Jump to content
FAS Goran
vmackm

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Unimerom mozes da proveris napon i time utvrdis da li su sve celije ispravne...a startnu struju mogu da provere nekim uredjajem koji je bas za proveru akumulatora i imaju ga obicno svi koji prodaju akumulatore.

Unimerom mozes i da proveris alternator da vidis koliko puni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da sam pogodio temu...

 

Upravo mi se desila jedna čudna stvar. Prilazim autu i preko daljinca otvaram gepek. Ubacim šta sam imao da ubacim i zatvaram ga. Pošto auto nisam otključao nego samo otvorio gepek, pritiskam dugme za otključavanje ali... neće!

 

Neće da otključa, neće da zaključa, neće da otvori gepek. Gurnem ključ u bravu, centralna radi. Otključava, zaključava ali preko daljinskog neće.  Rekoh, možda je nešto istripovao pa daj da ga upalim da se resetuje.

Kako sam dao kontakt, tabla se upalila pa se ugasila i opet upalila! Kao da se zaista resetovala. Upalim auto i ugasim. Posle toga je daljinski radio normalno.

 

Ima li neko slična iskustva? Treba li da se zabrinem ili da teram? :)

Tako se i meni desilo i kad sam video sta je problem onda sam se sam sebi smejao.Sedi na mesto vozoca i kliknina Mode idi u options i nadji ono sto pise Indv.Boot tako nesto to stavi da ti bude Off i radice ti normalno gepek.Meni je stajalo na On a to je kao neka zastita gepeka da mozes samo na kljuc da ga otvoris.Stavi ti tu opciju na Off i probaj onda pa javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije radio daljinski, ali je ključ normalno funkcionisao.

Bio sam danas u servisu i ključ mi je za 1500 din povezan sa računarom iako nemam code broj. Da je morao da se vadi ECU onda bi cena bila 2500 din.

Narezivanje novog ključa sa čipom (bez daljinskog) je u ovom servisu 6000 dina i to mi ostaje da uradim pošto nemam rezervni ključ. Ako neko zna da to može i jeftinije neka napiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretrazivao pretrazivao i ne nadjoh pa da pitam i ovde, kupio Stila JTD 1.9 3V 2001. i dobio dva kljuca bez kartice naravno. Negde videh da rezervni kljuc nije zabica pa me buni jer sam ja dobio dve zabice bez daljinskog (na jednom ima ICAMBI na samom kljucu a na drugom ne) pa mi se budi sumnja da to nije narezivano doradjivano itd.. iskreno to i nije toliko bitno jer oba rade kako treba ali me muci da nema fabricko daljinsko zakljucavanje ali usled skupoce ili cega vec ljudi nisu to izignorisali i uradili obicne kljuceve. Tacnije moj problem je kako ja da proverim ima li moj auto fabricko daljinsko ili moram da guram aftermarket?

 

EDIT: Da napomenem da moj auto ima senzore za kisu i parking, automatske farove, ASR itd.. pa me malo buni da nema daljinsko

IMG_0166.JPG

Edited by zmaychek

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2016 at 6:40 PM, zmaychek said:

Pretrazivao pretrazivao i ne nadjoh pa da pitam i ovde, kupio Stila JTD 1.9 3V 2001. i dobio dva kljuca bez kartice naravno. Negde videh da rezervni kljuc nije zabica pa me buni jer sam ja dobio dve zabice bez daljinskog (na jednom ima ICAMBI na samom kljucu a na drugom ne) pa mi se budi sumnja da to nije narezivano doradjivano itd.. iskreno to i nije toliko bitno jer oba rade kako treba ali me muci da nema fabricko daljinsko zakljucavanje ali usled skupoce ili cega vec ljudi nisu to izignorisali i uradili obicne kljuceve. Tacnije moj problem je kako ja da proverim ima li moj auto fabricko daljinsko ili moram da guram aftermarket?

 

EDIT: Da napomenem da moj auto ima senzore za kisu i parking, automatske farove, ASR itd.. pa me malo buni da nema daljinsko

IMG_0166.JPG

 

Kvotujem sam sebe ali evo da javim da sam otkrio da moj auto ima daljinsko zakljucavanje ali je bilo skupo da urade kljuc sa kontrolama (posto je izgubljen) pa su uradili jos jedan obican. Posto nemam kod karticu ne isplati mi se da sredjujem njegovo nego cu da uradim aftermarket daljinsko (Bear sa zabicama i prepakovacu kljuc)

E sad mojoj sreci nikad kraja, otkrijem da mi centralna ne radi na vozacevoj strani, sad moram i to da resavam, jel moze da bude nesto drugo ili je 100% motorce???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitaj kod sa auta.

Nadji kljuc sa komandama od drugog Stila, prepakuj kljuc, gornji deo kucista i elektroniku sa kupljenog kljuca, nabaci na svoj mac i donji deo kucista (indentucni su 100%), zatim daj bravaru da ti upari prepakovani kljuc sa autom.

Fabrika je keva.

Ovo sto sam ti napisao sam ja uradio proletos na svojoj Lybri, tako da je operacija potpuno izvodljiva, a kasnije neces vuci kojekakve priveske i sl.

 

P.S. Trenutno imas bar 10 kljuceva od Stila na KP.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te kostalo to zadovoljstvo? Ja sam iz Krusevca pa mi je dolazak u Bg samo dodatni trosak, ako neko zna nekog ovde ko to radi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odprilike 8000 din.

Nisam imao kod, ista situacija kao kod tebe, s` tim da je to mnogo teze izvesti na Lybri nego na Stilu, zbog Simensove elektronike za daljinsku komandu na Lybri, takva kod Stila nema, jedan kod ti je za sve, dok Lybra ima dva koda, jedan za body (bravu) a drugi za daljinsko.

Rade to i po KS, mozda su tamo cene jos povoljnije nego u BG.

Sam kljuc ti je do 1500 din, prepakivanje mozes sam da uradis (sam sam to ja uradio), ostaje ti samo da ti ga bravar upari posle, ali zbog toga mora kod da iscita.

 

Nadam se da sam ti pomogao.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno druze i meni je daleko draze da to bude original nego neka jeftina kineska verzija, samo da sacekam platu pa da se krenem po majstorima :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2016 at 3:55 PM, brankoz said:

Meni nije radio daljinski, ali je ključ normalno funkcionisao.

Bio sam danas u servisu i ključ mi je za 1500 din povezan sa računarom iako nemam code broj. Da je morao da se vadi ECU onda bi cena bila 2500 din.

Narezivanje novog ključa sa čipom (bez daljinskog) je u ovom servisu 6000 dina i to mi ostaje da uradim pošto nemam rezervni ključ. Ako neko zna da to može i jeftinije neka napiše.

 

Branko, koji je servis u pitanju?  Ja svratio u Bogunovic danas, "programiranje kljuca" 6000 din, ali dodaje covek da "u 90% slucajeva ne proradi" pa mora drugi kljuc, 40.000 din itd. :whistle:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejan Bačarević

Susedgradska 4 (praktično - servis je u garaži naspram broja 4. Piše na njemu ključevi, klime...) Vidikovac

063-216-620

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima nisam do  sada pisao po forumima ali sada mi treba pomoc ako neko zna neki alat za programiranje kljuca i gde moze da se skine program u pitanju je stilo 1,8 16v 2003 god.  Ne radi mi daljinsko zakljucavanje na jednom kljucu

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rasaja

 

Bilo koji iole ozbiljniji servis za Fiate, rešiće ti to brzo. Examinerom (Fiatova fabrička dijagnostika), ili nekom od onih univerzalnih.

Uvek pomešam šta može sa njima, tj. da li može daljinsko ali ne može kod za paljenje motora, ili je obrnuto... :) 

 

Ne može samo da se skine softver (program), treba ti i hardver. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre par dana ne radi daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje.

Testiran daljinski i konstatovano da je OK.

Edited by Ivan
Spojena tema i sredjen font

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fuji

Tema je spojena sa postojecom, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva.

 

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene sa problemom. Doduse prvim otkad imam Bravo tj od septembra. Kljuc je ispao par puta i pre neki dan opet. Posle toga ne radi daljinski. U jednom servisu kazu da je otisao kristal. Mora da se prelemi  sa novog kljuca (80 EUR) ili da se radi novi kljuc (100 EUR). Forum mi dodje kao "drugo misljenje" pa da pitam da li je neko imao slican problem i da li moze jeftinije da se resi?

 

Recimo ova opcija ali nisam siguran da li odgovara za moj posto je 2009. god?  

Suitable for the following vehicles (fitted with Magnetti Marelli BSI):

500L / 500L MPV (2012 - Present)
Bravo (2010 - Present)
Ducato (2010 - Present)

 

http://www.ebay.com/itm/Keyless-Entry-Remote-Key-Fob-3-Button-433MHz-ID46-for-Fiat-500L-Bravo-Ducato-/262484515121?hash=item3d1d4bd931:g:5scAAOSwA3dYEGhx&vxp=mtr 

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li imas kod karticu? Ako imas probaj da ukodiras ponovo taj tvoj daljinac, naravno treba ti dijagnostika...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam, to mi je bilo jednom na stilu. Majstori imaju nekakav uredjaj koji detektuje da li kljuc emituje signal i ovaj to definitivno vise ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesu ga otvarali i videli sta je stradalo? Ako nisu otvori pa ga vizuelno prekontrolisi mozda je neki lem. Stvarno de preterano da popravka bude 80€, koji auto je u pitanju?

Sad videh da je Bravo, odakle si, imam neku ideju pa ako si negde blizu mozemo da probamo....

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jesu ga otvarali i videli sta je stradalo? Ako nisu otvori pa ga vizuelno prekontrolisi mozda je neki lem. Stvarno de preterano da popravka bude 80€, koji auto je u pitanju?
Sad videh da je Bravo, odakle si, imam neku ideju pa ako si negde blizu mozemo da probamo....
 
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
 
 
 

Da da, kažu da je kristal 100%. Kažu takav kljuc je i kod grande punta i od ispadanja strada taj kristal. Novi Beograd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je kao na stilu, pa onda probamo da ukodiramo kljuc od stila, pa ako radi kupis stilov za 10€ i prebacis samo elektroniku, ali ako je kao na grande puntu onda nije isto..... tj ja mislim da i na gp postoje dva kljuca jedan je oblika kao stilo a drugi kao fiat 500... ako mozes slikaj svoju elektroniku iz kljuca da vidimo da li je kao stilova ili drugacija.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, ne stizem da otvorim kljuc pa da slikam elektroniku. U medjuvremenu me zanima sledece. Na kljucu i bravi pise "B365". Da li je to oznaka tipa kljuca odnosno elektronike? Nasam sam na oglasima kljuc isti vizuelno ali ima oznaku "A602" .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kljuc i brava su B365 (valjda je to oznaka tipa bajoneta kljuca) a u pitanju je CODE 2 (kod 2) tip . Ima trouglic, dva kruga i ispod pise "2".

Magneti marreli i eurocir sa su potpisali stampanu plocu.

 

manja_IMG_3744.thumb.jpg.d7e71975b7745950905e11677a7173db.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ovde je kao na grande puntu, nazalost.

Zanima me da li ti je u kucistu kljuca transponder ili je to ovde sve na plocici, kad otvoris kljuc stoji u cosku kucista pored zgloba od skakavca, ako je sve na ploci onda je bolje da se ne igras sam nikako, da posle ne bude da ne mozes ni da upalis auto, ako nije nego je razdvoje onda mozes da se igras, nadjes polovan kljuc i ukodiras dijagnostikom njegovu plocicu....

Da li si primetio negde na plocici da je nesto puklo, naprslo, osteceno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...