Jump to content
FAS Goran
kole

Spuštanje - iskustva i saveti

Recommended Posts

Od samog početka me je nerviralo što je Stilov prednji kraj niži nego zadnji. Izmereno razlika je oko 3-3.5cm.

2sm4J.jpg 2stz9.jpg

Negde sam pročitao da je clearance za Stila 15cm, no way najniži deo je šuspleh koji je na nekih 12cm

Mnogima će se složiti da je ovo vizuelno prava stvar

2sXuS.jpg 2tbsJ.jpg

Ovaj delija je napred spušten 3.5-4cm, nazad 7.5cm. Nazad su specijalni amorti pošto originalni ne trpe spuštanje preko 3.5cm.

Meni je osim izgleda veoma važna i funkcionalnost pa sam prošle zime probao sa -3.5cm napred/nazad, Koni sport kit za spuštanje 3.5cm, isti je za svaki stilo, montira se sa originalnim amortima

2tRS9.jpg 2u3kS.jpg

Osim što sam kačio koji ivičnjak sve je bilo dobro dok nije pao prvi veći sneg gde sam bio grtalica. Neverovatno koliko tih 3.5 cm kvari taman sa,m toliko bio niži od ostalih, pa sam se zimi vratio na staro.

Na trovratom Stilu sam pokušao novu taktiku. Spustio sam ga samo nazad i izgibio izgled propetog zadnjeg kraja i dobio skoro potpuno istu visinu napred/nazad uz sve to clearance je ostao isti.

2vE6A.jpg 2vGBJ.jpg 2vLB0.jpg

2vT4r.jpg 2vY3J.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jako zao samo sto nisam uspeo da postavi od komsijinog stila slike!Za sneg nije znao sta je(nije ga ni vozio),ali zato ni najmanji ivicnjak,policajac predje i zadnji kraj polako kaci,toliko je bio nizak!E to spustanje imao svoje prednosti kao i mane,tako da zeznuta konsultacija!Osim lepote i stabilnosti(sad to manje vise),ne znam sta se korisno dobija,a nadam se da svi znaju koliko stete nosi!Pozdrav! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne voziš troje ljudi pozadi svaki dan, ova opcija sa samo zadnjim spuštenim je prava stvar, mada ja mislim da ceo auto može još cm dva vizuelno, ali ti bolje znaš iz iskustva kako je to u praksi :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdavo,

Cisto jedan dobro nameran savet iz prakse.

Nakon spustanja auta bilo bi pozeljno da odradite reglazu trapa,jer se spustanjem menja nagib tocka a samim tim i paralelitet tockova.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sada si samo nazad spustio 3cm? Ovako dobro izgleda, ja se ne bih usudio da ga naprijed spustam jer se desava da i na fabrickim zakacim ponegdje... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu malo i off road vožnje, i ti si sam rekao da ne možeš da se popneš na livadu kod Japanixa.

mislim da ceo auto može još cm dva vizuelno

Može, ali to je već superfiniš.

Ovo što sam se ja spustio je vrlo malo, kozmetički, na tvrdoći nisam skoro ništa dobio.

Ne znači da je to tako najbolje i jedino ispravno.

Nek pišu i drugi. :thumbup:

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde mi molim vas objasnite GDE penjete te jadne automobile kad sa fabrickom visinom kacite?!?

Obicno je to kada se spustam u garazu od nekog shoping centra, u vecini slucajeva ostruze zastitnu plastiku. Na Stilu je ona uzasno nisko postavljena

Share this post


Link to post
Share on other sites

I eno...Vukašin po koji...treći put kači karter...

Sve ima svoje prednosti i mane...a povećana opreznost je nesumnjivo jedna od stvari koje se moraju naučiti kada se vozi spušten auto...ali nekada ni to nije dovoljno jer se uslovi na putu menjaju. Naravno, dobija se mnogo stabilniji auto, lepšeg izgleda...

Kao što je Kole rekao, Stilo je napred ionako niži nego pozadi...čak i ja sa verzijom 5 vrata kačim napred branikom (odavno nemam onaj lip jer je izgreban i nestao je)..imam balonjare 15-ce...i opet zna da zakači...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuce ne znam sta da ti kazem sem da isprobas ili pogledas gdje je postavljena zastitna plastika na Stilu na jednom od okupljanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se, tj sltildzi sa fabrickom visinom i gumama, krvi napio ivicnjak kod botanicke baste u takovskoj, dusa me zabolela. Tako da ima mesta gde se moze zakaciti a sa spustenim da ne pominjem. Mada me privlaci spustanje o kojem pomalo razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je montirana pre koliko...4, 5 meseci...i bivši i sadašnji vlasnik tog Punta 90% kilometara pređu po Novom Beogradu... :harhar::D ...gde je najveća prepreka onaj fancy ležeći...ublažena varijanta ležećeg... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno...ima gumeni, a ima i plastični taj lip. Onaj plastični se grebe i grebe...sve dok ne nestane. Gumeni je mnogo bolja varijanta, jer trpi sitna kačenja... :thumbup:

A, to za grtal'ce...Beograd put ne održava Novi Beograd...sve je tu ravno i nema gde da se zaglavi...samo gurajte i utabajte sneg i sve ok... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je napred i fabrički jako nizak. Neću da komentarišem ovo što Vuk priča, jer je istina da ljudi sa spuštenim problemima nemaju problema sa ivičnjacima iz prostog razloga što ni ne pokušavaju da ih savladaju.

Za spuštanje auta samo pozadi, imao sam i ja istu ideju, ali sam odustao od nje, jer sam ukapirao da se auto spusti ta 3-4cm viška kada dvoje ljudi sedne unutra, a ako neko sedne pozadi, onda se spusti još više.

Moje pitanje je, koliko su te KoNi opruge jače? Ja bih odavno spustio svoj auto, kada bi postojao neki set kvalitetnih opruga koje bi prednji kraj spustile plafon 1cm, a zadnji 3-4cm. Kvalitetna opruga pozadi ne bi trebala da se više spušta nego fabrička, tj. sa istim opreterećenjem bi auto trebao da bude vrlo sličan fabričkoj opruzi, a razlika da bude najveća onda kada je automobil rasterećen.

I još jedno pitanje, Stilo fabričke amortizere ima gasne, zar ne ?

Zdavo,

Cisto jedan dobro nameran savet iz prakse.

Nakon spustanja auta bilo bi pozeljno da odradite reglazu trapa,jer se spustanjem menja nagib tocka a samim tim i paralelitet tockova.

:welcome:

Zavisi od konstrukcije trapa, jer kod nekih vozila točkovi ostaju uvek pod istim uglom bez obzira na visinu u odnosu na vertikalnu osu kojom se pomeraju. :) Za Stila konkretno pojma nemam, tako da si možda i u pravu, ali ne važi za sve automobile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koni opruge

http://dcperformance.co.uk/cheap/75370/fiat/koni-lowering-springs/1020-6041.html

koje sam ugradio jesu kruće.

Sa dva čoveka na prednjim sedištima i jednim na zadnjim jednako se spusti napred i nazad.

Kada se potpuno natovari naravno vizuelno je niži zadnji kraj ali anjniža tačka je opet šus- pleh ili pletenica kod jtd-a.

Promenom zadnjih opruga ne remeti se geometrija točkova jer se ništa od trapa ne dira, bukvalno se napregne opruga, odvrne jedan šraf na amortima i zameni opruga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nema šta da ti tu neko radi...kupiš druge amorte i opruge...i eto spuštanja... :thumbup:

Treba ti neko samo da to montira...kao i svaki drugi amortizer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo kod spustanja, da li znate ko to radi u bg dobro, hteo bih ovog mog da pripijem na patos

Nabi u njega jedno 5-6 malo jacih cica,pa da vidis kako ce da lize asfalt...rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je rečeno 3-4 cm možeš da spustiš bez menjanja amorta.

Suštanje zadnjeg kraja je ekstra jednostavno skida se samo 1 šraf koji drži mortizer, dok za napred mora rame da ide dole.

EDIT: Ovaj je spušten odokativno 3-4cm napred/nazad. Lepo se vidi kako je napred niži.

Image547.jpg Image548.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...