Jump to content
FAS Goran
barcode

Fiat Nova Croma - dimenzija gume

Recommended Posts

Verovatno da može, ali će biti dosta uvučen točak. Meni to na oko jako smeta, isto npr. kad vidim felne od Stila na novom Bravu, vrši posao ali odvratno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene dve sezone 17", 215/55 i nemam problema. Ono sto me interesuje je pritisak, posto je auto porodicni i uglavnom se voze zena i beba pozadi, letnje sam drzao sve na 2.4 i pozadi je bilo prilicno neudobno.
Ove zimske sam sad stavio napred na 2.3 a pozadi na 2.0 i mnogo je udobnije. Da li je 2.0 malo pa ce guma brze da se trosi i da li ima jos nesto lose vezano za taj pritisak na toj dimenziji? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske su mi ista dimenzija. Napred 2.3 nazad 2.2 i ok je. Mislim da ti je 2.0 ipak premekano pa ce guma po ivicama da se trosi. Pritom postoji i teorija da auto sa manjim pritiskom u gumi trosi vise goriva jer mu je kontaktna povrsina sa asfaltom veca pa ima vece trenje i otpor a otud i veca potrosnja. Naravno trosice nesto neosetno vise npr. 0.1 - 0.2l ali opet, i to je podatak koji treba uzeti u obzir.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mene je najvise i brinulo neravnomerno trosenje guma. Videcu kako je kad su i zadnje na 2.3, ipak racunam da su zimske svakako bar malo mekse od letnjih pa nece osecati toliko ostro neke neravnine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj kako mi ljudi idu na živce. Kao da je samo audi i vw auto a ovo sve ostalo nije. Svi me u čudu gledaju zato što sam prodao passata 96 g i kupio cromu 2010 i pitaju jesam li ja normalan!!?? Ljudi? Jesam li ja normalan?!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 225/45/17" drzim 2.4 i 2.2. Za one pozadi dal je udobno nesto me ne zanima, vise mi je bitno kako lezi na putu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Imam fiat cromu 2006-o godiste,150 konja,mjet.Zeleo bih da stavim gume 215/70/r16 na moju cromu pa me zanima da li je to ok?Da napomenem da me spoljni izgled apsolutno ne zanima vec zelim sto vecu udobnost,znaci da se sto manje oseca prelazak preko rupa i neravnina...finansijska strana mi nine bitna..
Zanima me samo sto veca udobnost pa cu prihvatiti vase savete...unapred hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne salim se...zelim vecu udobnost a ne zanima me kako ce to nekome izgledati...znaci bitno mi je da ne steti automobilu i da meni pruza vecu udobnost...moze i 65 visina...ali pre bih 70...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već finansije nisu problem, onda veću udobnost postigni drugim amortizerima, uopšte vešanjem, ne i sa tim balonom od gume na putničkom autu. :thumbup:

Ne treba da misliš da postoji univerzalna, i uvek primenljiva jednakost da ''deblja'' guma znači automatski i veću udobnost. Da je tako, onda nijedan auto sa manjim profilom gume ne bi bio udoban, a još kako jesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to mi reci...hvala...a sta fali tim gumama? Jel ima konkretan razlog zasto si protiv njih? Osim sto su balonke...vec sam napomenuo da mi izgled nije bitan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže... Kao prvo, to je dimenzija gume za terence. A kao drugo, nema šanse da to stane kod tebe i zaboravi na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...