Jump to content
FAS Goran
alien50r

Fiat Punto 1.2 8v/16v - problem pri davanju gasa/trokiranje/seckanje

Recommended Posts

U rezervoaru bilo prljavštine i neke tečnosti kao da je voda i masnoća pomesana. To je očišćeno i očišćene dizne i sad auto ide kao zmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pozdrav,vozim Punta elx 1.2 benzin-gas..palio je iz prve ali prethodna dva dana kada ga palim,izgubi obrtaje i ugasi se.Stisnem jAAk gas i onda upali,dok ga vozim na benzin imam problema GUbi snagu,dok na gas ide bez problema..danas da ga upalim nisam mogao,čuje se da vergla i neće da se pokrene.Prošle nedelje je bio na dijagnostiku,bilo sve Ok.

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Baksuz

 

Kad sada daš kontakt, čuje li se zujanje benzinske pumpe u rezervoaru?

Pošto mahom voziš na gas verovatno, je l ti praksa bila da imaš 5 ili manje litara benzina u rezervoaru, ili si imao uvek znatno više od toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,cuje se pumpa 

Bio je na rezervi kada sam ga kupio,istog dana je sipano u jjega do pola rezervoara i vozen je nekoliko dana na benzin.Bas zbog moje zabrinutosti da dodje do nekog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa, vidim da vas ima sa problemima oko fiata pa da se i ja prikljucim.

 

Imam fiata mk1 99.god, ugradjen mu je obicni plin. Do danas je radio dobro na plinu, na benzinu k'o traktor, ali nisam se bavio time jer je isao.

Danas mi je poceo praviti detonacije pod haubom i iz auspuha. Isprepadao sam se.

Detonacije se osjete i cuju kad mu pritisnem gas u bilo kojoj brzini, on zatrza (isto kao da pritisnem gas-kocnicu-gas) i onda nastavi voziti,ali mu moram popustiti gas tako da ne prelazi 2000 obrtaja.

Vozim tako magistralom i presaltam u cetvrtu, a on pocne trzati, onda mu popustim gas...on ide dobro. Cim opet pritisnem gas...on pocne trzati.

Ima li neko ideju sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipo,uveek neki problemi..evo moj puntić kod majstora anlaser je ok,sistem za benzin očišćen i opet teško pali!!

Svećice su menjali,paljenje je ok..da nije neka masa u pitanju?!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam fiat punta 1.2 16v  u poslednja dva dana auto pri dodavanju gasa secka i trza posle sve normalno pa opet pri dodavanju isto sve. Zna li neko u cemu je stvar?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi  treba mi vase misljenje, Fiat stilo 1.2 16v , poceo je da duva creva i ja ludak odlucim da skinem glavu odnesem na obradu  i tamo kao izvalili da su ventili krivi  i kao obradjivali su ventile itd i naravno glavu obradili , nakon toga uzeo glavu spakovao sve kako treba, kad eto problema poceo auto da mi trokira dok je hladan cim se zagreje ne trokira ali stucne  po nekad, zamenjene svecice, bombine, proveravane dizne,  nema nikakvu gresku da dijagnostici uzubljen je alatom, vec dva meseca mucim muku teram od majstora do majstora niko ne zna. e i naravno i dalje duva creva nista nisam resio obradom glave i nov dihtung -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc otvorio motor i ima sta da vidim hidropodizac se rasklopio u delove :) kako nije lupao ne znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam problem sa Puntom 1.2 8v,auto ide super pri dodavanju gasa, međutim čim pustim gas kreće štucanje-trzanje.... Zna li neko u čemu može biti problem? Ja sumnjam na dizne zaprljane. Hvala 

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Ђомла said:

Zna li neko u čemu može biti problem?

Verovatno je neko morao znati u prethodno napisanim postovima u temi na kojoj si...ono, isti auto, isti problem, mora biti i isti uzrok :) tako da baci pogled na prethodno napisnao u temi na kojoj smo, pa ako imašta da se dopuni, pojasni - slobodno pitaj. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi je trzo,trokirao,palio check engine 2 dana(blinkao) katastrofa. Potrošio sam što sam imao benzina cca 20ak litara sipano na Gazpromu u Južnom Bulevaru,odem do Mola malo dalje ka G.Vučića,sipam 30 litara aditivirane 95ce i i provozam se do M.Požarevca i nazad. Gle čuda...auto mi prede kao mačka. Ovo mi se sa NIS(Gazprom) pumpom dešava već treći put. Da li je bilo vode ili šta,ja ne znam,znam samo gde NEĆU više sipati gorivo nikada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je u nižim obrtajima tj na leru i naglo dodam gas auto pocne da štuca do nekih 2500rpm, preko 2500rpm briše kao lud. Da nije do kablova, svećica možda?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Toni02

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. Tako ćeš videti šta je sve ljudima pravilo problem kada su imali istu situaciju, tj. problem prilikom davanja gasa. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, vozim fiat punta 2  1.2 8v, i vec duze vreme imam problem pri prvom paljenju ujutru gde kad ga upalim podigne obrtaje na 1500 i krene polako da ih spusta do 1000, to traje jedno 2,3 min... I onda kad mu dodam gas jos vise padnu obrtaji i hoce da se ugasi, bukvalno proguta taj prvi gas, i recimo na uzbrdici nece da primi jaci gas, nego ga proguta pa tek onda drugi gas primi, sta bi moglo da bude u pitanju?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Veljko123

 

To što podigne obrtaje u leru kad je hladan, i onda ih polako spušta u narednih par minuta -  to je ok, tako treba da bude, tako treba da radi.

To što ne prihvata gas dok je tako hladan - pogledaj sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi pisu uglavnom razlicito, ja sam mu menjao step motor, cistio leptir gasa, proveravao dizne, menjao svecice, a i dalje imam taj problem, sta bi moglo to da bude?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Veljko123 said:

...a i dalje imam taj problem, sta bi moglo to da bude?

Pa, baci pogled na prethodno napisano u temi na kojoj smo, klik OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...