Jump to content
FAS Goran
vmackm

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Priča je završena. Ukupan iznos vremena potrošenog je 6.400 dinara. Kod kartica u Delti 5.400 i programiranje ključa kod Ristića 1.000. Ključ radi kao nov. Ni govora o tome da je crkao kristal ili bilo šta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi daljinsko otkljucavanje, da li neko zna kako se programira daljinski? hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz ljudi, imam problemcic kupio sam stila al mi ne radi daljinsko otkljucavanje, zamenio bateriju al i dalje nista, kazu da se raskodirao i da treba da se upise novi kod i da to kosta 30€, ima li neko iskustva sa tim ili neko jeftinije resenje...hvala unapred i pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dva ključa (jedan radi a drugi ne radi) daljinsko zaključavanje.

Da li neko zna kako se preko dijagnostike elm327 i Fiatecuscan-om radi to programiranje ključa?

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da menjam baterju na daljincu, da li se uvek desava da izgubi kod pri zameni baterje ili je to rizik koji moramo prihvatiti kod zamene baterje da se ponekad desi da se izgubi kod?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako se preko dijagnostike elm327 i Fiatecuscan-om radi to programiranje ključa?

Ne može time, samo Examiner:

cxca10262.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Imam Stila 1.8 16v 2002. i problem je sledeci:

Na kljucu rade dugmici za otkljucavanje i zakljucavanje, ali ne radi dugme za gepek.. Kada ga pritisnem svetli dioda kao da ga da otkljucava. Proverili smo motor za otkljucavanje u gepeku i on je OK. Otisao sam u zvanican FIAT-ov servis i oni su se povezali sa autom. Preko examiner-a su uspeli da otkljucaju gepek. Proverom centralnog zakljucavanja videli smo da kompjuter dobija signal od kljuca, ali ne zeli da otkljuca :thumbdown:

U cemu moze biti problem?

Hvala unapred

Edited by buccaneer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je nešto podešeno, kada otključam auto i otvorim samo zadnja vrata on se zaključa posle 30 sekundi što me nervira (jer dok ubacim bebu pozadi on se zaključa).

Imam elm 327 i Fiatecuscan pa da limože sa ovom kobinacijom to da se reši?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isečena je pogrešna braon žica na ručici vrata a to ćeš naći na temi o otvorenim vratima ! :D;)

Tačnije , isečena je crna umesto braon žice ! ^_^

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo se sam zakljucava samo ako su vrata zatvorena. Znaci ako ne mozes za 30sekundi da obidjes oko kola do vozackih vrata onda moras da odkljucavas ponovo. Dok su otvorena vrata nece se zakljucati ponovo nego tek kad ubacis bebu i posto zatvoris vrata od tad 30sek imas da otvoris vozacka vrata da se ne bi zakljucao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam skontao, njemu se zakljuca auto za vreme stavljanja bebe u sediste, ne posle zatvaranja vrata ;)

Mozda mu uopste ne registruje otvorena vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih i ja da pitam nešto, nije da mi smeta, ali me samo zanima jel problem jedino u daljinskom.

Elem, meni daljinsko zaključavanje savršeno radi, otključava oboje vrata i gepek i zaključava, ali kada hoću da otključam samo gepek daljinski zasvetli, ali se ništa ne desi. Jel ima neko rešenje da se ovo reši bez kupovine novog ključa? :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugme za otvaranje gepeka mora malo duze da se stisne da bi odreagovalo.I mene je to mucilo u pocetku dok nisam provalio foru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, auto se zaključa 30 sekundi od trenutka otključavanja, bez obzira što su zadnja vrata (leva ili desna) još uvek otvorena.

Isečena je pogrešna braon žica na ručici vrata a to ćeš naći na temi o otvorenim vratima !

Tačnije , isečena je crna umesto braon žice !

Znači, auto se zaključa 30 sekundi od trenutka otključavanja, bez obzira što su zadnja vrata (leva ili desna) još uvek otvorena.

Isečena je pogrešna braon žica na ručici vrata a to ćeš naći na temi o otvorenim vratima !

Tačnije , isečena je crna umesto braon žice !

Znači auto se zaključa 30 sekundi od trenutka otključavanja bez obzira što su zadnja vrata (leva ili desna) otvorena.

Ja koliko sam skontao, njemu se zakljuca auto za vreme stavljanja bebe u sediste, ne posle zatvaranja vrata ;)

Mozda mu uopste ne registruje otvorena vrata.

Edited by dussannn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ne registruje comp otvorena vrata !

Pali li svetlo i ima li signalizaciju o. vrata na kontaktu ?

Možda konektori na vratima prave problem ?!

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, auto nema informaciju da su vrata otvorena, znači od brave senzora/prekidača, preko konektora, kablova...

Kao sto rece Mijailović, kad otvoris vrata mora! da upali svetlo. Ako ne pali, problem je u rečenom, a ako upali svetlo, onda to nije problem, problem je onda blize kompu i setovanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ste mi odgovorili. Kada se otvore zadnja vrata ( leva ili desna) ne pali se svetlo u kabini, niti na inst. tabli signalizira da su vrata otvorena. Obzirom da komp. ne vidi oba zadnja vrata, da lipostoji neki zajednički konektor za njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugme za otvaranje gepeka mora malo duze da se stisne da bi odreagovalo.I mene je to mucilo u pocetku dok nisam provalio foru :D

Da ti javim da si u pravu, radi sve samo što treba 3-4 sekunde zadržati da bi samo gepek otključao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugme za otvaranje gepeka mora malo duze da se stisne da bi odreagovalo.I mene je to mucilo u pocetku dok nisam provalio foru :D

Da ti javim da si u pravu, radi sve samo što treba 3-4 sekunde zadržati da bi samo gepek otključao :)

Odlicno! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...