Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Djapeto

1.4 8v turbo

Recommended Posts

Pozdrav kolege...

Treba mi par saveta...

U pitanju je motor iz Fiat Una 1.4 turbo 82kw (112ks)...ima turbinu od Punta GT-a,dizne od Fiat Coupe-a,slagacu vas ~300ccm,IC je veci,od nekog BMW-a dizela itd...izduv je fi60 sa jednim protocnim loncem...

Da li zna neko koji blow off da stavim i gde moze kod nas da se nadje,turbina mislim da trenutno gura 0.6 bara,nemam satic za pritisak turba da vidim tacno i ko moze kod nas da mi sredi ECU,izgleda da je neko kopao po njemu,znaci samo treba da mi slozi mapu prema ovom setupu,nikakvo chipovanje,podizanje pritiska itd...

Hvala unapred!

Edited by pedja_89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaaauuuu!

Ludilo! Ne razumem se mnogo ali to što si opisao je ''Frankenštajn'' i nije čudo što je petljano sa ECU-om. To ni u ludilu ne može da radi sa fabričkim podešavanjem. Jesi li siguran da imaš original ECU ili je možda u pitanju ''stand alone'' ECU? U svakom slučaju ima kod nas stručnih ljudi koji mogu to da ti odrade. Nadam se da će neko da ti postavi kontakt. Javi kad nasviraš mašinu :thumbup: .

Ne reče u kom automobilu ti se to čudo nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si zvao Luku sa Mirijeva...skoro je u jednu Y ubacio 1.4T iz Punta GT...

Ae, cimnuću ga sutra telefonom... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma taj motor je u Yugicu i nikad nije radio kako treba,bas zbog toga sto je svako petljao kako je stigao...i sad sam ga ja dovatio,sa namerom da ga dovedem u normalno stanje...samo mi treba neko ko moze da slozi lepo mapu,mozda neko iz BG-a,pitacu i Gumetinu,takodje imam broj i od Lorda,tako ga zovu,ako jos neko ima kontakt za nekog dobrog strucnjaka,neka vice da to podesim i da se vozim ko covek...inace nije SA ECU,Marelli je racunar... :rolleyes:

Inace,potreban mi je termostat za isti ovaj motor,imao sam Vernet,ali je riknuo...i takodje regulator ler gasa...sve prodavnice sam pretrazio,nema nigde...mozda neki kontakt i za to? :unsure:

Edited by pedja_89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas nema ljudi koji mogu kvalitetno da izmapiraju auto, vec samo gumetinu koji ni jedan auto van standarda nije nesto spektakularno uradio, a o lordu ni ne razmisljaj. Jedinu osobu koju bi mogao da ti prerorucim je Srdjan iz SM chiptuninga, a kod njega se mape rade na dynu, tako da jedino on moze da uradi nesto konkretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to...najbolje bi Srdjan uradio,ali iskreno ne ide mi se za Gradisku,za bukvalno serijski motor...da je to doradjeno nesto,pa da odem,a cena remapa nije mala...

Ako neko zna jos nekog,pouzdanog,zvao sam neke ljude danas,ali slaba vajda,takodje i ako neko zna regulator ler gasa gde da nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras voditi racuna da je to ecu starije genercije i da se nece svako upustiti u igranje s njim, jer stalno mora da mu se skida eprom kako bi se upisivala mapa... U krajnjem lucaju iscimaj se da nadjes ceo komp, ako ne ond samo eprom, pa da lepo zamenis taj koji je chachkan... i nemas vise frke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitaj na forumu Kole-ta uputice te kod Slavka iz Zrenjanina.

Po Koletovoj prici mislim da ce moci da ti resi problem. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi,zamenili dihtung,izravnali glavu,sve povezali,stavili dizne od Coupe-a turbo 190ccm,sve novo na glavi,svi dihtunzi novi,kaisevi,nova pumpa za gorivo visokog pritiska,hladnjak za ulje i opet bljuje vatru na auspuh i usijava se izduvna grana...svecice i dalje bele kao sneg... :realmad:

Ovih dana ga teram kod Gorana na Altinu,nadam se da ce covek uspeti da mi resi muke...ne vredi,vise nam ne pada nista na pamet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažeš da ti je motor fabrički iz Una a dizne od Kupea, IC ob BMWa, turbina od Punta.

Nije to lako složiti.

Teško da će tu originalni eprom odgovarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može VEMS ali i Megasquirt ili Emerald nisu loši. Za ''megasquirt'' ima tovar neke literature na njihovom sajtu i brdo foruma sa raznim budženjima. Kupiš gomilu elektronskih delića, sve sam sklopiš ili uz pomoć nekog ko se razume u elektroniku i kreneš da se igraš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resili smo problem...nije primao gorivo,imao pritisak,ali ne i dovoljnu kolicinu goriva...to je reseno,nema vise vatre na auspuhu i izduvna vise nije usijana,ne kuva vise... :unworthy::thumbsup:

Sutra jos da ocistim dizne,danas povezao satic gura 0,5b pritisak...jos dijagnostiku da uradim za svaki slucaj,da vidim dal slucajno nesto nije tu u redu i da teram!

Megasquirt imam kuci sklopljen,ali treba tu jos instalacije dosta da se napravi,a i mapiranje kvalitetno da se plati i odradi,tako da od toga nema nista nazalost,ovo je samo privremeni prevoz,tako da sam ulozio samo ono da ga dovedim u normalno stanje...

Hvala svima na pomoci!

E da...jos jedna stvar,nije za ovu temu,ali vec da pitam...pre neki dan vidim u gradu Lancia Y,crna,sa turbo motorom,proleteo decko pored mene,sikce auto samo tako... :rolleyes:

Ima neko vise informacije o njoj,specifikacije,neka slika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pre neki dan vidim u gradu Lancia Y,crna,sa turbo motorom,proleteo decko pored mene,sikce auto samo tako... :rolleyes:

Ima neko vise informacije o njoj,specifikacije,neka slika?

OLh8r.jpg

OLm7J.jpg OLr70.jpg

Bio je Luka par puta na Okupljanju sa njom u proteklih mesec dana... :thumbup:

Motor je sa Punta GT...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li si zvao Luku sa Mirijeva...skoro je u jednu Y ubacio 1.4T iz Punta GT...

Ae, cimnuću ga sutra telefonom... :thumbup:

Na njega sam mislio... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...