Jump to content
FAS Goran
MilosLB

Poliranje farova

Recommended Posts

Prijatelji moji, pomozite..Ne znam da li da na svom punticu, koji inace nema svetla vec fenjere, kupim nove farove ili, na vec koliko-toliko lose farove (!?) da ugradim xenone? Da li mi mozete preneti neka iskustva i posavetovati me. Novi farovi su 9000 dinara, a majstor mi za xenone trazi 85 eura..Hvala svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, xenoni su prava stvar, i to 4300k , eventualno 5000k, ali ne znam u kom smislu su ti farovi ocajni? Mutni ili jednostavno lose osvetljavaju? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš najjasnije šta je problem sa farovaima ali ja bi uradio ovako:

najpre bi uradio rebuild farova, izvadio, rastavio, peskirao iznutra, ponovo naneo onaj "ogledalo" sloj, to ne bi bila skupa intervencija a farovi bi izgledali kao novi + ima ovde na forumu ljudi koji su to radili i koji bi mogli da pomognu, nakon toga bi uglavio xenone i to je to.

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je Punto 1 ili 2

Ako je 2 onda im verovatno treba jedno dobro poliranje (imas na forumu oglas 1500din), a ksendze mozes na oglasma da kupis i za 50eur, a mozes da posetis ovde na forumu -partnere kluba- i nades temu clana -error-

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bubanj-potoku sam video polovne kao nove za 1.3mjt 20€. Ja ranije nisam našao pa uzeo u KIT oko 6500 i odličan je.

Redovno negujem farove silikonskim mlekom. Treba da mnogo manje stare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veki to su ti farovi za Mk2a, ne moze na nase puntice taj far.

BaneTV gde si vidjao te farove na bubnju za 20eur, treba mi da malo experimentisem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veki to su ti farovi za Mk2a, ne moze na nase puntice taj far.

BaneTV gde si vidjao te farove na bubnju za 20eur, treba mi da malo experimentisem :)

To su farovi za MK2b (kao z10) oni veliki i bilo je u drugom delu Bubnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrebno mi je necije iskustvo sa poliranjem plasticnih farova..s obzirom da su farovi takoreci zamagljeni ako neko zna ko se tim bavi i koliko otprilike kosta i ako mozete da mi preporucite nekog ko to provereno dobro radi...hvala unapred! p.s. Beograd iskljucivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako vec neces sam da se upustas u tu avanturu pogledaj u oglasima na forumu. Poliranje 1500 din za oba fara, a imas i slicice pre/posle

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja da ocrnim poliranje farova, skoro sam uzeo neke polovne ali odlične, malo su ispolirani krpom, polira dečko koji naplaćuje tih 1500 din....prođe evo 2 nedelje i zamaglili, tačno se počele vide ogrebotine i skupovi ogrebotina nalik na maglu...

po mom mišljenju, ovi naši farovi nisu za poliranje :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam poliranjem se unisti taj zastitni film fara,bude dobro ali kratko vreme i posle toga bude jos gore...tako da je moje misljenje o poliranju lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je probao neko da prelepi foliju preko posle poliranja? znam da lepe kada hoce da zatamne farove pa ne bi trebalo de se folija istopi i sl. a ona je jeftina mozes da je menjas kod hoces

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam poliranjem se unisti taj zastitni film fara,bude dobro ali kratko vreme i posle toga bude jos gore...tako da je moje misljenje o poliranju lose

nema nikakav zastitni film na faru.

Ko zeli moze i da ga izlakira bezbojnim lakom za metalik boju.To ljudi rade vrlo uspesno a i trajno je! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Nedavno sam menjao farove na kolima, uzeo sam ih u velasu, naravno ne originalne i kako je zahladnelo poceo je kondenz da se stvara. Moj "pametni" elektricar poklopce nije stavio originalne jer navodno nisu mogli da se nameste pa je stavio od fabrickih farova i to je lepo cucnulo. Prodavci su mi rekli da je to zbog toga sto je zamenio poklopce, pa nedihtuje, ali na zalos ja sam bacio te nove poklopce sa starim farovima, neznajuci da ih elektricar nije stavio. S druge strane moj mehanicar rekao mi je kako nije problem u poklopcima nego u spoju providne i neprovidne plastike farova i da bi resio problem ako bi ih odneo u "Glass service" ili neku sl. radnju gde bi ga oni zalili nekim sredstvom za dihtovanje i resili problem. To bi znacilo ponovno skidanje farova... Primetio sam da puno puntica ima taj problem pa da libi mi neko mogao reci da libih ga mogao resiti na taj nacin ili neko zna neki sigurniji...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Angreal .

Predpostavljam da poklopci o kojima govoriš su gumene navlake sa zadnje strane fara. Kako ja vidim stvari nije problem u njima jer obično te gume imaju sa donje strane jedan otvor koji služi za oticnje kondenzata (bar većina ima) tako da tu hermetičnost i ne radi neku ulogu. Ustvari još bi bilo gore da je hermetički zatvoren jer onda vlaga koja jednom uđe ne bi nikad izašla. Veći je problem dospevanje vlage u prednji deo fara (spoj providnog dela sa neprovidnim). Kada je far upaljen vazduh u njemu je zagrejan i kondenzata nema jer na toj temperaturi vazduh može da primi dosta vlage pa je i vlaga u parnoj fazi. Kada ugasimo svetla vazduh se hladi i ne može da drži tu količinu vlage i ona se kondenzuje na najhladnijoj površini, a to je spoljni deo fara.

Vlaga koja jednom uđe u prednji deo fara teško izlazi, a i stalno se obnavlja novim kvašenjem. U ovom postu iz 2009 je neko predložio ubacivanje silika gela. To je kratkoročno rešenje jer se silika vremenom zasiti vlagom i ne obavlja funkciju. Osim toga da bi to bilo efikasno treba da se nalazi u prednjem delu fara, a ja nešto nisam video da to neko drži. Znači treba predihtovati prednji deo fara i rašiti se vlage. Ti reče da si kupio ne originalni far i mislim da je to deo problema. Ti farovi znaju da budu toliko loši da posle pola godine eksploatacije bude prednja plastika toliko matirana da se ne vidi da li je sijalica unutra. Plastika je krš, a antiskratch premaz ne postoji. Probaj da ih predihtuješ, a kad se skroz ''zamute'' bolje da uzmeš i polovne iz prve ugradnje nego ne originalne. Nismo dovoljno bogati da bi kupovali jeftino :thumbup: .

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismirglano,ispolirano,...

I ja sam tako uradio, ali vrlo brzo ponovo matiraju, posto je skinut zastitni lak. Jeste li ih vi lakirali?

Nije lakirano,ali videcemo sta vreme donosi.Meni kola uglavnom stoje u garazi,valjda nece opet matirati.Danas jprao kola i levi far mi zamaglio iznutra,dodje mi da ih razbijem. :rant:

Molim te javi šta je vreme donelo :) pošto izgleda ima više ljudi (uključujući i mene) koji su polirali na mk2 farove i onda vrlo brzo budu još gori pa moraju stalno da se poliraju...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Problem sa farovima može svako sam da reši, samo je potrebno malo truda i strpljenja. Sve što vam treba je malo šmirgle (2000), obične molerske trake, pumpica sa vodom i polir za farove (Headlight Lens Restorer). Šmirglu i traku ćete naći u svakoj farbari, vodu imate kući, a polir za farove uvozi firma Auto Look iz Novog Sada i možete naći u svakoj bolje snabdevenoj auto radnji ili punpi u NS-u lil u prodavnicama AP Sport-a. Na linku ispod možete videti kompletan postupak poliranja fara koji je toliko propao da mu se ni sijalica ne vidi.

http://www.autolook.rs/

qqpd0x.jpg

3145v6u.jpg

nx461h.jpg

vyl188.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Prema preporuci proizvođača far bi trebalo svaka tri meseca premazati sa Headlight Lens Restorer da bi se sprečilo ponovno "starenje" fara. Ako se toga pridržavate jedna boca ce vam služiti minimum 5 godina. Na Puntu je taj savet preskočen i nakon 8 meseci počelo je ponovno starenje fara. Nakon toga je trebalo samo na pamučnu krpu staviti polir i utrljati na far, kako je pigmentacija tada tek počela bilo je lako ukloniti samo sa krpom, bez šmirglanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...