Jump to content
FAS Goran
endbringer

Fiat Punto mk.2 - koje prednje viljuške?

Recommended Posts

Vazi. Bez stare viljuske je 3600 :)

Ja porucio telefonom i stigla mi u NS za 2900 sa sve postarinom. Staru sam poslao kolegi ''Zemunac" sa foruma da nesto pokusa s njom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao danas da se raspitam, 2600 + stara viljuska je i dalje.

Zamena u servisu pored je jos 2800 sa reglazom trapa za koju kazu da se mora uraditi, a ja mislim da ne mora. Najverovatnije cu uzeti viljusku i sam zameniti, tj. otvarati "tastu" pivo dok on menja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi trebao da uradis reglazu ... 

 

Ako u tih 2800 ulazi i cena reglaze, onda to nije mnogo jer kod nas je reglaza 1000-1200 dinara ... sto znaci da ti je zamena nekih 1800 dinara, sto po meni nije mnogo, a evo i tema da vidis da to nije bas tako jednostavno 

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/63065-fiat-punto-mk2-zamena-prednjeg-ramenavilju%C5%A1ke/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reglazu cu svakako raditi kada budem stavljao zimske gume, uskoro, a video sam tu temu i slobodno mogu da kazem da sam radio i mnogo teze i zeznutije stvari, kao na primer zamena senzora polozaja volana, skidanje i ciscenje interkluera EGR-a i jos gomilu drugih stvari. Jednostavno volim da sam radim :)

 

Inace od devojke otac je automehanicar, kod njega imam sve potrebno i nece me kostati nista. Dobro, kupicu pivo coveku...

 

A realno gledano, ne vidim razlog zasto bih radio reglazu, viljuska nema nikakve stelujuce delove, sve se vraca u identican polozaj, samo bez lufta na kugli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko iskustva sa novim viljuskama?

preporuka, cene, odnos cena-kvalitet...?

raspitivao se u AP sportu. ima za 4000. neke nemacke. na drugom mestu pak 5600. malo su mi cene dosta razlicite. nisam pitao u servisima koliko para su. ali cenim da je isto preko 4000

serviseri manje vise svi od 1000-1400 (sa odgrevanjem srafa kugle)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj prethodne postove ako vec nisi i videces koliko se krecu cene i kod koga mozes kupiti nova ili reparirana ramena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek su Tejoviceve kod plavog mosta 2600 + 1000 din depozit dok se ne vrati stara. Danas zvao, prolupala mi desna.

 

Leva je zamenjena pre tacno godinu dana i nesto vise od 20 000 km i ne pokazuje nikakve mane jos uvek. Isto Tejovic. Danas kupujem i menjam

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/13/2014 at 3:16 PM, milan-jtd said:

A realno gledano, ne vidim razlog zasto bih radio reglazu, viljuska nema nikakve stelujuce delove, sve se vraca u identican polozaj, samo bez lufta na kugli.

 

Jeste da je mator komentar, ali trdnja ne stoji, jer ne mora svaka viljuska biti 100% indenticna, moze biti i malcice kriva pogotovo kod tih repariranih, 1-2-3mm nije vidljivo a igra ulogu, takodje i viljuske razlicitih proizvodjaca ne moraju biti 100% istih dimenzija, opet moze koji mm da se razlikuje, ako je reglaza radjena sa poludotrajalim viljuskama, opet moze dovesti do razlike kad se reparira itd. Recimo iskustvo koje ja imam, dve viljuske za jedan auto od razlicitih proizvodjaca, sve je indenticno, samo sto jedna ima 5mm veci zatur od druge. Sto samo po sebi nije bas sjajno, ali da izuzmemo to, sigurno bi stvaralo problem po pitanju reglaze trapa. Ako deo ima uticaj na vodjenje tocka, nakon zamene je preporucljivo uraditi proveru reglaze trapa i po potrebi dostelovati bez obzira da li je taj deo stelujuc kao npr spona ili nije kao npr viljuska, amortizer.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da prijavim, juce je zamenjena desna viljuska. Namucili smo se tast i ja posteno, problem je bio vracanje tj. centriranje srafova, ali uspeli smo. Simptomi su krenuli pre mozda mesec dana kada sam oseti oda auto nije bas najprecizniji na volanu, kao kada udara bocni vetar, nista strasno ali ja sam osetio.

 

Pre 3 dana je prvi put lupilo i veoma brzo je to lupanje postalo jako zastrasujuce. I to se desavalo pri promeni tezista, u krivinama. Odmah kod tasta na dizalicu, ustanovili smo da je viljuska otisla u onoj najvecoj pasteti, gde ide vertikalni sraf. Rekao covek da ne moze da ispadne, da se ne plasim, ali da vozim lagano dok se ne zameni.

 

Juce sam uzeo Tejovicevu, kao sto sam i napisao, zamenili je i auto se preporodio! Ide pravo kao strela, precizan, nista ne lupa, ma zadovoljstvo ga je voziti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obe viljuške menjane pre 16000 km kupljene nove! Ne sećam se koja marka.
Oterao auto kod komšije da mi stavi manžetnu kaže da je skroz otkinut silid blok i viljuška šeta gore dole.
Eto minusa u novčaniku od 10500 plus centriranje trapa.
Čudan zvuk je ispuštao auspuh ja reko dobio rupu kad puklo gibljivo crevo koje sam menjao 2014. Godišnje pređem 5000km.
Ajd da je zveklo nešto što nisam radio pa i da se iznenadim ovako mi dođe da ga zapalim. biiip ti i auto i delove i sve

Послато са Redmi 7A помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@salevs zato lepo staviš remontovane od Jagodića ili Tejovića, platiš 2.500 dinara po komadu, pošalju ti reparirane, ti njima tvoje stare i nema da brineš dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da osvežimo temu.

Trebalo bi da menjam prednju desnu viljušku, te nakon isčitanih komentara vezanih za temu, otiđoh po preporuci forumaša do servisa kod Plavog mosta u Beogradu (rede sa remontovanim viljuškama) i saznah da je cena remontovanih viljušaka 2600 dinara po komadu, a cena zemene 2500 din. po komadu.

Dakle, ukupno 10.200 din. delovi + zamena.

...Nisu mi spominjali umanjenje cene za otkup mojih viljušaka kao i da li treba odvesti auto na optiku da bi se ponovo poravnali točovi.

Gore iznad je neko rekao da centriranje trapa ne bi trebalo raditi kod majstora odmah pored servisa gde se menjaju viljuške, jer ima slabu opremu.

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

U međuvremenu saznah i ove informacije. Broj telefona za informacije vezano za viljuške remontovane od strane firme "Tejović MG" iz Kragujevca je 062 616 345.

To je broj telefona njihovog magacina u Beogradu kod Plavog mosta.

Cena viljuške je 2600 dinara pod uslovom da se donese zamenjena viljuška.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, cenu zamene viljuske podigli kao cenu samog dela. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Da, svakako je cena veća nego što sam očekivao.

Takođe, moguće je od njih kupiti viljuške pa manjati u drugom servisu ako je cena tamo povoljnija.

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...