Jump to content
FAS Goran
barcode

Fiat Nova Croma - dimenzija gume

Recommended Posts

A veca visina gume, tj gumenog dela je i veca nestabilnost u krivinama. Proveri pritisak da ti nije prevelik na sadasnjim gumama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sajt wheelsize

Samo kucaj u google, ubaci koji model auta imas i izace ti koje dimenzije mozes postaviti na auto.

Ja imam 225x45 17" i dosta je tvrd, zato cu zameniti dotrajale amortizere ovom akcijom euroauta i milina.

Inace sam imao 16" 205 i 215x55 ako se ne varam i auto je bio dosta udobniji ali je gadno izgledalo :)

Tih 70 mozes da metnes na prednje traktora x)

Inace moje su naduvane jednako i napred i nazad 2.2 ja nisam za tu razliku nalred i nazad ne znam zasto, ok zbog tezine motornog dela itd ali meni je ok ovako.

Edited by Bumblebee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce se vratih sa godisnjeg,cirka 1400km u oba pravca.Croma je sluzila odlicno lagana voznja sa klincima i punim gepekom stvari.Pre odmora sam stavio cetiri nove Sava uhp 215 55 16 i imam utisak da su mnogo tise od predhodnih Michelin/ki.U povratku sam je prvi put vozio u patos,nas petoro i stvari i ide blizu 230km/h.Ovaj auto me odusevljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off, ali zašto pobogu 230 sa decom u kolima???

Matori ne drami. Probao covek auto jbt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,vozio sam je celih 30 sekundi tom brzinom.To je treci auto u kuci i za tri godine koliko je kod mene presao je celih 4500km i nikada nije vozena do daske.Nisam lud da ugrozavam sopstvenu porodicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj sliku 17" :) da vidim.. Ja sam od 17 pobegao ko djavo od krsta koliko su mi bile neudobne. Davaj sliku da ih vidim.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bumblebee probaj da stavis na 16" gume profila 40, moguce da bi onda prihvatio mogucnost da udobnost zavisi dosta i od profila gume ;) 

mada ne mogu reci da me nije nasmejalo tvoje "daj sliku da ih vidim", ti kakav si ako ti se svide ladno ces ih kupiti i do zime prodati, jesi lood 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su originalne cromine i za male pare, kupujem x) Izracunao sam da sam za godinu dana za odrzavanje, ratu za kola i benzin dao oko 5.200evrica x))

Da ne putujem redovno ns-zr uzeo bih juga jer kad sam sracunao juce cifru, smrzao sam se.... Na to dodati registraciju i jos jednu soferku, znaci 5.700...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio 205/55/16 i jedva čekam da ih potrošim da stavim 215/55/16. Nije velika razlika ali je.

 

Prevelik je to auto za 16 cola po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomix te su felne vrhunske, ne menjaj ih :) samo uzmi gume 205x50 ili tako nesto, nempj 225x45 jer ces ostati bez bubrega.

Dusko mozda su 16" vizuelno male ali po udobnlsti su za trista mesta iznad 17" kakav god profil da im metnes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visine:

205/50 =10.25

225/45 =10.12

205/55 =11.27

215/55 =11.82

215/50 =10.75

Da zanemarimo precnik felne, ovo su visine guma za date dimenzije. Najudobnija i najskuplja opcija je svakako 215/55/17

Za nijansu manje udobna opcija je 205/55/16,ali zato i upola jeftinija..

Estetika je estetika, a racunica je racunica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, od kuda vi izvlačite sve te dimenzije. Ovo su dimenzije koje je proizvođač propisao za Cromu, ne bez razloga, recimo 1.9 MJT:

 

205/55 R16 91V
215/55 R16 93W
215/50 R17 91W
225/45 R18 95W
 
U okviru tih dimenzija se može raspravljati o udobnosti, ostalo je puko naklapanje.
 
Ono šta me na Cromi izričito nervira su veliki i duboki otvori za kotače tako da su mi gume 205/55 R16 uvučene u karoseriju pa izgleda jako ružno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duskodux, slazem se sa tobom da su 205/55/16 vizuelno dosta losija opcija za Cromu pa sam I ja u velikoj dilemi sta da radim.

Dolazi vreme za zamenu letnjih guma zimskima a ja imam samo jedan set felni(alu fabricke 16') sa letnjim gumama 215/55. E sad, da su mi letnje gume lose, lako bi se odlucio I kupio letnji set 17' a zimske 16 na postojece felne ali je rec o skoro novim gumama pa sam odlucio da samo kupim zimske I ne diram nista drugo za sada. Analizirajuci odnos cena/kvalitet a kako ne robujem imenima, dosao sam do zakljucka da su Sava Eskimo HP odlican izbor. E sad, razlika u ceni za 4 gume ako gledam dimenziju 205/55 I 215/55

je oko 8000 dinara (6800 u odnosu na 8700). Razum kaze 6800 a srce 8700 :laughing:.

Sta mislite o dimenziji 205/60/16 za zimsku gumu. Sa cenom je izmedju, veci profil znaci zimi ali se plasim da nisu previse "balonke"? Ima li neko iskustva sa ovom dimenzijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije dimenzija koju dopušta proizvođač tako da nebi raspravljao uopće o tome.

 

Što se tiće kombinacije 16 zima 17 ljeto, slično je bilo kod mene.

 

Sa autom su došle nove zimske gume na 17 colnim serijskim felgama pa sam kupio 16 colne felge i na njih stavio ljetne gume koje su mi ostale od prijašnjeg auta.

 

Sada su oba seta potrošena tako da ovu zimu prelazim s zimskim gumama na 16 cola felgu s 215/55 a na ljeto na 17 cola s ljetnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije dimenzija koju dopušta proizvođač tako da nebi raspravljao uopće o tome.

Što se tiće kombinacije 16 zima 17 ljeto, slično je bilo kod mene.

Sa autom su došle nove zimske gume na 17 colnim serijskim felgama pa sam kupio 16 colne felge i na njih stavio ljetne gume koje su mi ostale od prijašnjeg auta.

Sada su oba seta potrošena tako da ovu zimu prelazim s zimskim gumama na 16 cola felgu s 215/55 a na ljeto na 17 cola s ljetnim.

Znam da 205/60/16 nije fabricka dimenzija ali ako neko ima iskustva neka se javi. S obzirom na visinu Crome, mislim da ovo nije losa varijanta za zimu. Npr. ta dimenzija je standard na Scenicu, Suzukiju, nekim karavanima.... Na netu kada se uporedi sa 215/55 /16,razlika je veoma mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ce ti biti velika razlika na brzinomeru tj pokazivace vise nego sto zapravo ides i obrnuto.

Imas na netu razne kalkulatore na tu temu, pa proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...