Jump to content
FAS Goran
kole

Spuštanje - iskustva i saveti

Recommended Posts

Imas i na forumu da kupis sportske opruge za 50 eur koje spustaju po 30mm a nemas nikakvih prepravki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da li sportske opruge sa stila 1.9 jtd pasuju na 1.6? Ovo pitam zato sto je jtd napred tezi od 1.6 a opruge spustaju oko 3 cm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se namontiraju mogu sigurno, samo ko zna šta bi se desilo. Verujem da bi se spustio, ali manje od deklarisanog napred. Treba probati, možda i nije loše.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sumnjam da se nece dovoljno spustiti napred, realno manje od 3 cm se jedva primeti vizuelno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da fabričke ne mogu da se međusobno menjaju sa ta dva modela, tj. nisu ni približno iste. A, opet...video sam na gomili kataloga da aftermarket ne prave razliku između opruga za 1.6 i JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima...imam sledeci problem..

Stilo mi je nazad podignut bas jako pa me interesuje da li se zadnji kraj moze spustiti bez menjenja opruga i amortizera?Citao sam na nekom od foruma da se Stilo moze spustiti 3cm bez menjanja opruga i amortizera,da li neko zna mozda nesto o ovom mom belaju?:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat croma 2006 jtd....hocu da je spustim malo....imam 17tice felne fabricke...koliko sam citao vidim da se menjaju samo opruge,pa me zanima koji je proizvodjac najbolji (spominjete samo eibach i konni).

unapred hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eibach može na fabričke amortizere. S obzirom da ti auto nije mnogo mator, možeš na tu varijantu da ideš. Dobićeš malo niži i značajno udobniji auto. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudovi , nije me dugo bilo jer bas sam slabo vozio auto preko leta :) kupio sam bajs pa sam i skidao kile i stedeo kes od goriva :D

Zanima me da li je neko spustao stila (1.9 jtd) karavana i gde i koliko(u cm :) )?

Dolazi zima pa sam se zainteresovao opet za cackanje na kolima pa reko koga cu da bitam neg' Vas :D

 

I da li pasu sportske opruge od stila sa troje vrata / petoro vrata na karavana?

Mozda neki predlog gde kupiti , sta staviti :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo predlog za ovo moje sokocalo, na 15"...  Da ne preteram, odokativno, 20, 30 dole?

 

bravisa.jpg bravisa1.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratim ove ili nabaviti neke druge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar stvarno i u ovo vreme interneta jos neko pomislja na sabijanje ili secenje opruga... :turned: Spustanjem auta se skracuje hod amortizera samim tim trebaju tvrdje opruge koje ce da smanje hod fabrickog amortizera kroz svoju tvrdocu i dovesti amortizer u predvidjeni rezim funkcionisanja... Ako se opruga samo sabije ili sece onda se amortizer stalno sabija do kraja, voznja je neudobna i u jednu ruku opasna posto amortizer ne moze adekvatno da funkcionise i amortizuje neravnine a kad se vremenom rasturi odbojna guma onda nece imati sta da spreci amortizer da se sabije skroz i to ce dovesti do njegovog stradanja. Posto su takve opruge tvrdje i amortizer radi u relativno otezanim uslovima treba teziti da se koriste skroz ispravni amortizeri i da se redovno menjaju ili jos bolja stvar ugraditi neke kvalitetne gasne amortizere visokog pritiska koji imaju bolje i konstantne osobine naspram uljnih i gasnih amortizera sa niskim pritiskom. Prica oko toga je mnogo komplikovanija ali to je nesto ukratko sto vazi za vecinu vozila i sto je bitno za prosecnog vlasnika auta... Takodje neke opruge fizicki mozda mogu da se ugrade na fabricke amortizere ali amortizer ne moze normalno da funkcionise, zato treba potraziti po internetu podatke od proizvodjaca da li te opruge mogu da funkcionisu sa fabrickim amortizerima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo predlog za ovo moje sokocalo, na 15"...  Da ne preteram, odokativno, 20, 30 dole?

 

bravisa.jpg bravisa1.jpg

 

30 - 20, a mozda 40 - 30, ne znas dok ne probas a mozda napred 15' a pozadi 16', ranih varijacija ima na tu temu :laughing:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ti nisi imao neke OZ felne? Spusti ga tek toliko da se kulturno popuni luft između ruba i točka, da bude i funkcionalno i lepo na oko.. Možda bolje da nađeš opruge samo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje opruge bih pre kupio nego pravio egzibiciju sa ovim.

 

OZ otisle dalje, nisanim nesto drugo za prolece, do tada ovo.

 

Iskreno, ne znam kakve opruge da trazim i gde, pa ako moze malo pomoci :)

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...