Jump to content
FAS Goran
vmackm

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Opet ja. Nema pravila, nekad komp. vidi zadnja vrata i sve radi (i svetlo i signalizacija na tabli) a posle nekoliko trenutaka ne vidi.

da liuopšte može da se isključi to automatsko zaključavanje posle 30 sekundi i to dijagnostikom elm327 i fiatecuscan-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tu problem sa kompom vec sa prekidacem u vratima! Prvo obilno naprskaj bravu vrata nekim kontakt sprejo a ako to ne uspe onda im ne gine otvaranje i sredjivanje! Slicno nesto sam imao i ja s tim sto mi nije palilo sijalicu kada ih otvorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam prskao kontak sprejem konektor za zadnja vrata, ali slaba vajda. Videću sutra da i bravu malo okupam. Ako i to ne uspe, skidanje tapacira ali to otom potom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao problema sa mehanizmom brave tj da vrata nisu mogla da se zakljucaju?

Probano preko daljinca, u voznji preko 20km i rucno, pritiskanjem onog jezicka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni danas suvozačka vrata , zaglavio jezičak i ne mogu ih zaključati !

Će be vidimo de be zebava ! :D

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene, mozda im ne odgovara toplije vreme. :D

Bio kod majstora u subotu, rasturili vrata, podmazali mehanizam i tako je radilo citav jedan dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako! Namontiram i samo da stavim tapacir kad drke-drke par puta i opet nece ! OndaK se naJutim pa sam nekol'ko puta rasklapao mehanizam sa prikopcanim konektorom dok nisam skont'o dje zeza !

Namascim ga i nauljim pa drke-drke razradim , montiram ali bez tapacira i ostavicu ga dan-dva da budem siguran ! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo si da rastavis mehanizam bez da se nesto lomi, sece i sl?

Bio bih ti veoma zahvalan kad bi slikao otvoren mehanizam i mesto gde je problem. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sam nekol'ko puta rasklapao mehanizam sa prikopcanim konektorom dok nisam skont'o dje zeza :cheers:

Kako si uspeo da otvoris onaj crni mehanizam sto unutra ima motorcice i zupcanike a da ne polomis bar jedan deo plastike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je otvarao shvata da ne može potpuno da se otvori kućište. ;)

Raskačio sam šrafove i žabice pa razvrnuo :D/otvorio poklopac , osmatrao :D, skapirao :D i eto rešenja !

Hebavo sam se sinoć :D od 23-02h kad sam stigao s posla. Nisam slikav'o ! ;)

zulutapka

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li novosti za problem dalinskog na ključu. Od juros ni meni ne radi. Ne vidim nigde na netu da može nešto "uradi sam " varijantom. imam CODE karticu ali nemam baš para ...  može li FES pomoći?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Uspeo upravo !!!

Hvala !!!

 

FES 3.5 

povezao na bodi pa na F7 adjusment pod stavkom remote control programing pročitao uputstvo pomolio se i probao.

prvi put ništa! drugi put isključio sve probao opet ništa. sačekao još malo i duže držao otključavanje, tek odjednom počeše prozori polako dole :-) Super pomislih i sad sedim i zatvaram prozore, raadi, zaključam radi, ajd reko da izadjem kad ono ne pušta me stilo !

 

ček malo reko šta je sad ovo? kad se setih da sam zaključao "deadlock"  :blushing:

pritisnem onda odgovarjući taster i lepo napustih vozilo :smoke:

 

naravno za celu proceduru je potrebna i CODE kartica.

 

ako nekome zatreba pomoć tu sam.

 

pozdrav svima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra :thumbup:

 

Ajde molim te vidi da li moze da se ukljuci opcija paljennja migavaca prilikom zakljucavanja-otkljucavanja bez code kartice?

*bem ti ko je iskljuci :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo probao sam u test modu i traži code. Ne bih se igrao sa autom :-) Mada meni je ta opcija ok jer mi se desilo da klinci ne zatvore vrata kakop treba pa vidim po treptanju da nije dobro nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi se desilo da ona crvena lampica na vozacevim vratima neprestano svetlii kad sam kliknuo da otkljucam auto,otklujcao je sva vrata sem vozacevih. Kad kliknem zakljucavanje nece da ih zakljuca niti otkljuca samo kljucem otkljuca i zakljuca vozaceva vrata a lampica crvena na vratima non stop svetli. Pre toga mi je normalno radio,zakljucam daljinski sva vrata zatrepere zmigavci 2-3 puta i lampica crvena trepce na vratima. U cemu je problem zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronadjen problem, cela vrata nisu imala struju vozaceva. Gubio kontakt na konektoru na vratima, skinuo vratio i sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Imam problem sa daljinskim upravljacem od novog Brava. Naime, od kad je auto kupljen, daljinski upravljac nije funkcionisao. Mislio sam da je u pitanju baterija ali nakon zamjene baterije i dalje se isto desava - ne funkcionise. Ono sto me cudi je da kada zakljucam auto kljucem i pokusavam da otkljucam sa daljinskim, auto se otkljuca nakon stotog pritiska dugmeta na daljinskom, bez ikakvog pravila (setam se oko kola i pritiskam kao lud :) ). Dugme za zakljucavanje mi jos uvijek nijednom nije odragovalo, kao ni dugme za gepek.

Sta mislite da moze biti problem? Meni pada na pamet, s obzirom da nekad ipak otkljuca auto, da elektronika u kljucu nije skroz mrtva, nego da je mozda u risiveru, senzoru, koji ne znam ni gdje se nalazi u novom Bravu. Ako imate kakav predlog, bio bih zahvalan.
I jos da napomenem, code karticu za kljuc nemam, negdje se zagubila :)

Hvala i pozdrav,
Sinisa
 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, kada je menjao bateriju na daljincu, vise nije hteo da upali auto. Da li neko zna nesto o ovome?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda trazi kod, burazer ima isti problem, u servisu su mu rekli da treba da ima karticu sa kodom, ali on to nije dobio 

Ni ja nisam nasao temu, a trazio sam po forumu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Kupio sam Stila 2002 JTD sa pet vrata pre par meseci i ne rade mu daljinske komande. Dobio sam dva kljuca skakavca,od kojih jedan ima daljinske komande. Naravno, nisam dobio kod karticu pa sam platio iscitavanje koda iz kompjutera u zelji da ponovo "kodiram" kljuc za daljinske komande.

Pokusano je sa nekoliko razlicitih dijagnostika ali jednostavno sistem , ili jedinica , ne prepoznaje moj kljuc niti bilo koji drugi ( probano sa nekoliko razlicitih kljuceva) u trenutku kada trebaju da se pritiskaju dugmici radi prepoznavanja kljuca.

 

Da li je nekom poznat ovaj slucaj? Da li je mozda problem u struji / osiguracima / zicama? 

 

Centralna brava radi, sa kljucem otkljucava/zakljucava sva vrata iz bilo koje brave...

 

Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...