Jump to content
FAS Goran
alien50r

Fiat Punto 1.2 8v/16v - problem pri davanju gasa/trokiranje/seckanje

Recommended Posts

nikako ne prima gas ni na leru ni u brzini nista sve radi motor se ne cuje ali gasa nikako papucica do kraja nista cuje se kao zujanje ali nista ni da mrdne. Jos je kod majstora jer nije nasao tog svog sto ocitava pa cu izgleda morati da cekam ponedeljak da saznam sta mi je sa autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da razumem tacno sta je napisao... Pise nesto : "motor se ne cuje"...?

Ne znam ni kako je na 16 V resen gas... Potenciomer ili klasika? Ako je potenciomer na papucici, moglo bi da bude do njega.

Tesko da je step crknuti sa takvim simptomima. Step bi trebalo da pravi problema samo na leru(jer samo tad vazduh ulazi van leptira), dok klapna preuzima ulogu kad se gas dodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma najverovatnije mu pukla sajla za gas... da da to postoji... i verovatno pase od juga uz minimalne prepravke hahahhah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem da auto radi perfektno sva elektronika sva mehanika sve sem toga sto nece da primi gas uopste papucica je do dole spustena on ne reaguje samo se cuje ono malo zvuka i to je to nista na tabli za obrtaje stoji i dalje kao u leru nista se ne desava.Jednostavno samo ta papucica ne reaguje.

Kada sam rekao da se motor ne cuje mislio sam na rad motora da radi perfektno da taj problem je vezan samo za papucicu gasa a da ostale funkcije na autu rade perfektno bez ijednog problema.

Nazalost moj majstor ne radi danas i izgleda da cu da cekam ponedeljak da vidim sta je sa njim.Mada kada ga je covek prao pre pet dana naravno skinuo je sve te dzeksne sa kompjutera i otkacio akumulator jer sam stavljao onu zastitu plasticnu,pa kada je sve vratio i upalio auto iz prve, pojavile su mu se neke tri greske medju ostalom ta sa papucicom gasa on je tada samo otisao da to otkloni i na tome je ostalo nije pregledao te greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prao si motor ?

Ako si to radio trebalo da ga ostaviš da se dobro isuši (po ovoj vrućini kao da si ga gurnuo u rernu).

Ne bi bilo loše kad imaš problem da izneseš sve činjenice odmah, da ljudi ne lupaju glavom razmišljajući o kvaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je malo odstajao dok nije dosao do mene (citav dan)jer je radio kvacilo na njemu.Tako da se rasusio i previse.Jer ovo moze biti do onog glavnog kompjutera koji nimalo nije jeftin u AP sportu mislim da je najskuplja stvar skoro 350 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nista... Toliko kosta polovni motor...skoro...:)

Ako mu je voda usla negde u nesto vitalno, tu susenje ne pomaze.

Mora da se skine i tek tako da se prebrise( ako je dostupno) i onda osusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje licno misljenje je da nije do pranja jer je stojao dosta dugo od kada se prao.Majstor ga je i vozio da ga isproba sutradan a i ja sam ga vozao posle dva dana od pranja i dosao do njega da mu ostavim ostatak para i ja ga upalio iz [rve ali da primi gas nikako.A rekao je majstor da je auto posle tog pranja prijavio tu gresku vezano za papucicu gasa.E sada videcemo sta ce biti kada se ocita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas do majstora i kaze da jos en zna sta moze biti sa ovi problemom zasto samo papucica gasa ne reaguje. Znaci poludeo sam vise od cetvrtka nemam auto i jos gore sto je ne znam sta je sa njim.

Da li se isplati odvesti ga kod stojanova ili jel zna neko nekog dobrog dijagnosticara da to pregleda i otkloni kvar u pitanju je Novi Sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ludi u vezi gutanja knedle gasa i ne primanja, agonija se nastavlja...bio sam kod majstora prikacio ga je na komp i greska je pokazala problem oko dizni, kaze majstor ako nezelis da bacas pare bilo bi dobro da ga dobro provozas malo van grada da se sama produva...uklonio je gresku koja se ponovo pokazala kroz 10tak min....sticajem okolnosti vozio sam ga van grada i u subotu i juce u nedelju presao preko 60 km i nista isto biiip po gradu kad ga vozim guta knedle pri skretanju i drugoj ili trcoj kad se uspori, ostavim ga malo trokira i povuce, u sustini radi odlicno i vuce....jel zna neko nesto oko dizni da li je istina da se tako mogu produvati i same od sebe srediti?? i ako ne koji je posao u pitanju vezano za zamenu ili čiscenje ili produvavanje, tj koliko para..

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze amo ali moras da ides do nisa minimalnom prosecnom brzino od 140 km/h

ali onda ce motor da ti krepa ima i jeftinije od 3000 rsd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam morao cak da promenim i akumulator na autu pa sam odma uzeo 55ampera da sam miran.Majstor kaze da je posle resavanja odnosno ponistenja gresaka uspeo da resi problem sa gasom odnosno da je normalno radio primao gas,ali medjutim imao je problema sa akumulatorom i danas ga je dopunio i da upali auto opet upali iz prve ali ne moze da da gas.

Dok je cekao ovoga da opet ponisti greske doneo sam mu nov akumulator od 55amp stavili reko ajd da probamo nista opet ne prima gas. Ocistili kontakte ispod papucice gasa nista. Ceka jos ovog za dijagnostiku ali sam u medjuvremenu zvao stojanova da vidim sta moze biti i koliko sta kosta

.Kaze mi covek serviser da je moguce leptir gasa e sada da li da se ocisti ili menja ako bi se menjao to je oko 1500 dinara plus pdv. Tako da ako ovaj ne resi danas nosim auto do stojanova. SLEP+dijagnostika+leptir gasa izacice me do 5000 dinara ne vise. Jer ne mogu vise da cekam skoro nedelju dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da ce uspeti da resi,ali izgleda da se vise bojao da cacka po elektronici.ostavio sam kod stojanova pa cemo videti napokon sta je sa autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...