Jump to content
FAS Goran
kole

Spuštanje - iskustva i saveti

Recommended Posts

Ljudi jedno pitanje da li opruge od Fiat crome 2.0 benzin paše na Fiat bravo nuova 2.0 mjet

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam evo spustio i drugi auto sa eibach pro-kit oprugama i prezadovoljan sam. Prvo sam spustio brava 1.9 150ks sa sport-line  pa sa pro-kit a sad astru GTC takodje sa pro-kit oprugama. Odlicne su opruge jer ti ne naprave fosnu od auta nego skroz udoban auto i dalje . Oseti se malo da nije fabrika ali kad  to uporedis sa neuporedivo lepsim izgledom i lezanjem nije ti krivo ni malo. Poucen iskustvom sa bravom prvo sto mi je palo na pamet su opruge i evo posle samo 2 meseca od kupovine GTC-a eibach je namontiran. Po specifikaciji pro-kit ide na fabricke amortizere .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve uzeo na ebay-u a obicno ne rade shiping za srbiju pa ubacim adresu prijatelja u hrvatskoj. Samo sam sport-line uzeo polovne u srbiji. Nove izadju oko 150-180e sa shipping-om zavisi ako ubodes neku akciju.

Evo ja i prodajem pro-kit za brava u odlicnom stanju kao nove, skinute sa auta jer je prodat sa fabrickim i bas me cudi da nikom ne trebaju a stvarno su odlicne, ne spustaju mnogo, taman da auto izgleda kako treba  a udobnost odlicna.

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je kad imas nekog u hr, kada oni ne placaju pdv, otud su i toliko bolji u tuningu i ima dosta vise tunerskih kuca i aftetmarket radnji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako, bas se vidi da imaju dosta tuningovanih auta od starijih tipa golfa2, bmw kockice pa do  jacih novijih automobila. To sam bas i ja konstatovao pre neki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam i po netu malo malo pa reklama neke radnje koja ima sve i svasta od opreme, sto od gewindi opruga, felni raznih, svega i svacega. Nemaju pdv pa se i firme lakse usudjuju da uzimaju robu i otvaraju biznise. Ko ce kod nas da otvori neku ozbiljnu radnju kada sve sto treba da  uveze treba debelo da  plati pdv i + ce mozda carinik da ga smara. 

Jedino  zato bi i navijao da Srbija udje u EU hahahah  mada kakva smo drzava nasi bi i dalje rekli e mora platis za ovo, pa ti kazes ali to se ne placa ako si EU. Pa te onds on primora ili da ne uzmes ili da platis duplo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo do drzave nego i ljudi kao kupaca ;) Saradjivao sam sa dosta ljudi iz bivse SFRJ sem iz Makedonije po pitanju aftermarket delova i u globalu najteze je prodati delove ljudima iz BIH i Srbije... Tu vlada neki mentalitet imam polovan auto i onda cena novog dela ne moze da kosta ozbiljniji procent od cene auta pa sam cesto dolazio u situaciju da se raspravljam pokusavajuci da objasnim da nov aftermarket deo ne moze da kosta kao polovan, nego u najboljem slucaju je slican ceni fabrickog dela, ali i najcesce skuplji. Plus su svi ekstra veliki majstori sa diplomom i iskustvom baziranim koriscenjem FB pa se prosipaju i price kako je bilo kakav tuning iskljucivo za stazu i onda godinama u nazad imamo situaciju da su se modifikacije svele na kineske LED, patosnice i neku felnu. Na svu srecu lepljenje SVEGA sa kabonskom folijom je prestalo. 

 

Sa ljudima iz CG je problem uvek usustini oko dostave predmeta, prilicno su stipse da to plate pa dosta cesto odustanu kad prica stigne do toga, a sa ljudima iz HR i Slovenije se prica manje vise zavrsi bez ikakvog spominjanja cene, vise su zainteresovani za tehnicku specifikaciju toga i sta tacno pruza, umesto da te pozove i krene objasnjavati kako bolje zna, ali eto nema vremena da napravi... Takodje iz HR i SLO se paprilogija spominje samo po pitanju toga da li slucajno ima zbog upisivanja u saobracajnu, dok u Srbiji su brdo puta poceli da me smaraju sa time kako nema papire, neki su trazili TUV za deo proizveden tu i namenjen Jugu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz ljudi, da li neko od vas moze da mi pomogne da nadjem ove dve stavke a da ne prodjem skuplje od 350 eura? mislim ono nije puno para ali toliko bi se "isprsio", marka nije toliko bitna ali ono ne zelim krs neki, spustanje max 5cm naravno :D

Technix amortizeri bi bili skroz korektni recimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Branislav

 

Za koj auto?

Tebi treba gewinda, a tesko ces ih naci za tu cifru da valja. Postoji blueline ali to nije zadovoljavajuceg kvaliteta.
Ja sam za svoj auto uzeo AP, cena im je oko 550e u Berlinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/15/2017 at 0:48 PM, stefankmn said:

@Branislav

 

Za koj auto?

Tebi treba gewinda, a tesko ces ih naci za tu cifru da valja. Postoji blueline ali to nije zadovoljavajuceg kvaliteta.
Ja sam za svoj auto uzeo AP, cena im je oko 550e u Berlinu.

Ma za Stila kao tvog... :D

Inace ima brusilica da radi i cao, skratim fabricku i da licne patos :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje Ap, ili imas neke druge? Pa zar tako lako da ih se odreknes? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, stefankmn said:

 Dam ti 300 eura i onda jos vise mozes da places :whistle:

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/17/2017 at 2:32 AM, stefankmn said:
Malo mi je muka pre svega od puteva kakvi su postali, nerviram se mnogo u voznji 

 

Eeee kad sam ja prosao te skole, mada ja sad nekad zaplacem za to ulazenje u krivine bez i pomisljanja na kocnicu, samo vratim u nizu da izvuce ako zatreba, pa uzastopno menjanje traka da se ne zaljuljam ni malo, uhhhh.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, stefankmn said:

I jos tvoje amortizere mi dajes :D

Moze moze, kupicu ti kod Pedje jos jedan par polovnih da imas :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...