Jump to content
FAS Goran
fpunto66

Fiat Punto mk.2 - opruge od putničkog na Van verziju, i obrnuto

Recommended Posts

Izađe veća dara nego mera. Skuplje ti  izađe plaćanje brže pošte nego li da nađeš takve opruge na obližnjem otpadu. 

Ja sa njima baš i nisam zadovoljan delovima. Kad sam pitao za krilo preko telefona je sve bilo savršeno, sutradan otišao da ga pogledam uživo ono je izgledalo kao da ga je neko dete četkom mazalo i farbalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitah celu temu, iste me muke more...Fiat Punto 3 1.2 Benz/plin pozadi u 90% slučajeva žena sa 2 deteta + nešto u gepek i dobijemo izgled onog kamiona iz Indije koji se propeo.

Pošto sam ja iz Šapca pa ću sam u nabavku opruga, ima li neko informaciju koja je tačno razlika u dimenziji/debljini opruga od van-a i od putničkog, da znam kako da prepoznam? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro sećam od VAN verzije su opruge obeležene sa 3 žute tačke. 

Ukoliko kupuješ nove šifra tj. kataloški broj im je 46823847. 

 

Kod tebe bi možda bolja varijanta bila da nadjes one od Punta sa metanom, one su isto nesto jace i tvrdje, jedino ne znam koja im je cena. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poručih danas iz Inđije sa otpada opruge 1000 din/kom, jasno sam naglasio da budu od teretnog i sa tri žute tačke, e sad videćemo šta će stići. Pa da javim utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle opruge 1000 din obe. Našao sam na jednoj tri žute tačke a ima jedna žuta i jedna roze tačka. Montiranje u sredu pa javljam utiske.:D

 

Inače zna li neko gde mogu da se kupe oni sundjeri ili odbojnici u sredini opruga?

IMG_20200425_132200.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim u delmaxu, ali nisam siguran... Pogledaj po netu

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Aleks_91 said:

Stigle opruge 1000 din obe. Našao sam na jednoj tri žute tačke a ima jedna žuta i jedna roze tačka. Montiranje u sredu pa javljam utiske.:D

 

Inače zna li neko gde mogu da se kupe oni sundjeri ili odbojnici u sredini opruga?

IMG_20200425_132200.jpg

Ta sa roze tačkom je mekša opruga. Ako su ti slali oni iz Inđije ništa čudno da pogreše deo jer se sve češće dešava da pošalju ili nešto što nisi tražio ili što čuju jedno a zapišu drugo. Vrati tu jednu pa nek ti pošalju i drugu istu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Axic said:

Ta sa roze tačkom je mekša opruga. Ako su ti slali oni iz Inđije ništa čudno da pogreše deo jer se sve češće dešava da pošalju ili nešto što nisi tražio ili što čuju jedno a zapišu drugo. Vrati tu jednu pa nek ti pošalju i drugu istu. 

Obe su imale roze i žutu, ali i tri žute posebno na drugom mestu...samo što je sa druge spalo jer tu bilo malo rdje pa sam očistio. I bio je njihov rukopis "Punto 2 jtd van". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene da podelim iskustvo... :pc:

 

Kada smo skinuli moje fabričke opruge i uporedili sa ovim polovnim od van-a ispostavilo se da su te od van-a kraće za 1.5cm -2cm, majstor mi nije preporučio da ih ugradim jer neću dobiti željeni efekat nego kontra spustiće se za tu razliku i biće tvrđi.

 

Ode čovek do obližnjeg otpada i uzme one gume koje idu na vrh opruga, pa ubaci prvo njih do šasije gde opruga leže pa onda moje fabričke opruge sa istim takvim gumama na vrhu.

Dobio sam oko 2cm u visini koliko i jeste ta dodatna guma koju smo ubacili, nema nikakvih negativnih pojava, auto se više ne "vuče" po putu, opruge i amortizeri lepo odrađuju svoje, tako da nisam izgubio na udobnosti.

Tako da sad imam opruge od van-a za prodaju :D hvala svima na podršci i savetima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Eskimko said:

Jel mozes ti sublerom da izmeris debljinu tih opruga od van-a

12.5mm su opruge od van-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...