Jump to content
FAS Goran
endbringer

Fiat Punto mk.2 - koje prednje viljuške?

Recommended Posts

Ja da je moj auto nov ko tvoj uzeo bih orginalni deo koji je ipak i najbolji.Cudi me da ti je tako brzo otisla viljuska meni je fabricka viljuska na vozacevoj strani auto preso 300 000 a ni leva ne bi otisla da nisam sa 100 km spicio u ivicnjak i zavrno je skroz :) cak se vidi kad sam je skino da su bolje gume na toj staroj viljuski nego na wulf novoj sto sam uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ću te poslušati,

viljuška je riknula posle 3 godine i 42000 km pređenih, dok je auto još bio u garanciji,

nisam se toliko iznenadio zbog viljuške, ajde reko, loši putevi, dešava se, ali sam se jako iznenadio kada sam čuo da Fiat ne priznaje garanciju na viljušku ako je kilometraža iznas 30000 km, mada to nigde ne piše, mislio sam da se malo ganjam sa njima, ali ajde, nek crknu dušmani, imam ja preča posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjena kod Stojanova,

mala zanimljivost,

na računu piše 1.6 x 1200 dinara, za uslugu, što mislim da je 1200 dinara cena jednog časa rada, znači naplaćeno je 1.6 sati rada, toliko sam tačno i čekao,

ali radnik je na moje oči završio zamenu za najviše 15 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je propisano 1,6 sati rada za to, onda je to ok, to sto je majstor iskusan to je druga stvar, moze on to da menja i tih 1,6 sati, znaci ako ti je unapred receno vreme menjanja odnosno cena ruku, onda realno nemas sta da se ljutis. Imas u Autodati tacno potrebno vreme menjanja bukvalno za sve, tj onako kako je fabrika propisala pa mozes da proveris da li se poklapa, cini mi se da je autodata u pitanju. A imas i mogucnost da kupis originalni deo kod njih i da ga sam zamenis ili kod svog majstora.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ljutnje, naprotiv, ja samo ukazujem šta znači iskustvo kod majstora,

i nije mi žao koliko sam platio, pa toliko sam i čekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju koji je broj Tejovića i kako doći do njega? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova kod Tejovica je oko 2300 ako se ne varam ...

 

 

Najnovija cena ramena (viljuski) po komadu kod Tejovica je 2600,00 din, drugar danas kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Punta, sa starom je ta cena. Bez stare ti uzme depozit jednu crvenu. 3800 su mu u SD (Beli u tvom gradu) trazili za zamenske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nedavno zvao one momke u Klenku, 20€ remontovana za Punta sa 6 mjeseci garancije. Daješ im svoju/staru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko iz Klenka radi remont ramena? Zena mi je iz Klenka, jedno 500 puta sam bio tamo za poslednjih 4-5 godina, a nisam cuo da iko radi remont ramena tamo.

 

Ima otpada nekoliko, ima i onaj veliki (Maki) preko puta Klenka (mozda on prodaje remnotovana ramena, Tejovic i sl.), mislim da se remontom tamo niko ne bavi, barem ne da ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pretpostavio sam da mislis na njega.

 

Oni tamo rasture 10-ak auta dnevno, neka svako drugo rame nije za dalju prodaju (luft u nekom od blokova ili u kugli), i neka ga proslede Tejovicu na reparaciju (koji na kolicinu verovatno ima, ali i da je rabate, popuste) eto dobre cene za njih, gde oni imaju zaradu na 20 eura po komadu, ~ 2320 din  (verovatno sa starim ramenom + AKS ili neka druga kuca) ili da uzmes u BG (na Medaku) za 2600 din, opet sa uracuantim ramenom (1000 din ga cene).

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa raspitivao za neke druge dijelove kod njih pa usput pitao i za ramena. Isplativija mi je Medak varijanta ali to kad pare nađemo, što bi rekao drug Beli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas lufta u kugli, njie pametno da ga tako vozis, moze se dogoditi da se glavcina (tocak na nju nasrafljen) jednostavno ispadne, otkaci se od ramena, tocak jednostavno ide ispod kola (steta na autu je rame, krilo, poluosovina...a moze biti i veca....drugi ucesnici u saobracaju, ne daj Boze neki pesak.....) ti bi desno, levo a auto ode pravo i sl.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...