, pre svega Narodnu banku Srbije, da povuku Odluku o povećanju obaveznog auto osiguranja i vrate cene na raniji nivo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima sta ce biti ako se i ponisti odluka.Da li ce onima koji su platili osiguranje za 45% vise,biti vracen novac za tu razliku?

Ili ce biti fora kad za jedno 5-6 meseci nakupe dovoljno da pokriju gubitke zbog poplava vrate cene na staro  :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratice kako da ne. Tako su isto vratili i nama sa teretnim kombijima. Za 2meseca ko je morao platio je reg po 100 000din pa posle su ukinuli i nikome nista, salili smo se. Meni srecom teretni nije trebao pa je stajao mesec ipo dana i igrom slucaja ustedeo ogromnu lovu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad se setim da se pre nove godine pricalo da ce da pojeftini cena registracije za vozila od 2000 do 3000 ccm ... sad mi dodje smesno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa registracija mozda i pojeftini ali je osiguranje poskupelo 50 % :laughing:


I sta kazes Mico,tako su odradili ljude?

Kolika je bila razlika pre i za vreme poskupljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima sta ce biti ako se i ponisti odluka.Da li ce onima koji su platili osiguranje za 45% vise,biti vracen novac za tu razliku?

Ili ce biti fora kad za jedno 5-6 meseci nakupe dovoljno da pokriju gubitke zbog poplava vrate cene na staro  :evil:

 

Nema veze sa poplavama

A pare nece vracati ali bi teorijski mogli da daju veci popust za sledecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dokel god smo ovakvi treba nas jeb***ti na suvaka, jako, sto duze dok nam oci ne ispadnu !

 

 

 

Nisam bre brate, imam ribu i to ozbiljna veza :laughing: 

 

Nego ni sam ne mogu da poverujem sta sve trpim-trpimo,

prosto se zapitam po nekad, dal samo jos to fali da mi-nam rade i da moze da se kaze u fullu smo hebeni i to je to, a ovako kao delimicno, na tetnane, na finjaka, po malo uz nase cutanje a opet ko zna dokle i do kad, nekako je neizvesno :laughing:

 

Sto bi bila jaka fora (ne izvodljiva) al da mastamo, kad od tog datuam poskupljenja pa na dalje niko ne bi registrovao auto, dobijali svi kazne i niko ih ne placao i tako par meseci dodkle li bi to stiglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bogatas neko ko vozi auto od 3000-4000e? Pod hitno treba uvesti registraciju po vrednosti vozila jer je paradoks da za novi a6 npr 2.Otdi reg.kosta 250e, a za 15 god.star 2.8 kosta 1000e ili ne daj boze 4.2 skoro 2000e . Da li je bogatas neko ko vozi npr taj audi? Njemu je dovoljno skupo odrzavanje i dovoljno placa za gorivo, da mu samo jos fali porez na "luksuz", jer izgleda da je ovde luksuz voziti auto koji kosta par hiljada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Jedino merodavno bi smelo da bude:  cena ~ (trzisna vrednost) / (kolicina CO2)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste tako za kasko

Ovo osiguranje nema veze sa cenom kola nego ko je kakav vozac

 

Pa treba lepo - pravis prekrsaje -skupo osiguranje

Ne pravis - povoljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo pricali o registraciji, sto nema veze sa osiguranjem.

 

Visina cene osiguranja zavisi od snage vozila sto donekle ima logike - jaci auto vece sanse za stetu. Kad nemas stetu skinu ti 5% svake godine(maksimalno 4-5 puta, nisam siguran), a sad su podigli cenu za 45% tek tako, bas posteno :) Kako god okrenes moras da skines pantalone, bilo to osiguranje ili registracija ili cena goriva...

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima veze kad ne mozez da registrujes auto bez osiguranja

 

Sada je poskupelo osiguranje i zbog toga i registracija

 

Ono sto mi zovemo registracija ti je zapravo osiguranje+takse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osiguranje čini najveći deo "registracije". Takse su svega par hiljada tako da bi se uvođenje neke formule po vrednosti vozila svelo na razliku od par stotina dinara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis, takse su u mom slucaju 80 000din, u necijem su cak 150 000din. A za auto od 50 000e do 2000ccm su par hiljada dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušao si da provučeš priču o porezu na luksuz kao redovnu priču o registraciji. :) 

 

Koliko znam, taj porez na luksuz ne važi za vozila starija od 15-20 godina... ali porez na luksuz je već druga priča ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...