Jump to content
FAS Goran
alien50r

Fiat Punto 1.2 8v/16v - problem pri davanju gasa/trokiranje/seckanje

Recommended Posts

Map je na levoj strani usisne grane (kad staneš ispred auta),crne boje,piše Bosch na njemu(bar kod mene)

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je 9,1 poprilicno korektna potrosnja za gradsku voznju,posebno kod mene u bgu,gde je gust saobracaj i relacije nisu toliko velike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima promena,ali ne drasticnih.Barem ne onoliko koliko sam ja ocekivao.U principu,malo bolje ubrzava.Ovih dana cu kupiti sprej za klapnu,pa cu i to detaljno ocistiti i verovatno cu ponovo morati map.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

 

klapnu gasa sam otvorio i posle toga leptir ne otvara maksimalno, vec pod punim gasom maksimalno otvori oko 45 stepeni. Nesto sam skrsio. Trebao bih sada da proverim sta je problem, pa mi treba sema struje koja dolazi na klapnu.

Negde sam video da je voltaza oko 5.5V ali se ne secam gde a nisam snimio stranicu   :(

Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

 

Citao sam ovde, ali sam pokvario leptir gasa, sada pokusavam da nadjem tu strujnu semu i da pokusam da popravim elektroniku.... Ako ima neko da zna... bio bih zahvalan :)

Edited by acavozd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,poceo je da mi se javlja novi problem.Znaci nemam probleme sa klapnom ili ubrzavanjem,sve je to extra,za sada.Moj problem je,kad auto vozim u bilo kojoj brzini i prelazim preko 3500 rpm,pocinje da stuca i moram da oduzmem gas.Da li neko zna sta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi majstor zamenio svecice.Stare su bile istrosene vise od mm.Neverovatno je,kako se oseti razlika.Bolje ubrzava i nema vise trzanja.Bas sam ga forsirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prešao danas u cugu 160km, nakon par sati prešao još 5-6 i onda počinje igranka. Upalim auto i odmah izbaci ckeck engine i počne da radi kao na tri klipa i a trese motor u leru. Dam blagi gas i korigujem to drndanje ali auto slabo vuče. Prikačim ELM i očita mi grešku bobine.
Nakon par stotina metara takve vožnje osjetom da je dobio na snazi i da se vratilo sve u normalu. Poništim grešku, gasio, palio auto bez problema, kasnije se i vozao i onda opet kreće. Upali check engine i počne da drnda i nakon nekog vremena se vrati u normalu. Pokvari mi izlet
 

cxcb106418.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bregasta

Idem sad da spavam pa ću da smišljam sutra šta ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa.Evo i mene sa slicnim problemom.Dakle kad uplaim auto (kad je skroz hladan) prvih 10tak sekundi moram da dodajem gas jer obrtaji se podignu do 1200rpm i odmah zatim padnu ispod 700 rpm i pomalo nemirno radi.Takodje kad je na radnoj temperaturu kad mu dam gas secne malo pa onda krece polako da prima gas,kao da se gusi.Da li je to problem do step motora ili do neceg drugog, i da li na ovom motoru ima protokomer.U pitanju je 1.2 8 v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje kao da je problem do step motora i klapne gasa,ja bih proverio i dizne...Variraju li obrtaji u leru i da li se gasi prilikom stajanja na semafor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne su ociscene pre dva meseca.Na leru radi stabilno,ne gasi se na semaforu,desi se ponekad da kad stanem i izbacim u ler podigne obrtaje na 1100-1200rpm i posle 2-3 sekunde vrati na normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...