Jump to content
FAS Goran
Guest 185

Fiat Stilo - service due / resetovanje servisa

Recommended Posts

Guest 185

imam problem...
uradio sam na stilu servis (ulje i svi filteri) u domacoj radinosti..
ali ne znam kako da resetujem servis na bord kompjuteru, pa me
on stalno obavestava, i stalno mi treperi broj predjenih kilometara

kako to da resetujem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 338

Nazalost, jedina metoda kojom servisna obavestenja mozes da ponistis je odlazak na diagnostiku. Uradi sam metoda, ne postoji. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ako nije kasno ,ako se vec nisi snasao.skini kontakt,zatim stisni dugme za ponistavanje kilometrazai drzi ga,zatim daj kontakt sa stisnutim dugmetom(trip reset) posle par sekundi ces videti na displeju da ti je ispisao sve----- to je znak da si resetovao servis.pusti dugme i ugasi kontakt.trebalo bi da je posao uspesno obavljen.u principu ti je tako u vecini novijih automobila

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8383

Probao sam tako da resetujem servis kod Stila i nece da se resetuje. Izgleda samo na dijagnostici to moze da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7060

Koji dijagnosticki interfejs/softver pase za Stilo JTD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brisanje Service Due poruke moguće je samo na Examiner-u, a ne i na "običnoj" dijagnostici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

resetovanje se moze odraditi samo i samo uz pomoc dijagnosickog aparata.moze da se dogodi da i ne moze da se resetuje ako su prilikom dizanja i spustanja kilometraze, zbog jeftinije carine tokom uvoza, ne strucno odradili posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi...

Imam pitanje.

Na bord kompjuteru je prijavio servise 29 days, pa me zanima sta to znaci, sta obuhvata taj servis, jer je auto presao 91000 km.??

unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

...to znači da moraš da ideš u servis za 29 dana. :whistle:

Stilo u svom kompjuteru ima programiranje servisnog intervala.

On se podešava u kilometrima, i danima. Zavisno šta pre ispuniš, ta poruka će ti biti prikazana.

Npr. ako godišnje ne pređeš kilometražu za servis, ali ipak ostaje činjenica da je prošlo skoro godinu dana, pojaviće ti se to upozorenje u broju preostalih dana do servisa. Postoji čitav sistem koliko često izlaze ta upozorenja i čini mi se da poslednjih 7 dana to obaveštenje izlazi prilikom svakog startovanja automobila, dok ti sada izlazi ređe.

Moguće je da si skoro radio servis, ali majstori nisu podesili novi servisni interval pa je zato Stilo nastavio da odbrojava. :thumbup:

Ako si skoro radio servis, idi da ti nameste nov servisni interval.

Ako nisi skoro radio servis, onda je to pokazivanje realno i spremi se za mali servis. ( ulje i filteri )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postoji čitav sistem koliko često izlaze ta upozorenja i čini mi se da poslednjih 7 dana to obaveštenje izlazi prilikom svakog startovanja automobila, dok ti sada izlazi ređe.

A da li mozda znas sta se desava kad prodje i tih 7 dana, da li onda stalno stoji upaljeno upozerenje ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..onda prilikom svakog paljenja prvo napiše tu poruku, pa tek onda ono Check OK.

Tako će raditi svaki put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu i odgovoru...

Ulje i filtere sam menjao skoro, pre oko 4000 km, uplasio sam se da nije veliki servis ponovo... ili da je neki redovan godisnji servis... ici cu da mi majstor sredi to. hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo treba preko dijagnostike u instrument tabli da ti resetuje servisni interval,obicno bude 15000-20000km ili 365 dana.to je ceo posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

mikisxy postoji li mogucnost da taj servisni interval stave u servisu da je npr.10000km? ili je to vec fabricki postavljeno i ne moze da se menja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam imao potrebu do sad da pokusavam to jer bez obzira na kilometrazu interval odbrojava i 365 dana paralelno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja procitah sve teme ovde i opet mi nije jasno!

:wallbash: Konkretno pitanje, presao sam sa stilom skoro 10.000km, treba da idem za koji dan na servis! Imao sam 20.000km na onom brojacu koji broji koliko je ostalo do servisa kad sam tek uzeo auto jer je i servis bio tek odradjen (i mali i veliki) E sada kad odem i zamenim ulje posle redovnih 10.000 km, na onom brojacu mi ostaje jos oko 10.000 do servisa, sta da radim, da li da ga pustim da ide do nule pa na nuli da ponovo radim jos jedan servis li se on ponistava na svakih 10.000 km, kako to ide, uopste mi nije jasno sta mi je raditi? znaci da li se ovaj interval resetuje prilikom svake zamene ulja ili jednostavno na interval koji pokazuje bord idu dve zamene ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ćeš ga resetovati ti odlučuješ. Majstor će podesiti interval.

Da li može da se menja tih 20.000 Km...ne znam, a nije ni važno.

Resetuj ga prilikom svakog drugog servisa i to je to. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre paljenja obavezno sacekam da mi se pogase sve lampice pa tek onda palim.Primetio sam da mi na ekranu izlazi poruka SERVICE DUE i CHEK OK

auto lepo radi ali me zanima zasto mi izbacuje ovu poruku

znam da znaci servis za.... sta?

da radi se o stilu 1.9 jtd. Cipovao sam ga skoro ali mislim da nema veze sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze treba samo da se resetuje servisni interval u cajgeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro sam uzeo fiat stilo 1.6 16v iz 2002 i za početak bih uradio mali servis...

vidim da ovde pisete o servisnim intervalima koji se prikazuju na board comp.

ja kad uđem u meni preko tastera mode(levo od volana), i kada preko onih strelica dođem do dela service, tu ne piše ništa osim nekoliko crtica i km koje blinka (--- km).

nisam video nikakav datum ili brojanje dana i sl.

ako neko zna, javi te mi gde se to gleda, koliko ima vremena ili km do servisa...

mali servis još nisam uradio, uzeo sam sve filtere i ulje selenia 20k (10w 40)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili je prošao servisni interval u kojem je trebalo raditi servis - ili iako je rađen servis nije resetovan servisni interval. nisi pogrešio u mestu gde trebaš da gledaš servisni interval...

najbolje ti uradi kompletan mali servis, a i veliki ne bi bilo loše ako ne znaš kada i da li je rađen, tj. kada bi bio sledeći interval za veliki servis, na kraju, možeš konsultovati majstora, da daju odokativnu ocenu kaiša i španera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi neka ti majstor koji ti bude radio servis resetuje i servisni interval... mada u principu to može i neko od nas sa kablovima za dijagnostiku, ali kad već ideš kod majstora, neka ti to sredi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...