Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Poliranje farova

Recommended Posts

U Subotu polirana oba fara na Stilu.Osmirlano sa 800 pa sa 2000 smirglom uz dosta vode.Posle toga ispolirano sa Headlight Lens Restorerom.Ispalo je savrseno.Pisacu sta se dalje desava.

bGpTi.jpg

bGYOi.jpg

Edited by joca vrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako možete ljudi samo da naglasite od čega vam je far, vidim npr na Marei da je staklen, a na Puntu je obična plastika, izgleda da je u tome na Puntu problem...

Meni su izgledali baš kao sa ovih slika pre i posle, s tim što su posle dva meseca počeli da izgledaju još gore, a sa ovim novim što sam uzeo se problem pojavio posle 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nema veze sa poliranjem farova, ali pre neki dan kada sam prao auto slucajno sam izglulio neku "zastitnu" foliju koja je bila sa spoljne strane fara. U pitanju je mk2. Koliko je vazna ta folija? Da li mi gine uskoro poliranje na tom faru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Koliko znam nema folije na farovima. Mozda je neko pre tebe polirao i folijom zastitio farove. Najboje da skines tu foliju i stavis drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas mozda neku ideju gde mogu da nadjem takvu foliju? Ili neko sredstvo koje cu naprskati i ono ce sluziti kao ta folija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj manite se preporuka oko poliranja farova ako niste i sami polirali svoje pre najmanje par meseci :D

Plastika je to obična, izmatiraju još gore dok si reko keks!

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji lak za farove koji se posle poliranja nanese. Ako se to ne uradi, matiraju opet za nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj manite se preporuka oko poliranja farova ako niste i sami polirali svoje pre najmanje par meseci :D

Plastika je to obična, izmatiraju još gore dok si reko keks!

polirano vise komada pre vise meseci i sve je u najboljem redu, tako da ne siri dezinformacije !

Ako se dobro odradi traje podosta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, meni su i prošli i ovaj "odrađeni dobro" pa nisu dugo potrajali, ne znam samo za taj lak ja nisam mazao, koji je to lak?

Tako da pričam iz svog iskustva, ne širim dezinformacije :D A ti to imaš nekoliko automobila kojima si pre nekoliko meseci polirao farove?

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam 2 svoja sa plasticnim farovima i jos sam radio na motoru i qvadu pre vise od godinu, a i gledam jos par u kraju kojima je isti decko polirao !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za lak sam cuo, ali ga nisam video. Osim toga postoje i oni kitovi za restauraciju farova koji osim smirgle i paste za poliranje imaju i tu neku zastitu. Na nekim forumima sam procitao da je ta zastita u stvari neka vrsta voska koja osetno produzuje period izmedju dva poliranja.

Naleteo sam na netu na ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obratite se Stevi kad je poliranje sa zastitom u pitanju, ima i tema o tome :thumbup:

Sta mislite o UV providnim folijama kao zastita. Da li bi toplata sijalice sje..la foliju ili mozda jos gore upropastila far?

Share this post


Link to post
Share on other sites

proceduru ne znam, covek se time ozbiljno bavi kao i poliranjem kola znam samo da je menjao vise razlicitih pasti i polirki i da je polirao oko 30min jedan far sa gomilom prelaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa  farovima. U pitanju su sitna ostecenja i male ogrebotine na srednjem delu oba fara (stilo 1.9jtd 2002.). Juce sam kupio smirglu i polir pastu i svaki far otprilike po 15ak min smirglao pa trljao polir pastom. Pre poliranja, far je bio spolja na dodir hrapav, sada je savrseno gladak. Bio sam zadovoljan ucinjenim sve dok nisam upalio farove. Tek onda se vidi da su i dalje izgrebani, ba na tom srednjem delu , ali ta ostecenja mi deluju kao da su sa unutrasnje strane fara. Ima ih toliko da farovi dosta slabije sijaju. Da li je neko imao slicna iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su osteceni malo vise, moras da krenes prvo v. smirglom 1000 i da trljas otprilike dok ne padnes u nesvest :laughing:, tj. dokle se skroz ne izgube ostecenja. Posle prelazis na smirglu 2000 i trljas sto duze, ne mozes da pogresis, postace skoro providni. Onda ti treba obavezno profi masina bilo koja i pasta mozda i ta koju si koristio (ne znam koja je) ili neka profi bilo koja, srednje fina da kazem univerzalna, ili one koje su "specijalno za farove". To predjes masinom i za vrlo kratko vreme budu kao novi. Tokom poliranja prsnes malo vodom far da ga ne bi ostetila masina, zbog temperature koju pravi prilikom poliranja. Kada zavrsis poliranje, obavezno predji farove voskom, makar i bilo kojim da bi ih koliko toliko zastitio, jer smirglanjem skidas onu fabricku zastitu, koja vremenom pozuti i ustvari ona i vizuelno napravi problem. Ne verujem da mozes rucno nesto da uradis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na savetu. Ali s obzirom da su farovi na dodir  posle ovog mog "zahvata"  skroz glatki, i dalje nisam siguran da li su to sto vidim spoljasnja ostecenja ili unutrasnja. Mada ne razumem kako bi far iznutra mogao tako da se osteti. Ali prosto mi ne ide jedno sa drugim sledece - ocigledna ostecenja i ogrebotine i to da je far potpuno  gladak na dodir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je far prljav iznutra, jesi li probao sa ciscenjem? Ti fabricki "Al" na Stilu se nisu proslavili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem skinuti farove, samo treba vremena. Mora prvo branik dole, pa tek onda idu farovi. Imas detaljno na forumu, pisali smo i stavljali slike.

Ja sam kod sebe pokusavao sa ciscenjem i reparacijom, posto su farovi bili musavi, iscvakani spolja, ali nikako nisam bio zadovoljan rezultatima. Na kraju mi je 2009. god covek koji mi je ugradjivao xenone organizovao zamenu za nove uz minimalnu doplatu. Pisao sam vec, iste "Al" farove imam i na Xsari II, slicna prica, jednostavno nezadovoljavajuci kvalitet... Sto se moze videti i na primercima na nasim ulicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno pitanje. Ima li negde farovi ili stakla za farove za lanciu Y ubacio bih xenone ali na mojim farovima ima onih linija za usmeravanje svetlosti,a ja bih kupio  bez tih linija cito staklo tj plastika?Moze li to neko da mi napravi ili neko resenje?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri kod doktora za farove u Clanskim pogodnostima, tj. preko naseg kolege Steve: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46128-restauracija-farova-poliranje-bojenje-u-crno-hromiranje/

 

Znam da su to radili, ali je i cena poprilicna, tj. sigurno bi visestruko premasila vrednost farova (ako se pravi novo). Cini mi se da je bas Steva pisao da se isplati jedino za neku egzotku od farova na skupocenim automobilima. Najbolje pozovi, pa proveri, mozda postoji neka mogucnost da se prepakuje nesto.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...