Jump to content
FAS Goran
barcode

Fiat Nova Croma - dimenzija gume

Recommended Posts

Moze, ali vizuelno na r16 najbolje ide 215/55...siroke i dovoljno velike da ne izgleda smesno. Ja ih imam i letnje i zimske...

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, trebam malo strucniju pomoc, dobio sam felge od jednog covijeka i na njima su sljedece oznake

ET41 6 1/2 J X 16H2

ET37 61/2J X 16H2

ET37 61/2J X 16H2

ET37 6 1/2 X 16H2

Koliko sam shvatio razlika u ispupcenju izmedju ET41 I ET37 je oko 4 do 5 milimetara, dal se ovo moze stavit kao komplet na cromu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono...cudno da stavljas jefnu felnu sa drugacijim et-om.
Opcija je distancer od 4mm da se anulira razlika na onu istureniju, i tu felnu nazad da stavis.
Ne bi trebalo da se ista oseti u voznji u sustini.
Gume mozes i 215/55.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Ali ne znam ko ti to moze garantovati. Mozda nekog vulkanizera da pitas.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felge sam dobio besplatno, 4mm je stvarno malo da se skuzi, i naravno iza bi ju stavio, to mi je zimski set, mene je zanimalo dal na te felge mogu ici gume 215/55/16 i dal ce se sta osjetiti u voznji ako ih tako stavim, sto se tice distancera raspitat cu se kod vulkanizera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume mogu. Nije frka.
Distancer potrazi na netu. Za tvoj raspored rupa i odredjenu debljinu. Da ti tockovi budu u ravni, bolje je.
Eventualno duze srafove ako vulkanizer kaze da treba.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Felge sam dobio besplatno, 4mm je stvarno malo da se skuzi, i naravno iza bi ju stavio, to mi je zimski set, mene je zanimalo dal na te felge mogu ici gume 215/55/16 i dal ce se sta osjetiti u voznji ako ih tako stavim, sto se tice distancera raspitat cu se kod vulkanizera
Mogu ici ali je guma 215 max sirina za felnu 6 1/2J, tj. ta felna je 10mm uza od originalne za Cromu. Takodje, ta jedna sa ET41 ce biti malo uvucenija od ostalih. Sve moze ali ja ne bih stavljao takve felne na svoju Cromu...pozz

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siciliano nisam uzeo 215 nego 205, ipak sam isao na 205, zvao sam vulkanizera kako je preporucio bingo i nekim cudom bili su raspolozeni dati neke informacije, lik je rekao da moze 215 ali mozda bolje 205 i njih sam uzeo onda i u petak ih dobivam. Sto se tice et-a stavio sam samo felge onako odokativno da vidim i stvarno se ne kuzi razlika tih 4mm premda treba to montirat sve sa gumama pa onda vidjeti, sto se tice distancera rekao mi je da auto uopce nece osjetiti razliku tih 4mm ali ukoliko ce mi se vidjeti razlika nabavit cu taj jedan distancer. Inace razumijem da je bolje sve novo i kako spada ali love uvijek fali a felge sam dobio skoro pa besplatno, gume sam isto povoljno platio pa valjda ce biti to ok. Sto se tice samih dimenzija et-a i guma sve je u granicama dozvoljenog prema manualu od crome. Najvise me mucila ta oznaka 6 1/2 pogledas felgu a na njoj 10 oznaka pa se ti misli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drustvo ..

Da li neko mozda zna da li postoje ratkapne za fabricke celicne 16ce koje se srafe _? Ili bar da su lepse ? Sve sta sam gledao je blaga katastrofa ..

Mozda odgovaraju sa nekog drugog Fiata ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziv ziv .. Sto ne bi bio .. ?

Upravo sam danas kompletirao zimski set celicne 16ce + 4 kom Continental 215/55 r16 ts830p nikad vozene dot kraj 2015 ..

Ali ratkapne uzas .. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto te nema covece :)
Gde nadje 830?
Guglaj neke radkapne bre

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne, mislim da ce lepo da joj stoje a i imas ovaj night vision :D
Sad, kad vidim da ces da uzimas ovako jeftine radkapne i kupio si i te felne verovatno, namece se pitanje sto ne uze neke alu felne? :D Dosta nas je posle prve zime preslo i na drugi alu set

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kapiram 225 je max sirina za 7j. (Preporuceno je 205-215). Pa je mozda previse 225 za tu felnu. 

Sa druge strane 215/55/17 je malo viši profil. Ne znam kako u praksi izgleda na cromi. Da li neko ima sliku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Darko_gr said:

Koliko kapiram 225 je max sirina za 7j. (Preporuceno je 205-215). Pa je mozda previse 225 za tu felnu. 

Sa druge strane 215/55/17 je malo viši profil. Ne znam kako u praksi izgleda na cromi. Da li neko ima sliku? 

Mozes komotno i 60 da stavis. Ja prelazim na 215/60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...