Jump to content
FAS Goran
barcode

Fiat Nova Croma - dimenzija gume

Recommended Posts

Naravno, znam da može. Čitao sam manual, ali sam na nekom engleskom sajtu pročitao kometare da je sa 205 55 16 i natovarena, primetno manje udobna vožnja :huh: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo iz licnog iskustva cu da ti kazem, imao sam 215/55/16 letnje gume u uzasnom stanju, raspadale su se, sare nigde. Kupio sam sada zimske goodyear ug 8 u dimenziji 205/55/16 i auto jeste za nijansu neudobniji bilo da je prazan ili natovaren, nekako ne pliva preko neravnina kao sa dimenzijom 215, e sad sto se stabilnosti tice tu stvarno nisam osetio neku razliku. U mom slucaju je presudila cena guma, 215 bi me izasle za oko 25 hiljada vise sto mi je bilo puno zato sto sam u tom trenutku zavrsio registraciju, odradio veliki servis i prednje diskove i plocice.

Edit: Moja croma je 16v 150 ks

Mada oticicu sutra i u centar Boban na proveru amortizera, mozda su i oni pri kraju.

Edited by Panther

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Panther! Po težini tvoja 16v 150ks croma je samo 10 kg teža a vidim u manualu da je u slučaju da su na vozilu gume 205 55 16 za full load preporučeno pumpanje na 2.8 napred! Za 120 ks varijantu je 2.7 ali sve je to prilično visoko. Mislim da ću ipak uzerti dve nove letnje napred a pozadi staviti neke polovne 215 55.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da dodam i ja nesto iz licnog iskustva

ja sam stavio 225/50/17, sa ovim profilom auto je neuporedivo udobniji po mom iskustvu

obim nije mnogo veci, 1.5% u odnosu na 215/50/16 a 0.5% u odnosu na 225/45/18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami to je poveće! Ako se gleda u odnosu na najmanj dim. iz manuala 205/55/16 ta tvoja 225/50/17 je veća 3,9% što malo izlazi iz onog preporučenog okvira od 3%. Verujem da je odlično u vožnji ali ne i za budžet :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam poredio sa velicinama za 17" i 18" jer mi je to bilo logicno, ali poznato je da je logika jaaako sirok pojam :smoke:

a sto se troskova tice, u pravu si, ali ja sam uspeo da prodjem dobro jer mi se poklopilo nekoliko stvari

koliko se secam 215/50/16 su nesto nenormalno skupe jer je netipicna dimenzija

Edited by Srebren Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam cromu 150ks...mislim da je fabricka dimenzija gume za 17ticu 215/45...a planiram da stavim 225/45...da li je to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje stavi 225/50x17. Nesto je udobnija i bolja za nase puteve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam auto kupio sa 225/45x17, a posto su gume bile jako lose uzeo sam 225/50x17 i velika je razlika, mnogo su udobnije 

nemam nikakvih problema zbog nesto visljeg profila

inace, kao sto rece vec neko fabricka dimenzija je 215/50x17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se desi kada psihopata u podmetač za saksiju ukuca 6 eksera od 10 cm i stavi na put okrenute na gore, a noću u 1,30 naiđeš cromom.

 

02052013532.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam nasao na drugoj temi gde se pisalo o Cromi ...

 

"Kod Crome je 5x110, odgovaraju ti felne od Astre H, Vectre C, Signuma, Zafire, Saab-a, Alfe 159"

 

ako imas vremena prelistaj i ovu temu

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37137-fiat-lancia-alfa-dimenzije-felni-i-guma/page-72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto moja potraga za alu felnama za Cromu nije urodila plodom , planiram da kupim neke od Opela posto imaju isti raspon rupa ( 5 x 110).

Na  Cromu fabricki ide ET 41. Ako ne uspem da nadjem ET 41 , koje jos opcije mogu da posluze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam ti čini mi se na PP, imam ja 5x110 Opelove ET 37, pašu provereno, već sam prodao takva dva seta upravo na Cromu i jednu na Alfu 159.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...