Jump to content
FAS Goran
vmackm

Fiat Stilo / Nuova Bravo - ne radi daljinsko zaključavanje

Recommended Posts

Da ne otvaram novu temu...

Da li postoji neka opcija da se otvore vrata od gepeka na Stilu dok je auto u leru, jer otkljucavanje daljinskim putem ne reaguje dok je motor upaljen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nisam najbolje razumeo...ali čim auto radi to znači da je auto otključan i gepek će takođe biti otključan... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako je podeseno, kod mene je podeseno da se sve zakljuca cim se krene a bez obzira sto je auto u leru gepek nije otkljucan dok ga ja ne otvorim preko nazovi konzole na vozackim vratima bez obzira sto otvorim moja vrata, gepek nije automatski otkljucan kao ni ostala vrata. E sad nemam pojma da li je tako na svakom stilu.....tj da li svaki ima te komande tako , al mislim da ima. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate dva podešavanja:

- jedno da Stilo zaključa sve čim pređete 20 na sat...pa tako zaključa i gepek...

- drugo je Boot independent...tj. da sva ta podešavanja ne utiču na gepek...što znači kada se u toku vožnju zaključa sve, gepek neće...tj. ostaje otvoren.

Možda to da se proba.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno laicko pitanje u vezi slicnog problema.Uzeo sam Stilo pre par dana i nisam bas vest sa ovim autom jos pa rekoh da pitam.Daljinsko zakljucavanje radi ok ali me interesuje ono trece dugme na daljinskom na kome je nacrtan auto sa podignutim petim vratima da li je ono za otkljucavanje samo gepeka kada je auto zakljucan ili za daljinsko otvaranje gepeka,ono ti pritisnes i zadnja vrata se otvore i podignu sama :) ?

Jer se gepek ne otvara kad ga pritisnem a niti se otkljucava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dugme drzis ja mislim vise od 3 sec. i onda se cuje motoric kako otvori,ali razocaracu te,moras ti da podignes vrata :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Bas tako :) Sad probah.

A jel' to tako treba ili je posle godina voznje po zapadu motorcic zajedno sa amortizerima oslabio pa nema snage da odradi bez moje pomoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome nikako ne radi daljinac ,ako ima kod karticu u Stojanovu ili Delti moze da opet programira kljuc ,cini mi se oko 2000-3000 din .

Ko nema kod karticu kao ja :( moze da resi na 2 nacina ,da ode u ovlasceni servis gde izrada kod kartice i ponovno programiranje dodje oko 6-7 hiljada dinara :wallbash:

A drugi je da nadje nekog dobrog eletricara da vidi da se nije otkacilo nesto na daljincu ali ako sija lampica 90% da se izgubio kod.

Zasto kod nestaje ,novosadski kljucar Beg mi je rekao da se to jednostavno desi ,dal zbog pada napona u daljincu dal zbog loseg akumulatora ili komp jednostavno pobrljavi zato i postoji ta KOD kartica da se opet moze programirati.

Ja sam svoj problem resio za 2000 din pa ako je neko iz NS a ima problem nek se javi na PM za broj fona od majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu da radim kod karticu cim budem imao pare a ne budu mi trebale. :rofl: Salim se ima par stvari koje planiram pre nego sto je napravim. Da li moze da se re-programira kljuc koji je od nekog drugog stila npr ovi kljucevi koje prodaje kolega papovicd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ključevi koje on prodaje nisu od nekog drugog Stila. Oni su novi. Što bi se reklo ''nevini''...nemaju kod na sebi, nisu nikada bili programirani. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da sam ja moj kljuc opravio. Sasa Stilo 1.9 JTD je bio u pravu treba kljuc ponovo prijaviti na body kompjuter.

Za to vam treba kod kartica tj electronic kod sa nje. Traje 5min.

Ja sam uspeo to da uradim sa TEXA dijagnostikom ali moze da se uradi i sa

Fiatecuscanom i elm327 interfejsom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sledeci problem. Fiat Stilo 2003 je u pitanju. Na originalnom kljucu sa daljinskim komandama, iste su odjednom prestale da funkcionisu. Kljuc ubacim u bravu i radi otkljucavanje zakljucavanje, paljenje (kad zadrzim u strani otvara prozore, zatvara...). Znaci ne rade samo daljinske komande. Baterija je ok, ispitali mi u jednom servisu za alarme, salje neku frekvenciju. Imam rezervni kljuc ali na njemu nema daljinske komande. Nemam kod kljuca. Bio sam u ovlasceni servis i oni kazu da ne znaju sta je i da nista ne mogu ni da pogledaju dok ne narucim kod kljuc (5600 dinara). Pa onda da vide sta je i koliko bi to kostalo. Kazu da je verovatno komp ne prepoznaje kljuc, pa bi valjda trebalo da se ponovo unese.

Moje pitanje bi bilo da li je neko imao ovakav slucaj ili zna resenje :).

Da li postoji nacin da se ovo ispita i bez kod kljuca, ili jos bolje da se resi bez kod kljuca. (ne bih bacao pare sad i na to)

Vidim da na netu postoje neki kablovi za dijagnostiku i da pise da uz pomoc nekih softvera (do kojih nije tesko doci) moze da se radi to uprogramiranje kljuceva.

Da li to moze da se radi bez kod kljuca ili ne?

Hvala unapred na svakom odgovoru!

Edited by neshaoct
prebačen tekst odgovora

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Novom Sadu ima jako dobar autoelektricar koji resava problem sa kljucem za 10 eura ako imate karticu a ako je nemate onda za 30. Njegov broj telefona je 063-778-14-17 a zove se Srki.

Ovo nije reklama a nadam se da ce pomoci novosadjanima ako ne i ostalim clanovima foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovo od juče dešava. Imam problem sa daljinskim zaključavanjem preko ključa - ne radi. Baterija je promenjena, kad pritisnem dugmice na kljucu led dioda blinka, ali vrata ostaju zaključana. Sad ko stojadina da otključavam - preko bravice. Nemam kod karticu. :(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitaj ranije postove ,imas 2 resenja.Izrada nove kod kartice (cini mi se oko 5000 din ) plus kodiranje (7000+ din ukupno) ili nalazenje dobrog elektricara pre svega nekom kome smes da poveris svoj kljuc jer ako ti on to namesti znaci da ima i kod od tvog kljuca i pretpostavljam isto tako moze slucajno da nestane autic koji si uvece lepo zakljucao :wallbash: . Nadam se da ce neko iz BG ti preporuciti nekog postenog i povoljnog ,mene je to u NS izaslo 2000 din cisto da znas okvirno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno.

Kontaktirao sam Srkija iz NS i on mi je rekao da moze da zavrsi. Jutros sam otisao do mog elektricara i on kaze da mi je kljuc crkao (iako blikna dioda), ali ga je zadrzao da proba da nameesti, tako rece. Sad cekam da mi javi da li nesto moze i koja je cena. Malo mi nije jasno kako ce da proba da nameseti kljuc bez automobila, ali valjda on zna sta radi. Do sad me nije ispalio nijednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze on da blinka ali da ne salje signal ali 99% mislim da nije kljuc jer bilo je dosta slucajeva da se izgubi kod to mu dodje kao jedna od mana :rtfm:

Edited by Sasa Stilo 1.9 jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam odgovor od elektricara i on glasi "Crko je kristal", šta god to bilo. Elem, nije mi jasno na koji način je on to utvrdio pošto je auto kod mene bio sve vreme... čudno??

Ako neko ima neku ideju baš bih voleo da je čujem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...