Jump to content
FAS Goran
kole

Spuštanje - iskustva i saveti

Recommended Posts

Sportske opruge sa HGT-a ili za HGT?

 

Znam da je HGT malo tezi napred, ali ne znam da li pasu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moji ja hocu da moj podignem malo vislje. Jako  je nizak, pa da pitam, to jedino moze zamenim drugih opruga ili moze da se postave neku umetci, otkud znam?

Kacim sve zivo jer nemam 4cm visine prednjeg branika, tu kod tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sportske opruge sa HGT-a ili za HGT?

 

Znam da je HGT malo tezi napred, ali ne znam da li pasu?

Meni je nudio za mareu kad sam trazio krace sportske za HGT i koliko znam prednje pasu i na mareu ali zadnje nisu pa sam odustao bio . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, zadnji su veci problem nego prednji, pozadi je ko koza,,,

 

 

Videcemo. Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle spuštanja imam neki problem koji mi se javlja u vidu nekog limenog zveckanja... Pre spuštanja su mi majstori koji rade u mom servisu proverili trap, posle spuštanja je odrađena reglaža trapa (miler), kada su prozori zatvoreni se ništa ne čuje, ali kada su otvoreni na većim neravninama na putu se čuje "zvec".. E sad, ja to pričam majstoru i sednemo u auto, ali se taj dan nije čulo ništa, ali opet se navratilo i zvecne samo po jednom na prelazu... Da li možda amortizer štosuje ili zvecne šolja ili nije stegnuto nešto kako treba? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sikterbre i ja imam isti problem nakon spustanja ,kad spustim prozor i preko neki rupica cuje se nekakve zveckanje jako malo ,isto da je otiso amort ili da nije stegnuto ,a svi majstori kazu da je sve tip top 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kolega u servisu pregledao auto i samo rekao da zna šta je u pitanju i da će ovih dana kada ne bude gužva da mi to sredi, koliko sam ga skontao šta mi priča, valjda su ove kolege što su mi to menjali zaboravili da namažu tovatnu mast negde pre nego što su montirali amortizere..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, hocu mog brava sport 1.9 150 ks da spustim ako je moguce samo sa nekim dobrim kvalitetnim oprugama do max 3cm. Jel moze neki konkretan model i savet bilo koje vrste? trenutno sam na telefonu pa ne mogu ubaciti slike brava ali ima ga u temi predstavljanje automobila clanova. Znaci minimalno spustanje napred i nazad oprugama ,kontam da je to 2-3cm i kojim? Deluje mi ovaj bravo na profilnoj da je bas ok ili je to malo vise. Ubacicu slike kasnije

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem tvoju potrebu :) Po meni Bravo je i ovako isuvise nizak. Fabricki je 4 cm nizi od stila. Ako nisi imao priliku da ti u auto sedne bar cetiri ovako gabaritnija momka i da se sa njima provozash malo ostrije po nekom krivudavom putu, onda nisi dovoljno razmislio o svojoj zelji da ga spustish. Ovo govorim na osnovu  svojih iskustava i voznji po Novom Sadu gde su mi recimo kolotrazi na bulevaru dovoljno visoki da ocesu pod. Tako da ja tu nista ne bi dirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da izgleda tako.

Opruge proizvođača po volji, a onda kada izabereš proizvođača ionako moraš iz njegovog kataloga da uzmeš odgovarajuće za tvoj auto. Tu ćeš reći i koliko bi želeo da auto ''padne''.

Ako želiš baš dosta niže, onda ćeš morati i amortizere da menjaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hocu da spustim kola i naso sam crvene opruge za brava koje su dosta krace od ovih std pa vas pitam kad ih stavim da uzmem da skratim sipku amortizera i stavim oprugu ili ne jer je opruga dosta kraca???mislio sam da obradim sipku za onoliko koliko je kraca opruga da bi mogo amortizer da radi???iskustva preporuku...konkretno hocu da spustim prednji kraj da krilo dodje do ruba gume

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napišem svoje iskustvo.. Ja sam spustio auto samo oprugama i to je štosovalo, tj amortizer je trebao da se malo skrati, tako da sam se do proleća vratio na standardne opruge, pa ću za posle da vidim šta ću.. Ako nigde ništa ne zvecka, onda nema potrebe da se krate, ali ako zvecka, onda bolje da se skrate..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja pitam iz razloga sto sam dosta dugo cozio juga i spustao sam ga na sve moguce nacine i drugi amorrti i opruge i secenje i sabijanje i imao sam lose iskustvo sa kracim oprugama na std amortizer jer kad se stavi kraca opruga a amort std stosuje kao sto si reko i ammortizer nema nikakvu funkciju, kad sam kratio sipku i stavio nizu oprugu koja treba da se sabije macama i stavi na amort onda je druga prica bude tvrdje ali radi opet amortizer...opruga gura amortizer i onda radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba skratiti samo toliko da je opruga nategnuta 5-10mm i da ne strci klip (najdeblji deo) iz kucista. Nakon toga treba skratiti odbojnu gumu kako bi se povecao hod, ali ne i izbaciti skroz posto je odbojna guma jedina zastita od stradanja. Mada to i dalje ne garantuje da ce amortizer imati dovoljan hod, sve zavisi od situacije (nisam bas upoznat sa tacnim merama) i osobina opruga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebas da vidis koliko je dugacak amortizer, da li ce drzati ili ne sabijenu tu oprugu. Pa u skladu sa time da skratis... Ali ako je neka sporska opruga onda bi trebala da bude tvrdja od fabricke tako da se nece spustiti toliko koliko je kraca i ona ce omogucavati amortizeru da ima manji hod jer se manje sabija opruga. Usustini najbolje da stavis i vidis koliko tacno spusta montazom na auto pa naspram toga i vidis da li treba ili ne prepravljati jos nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...