Jump to content
FAS Goran
alien50r

Fiat Punto 1.2 8v/16v - problem pri davanju gasa/trokiranje/seckanje

Recommended Posts

Jutros kad sam ga palio pocne da trokira na benzinu, kad sam prebacio na plin radi ok. Probao sam zagrejanog u voznji da prebacim na benzin odmah pocne da trokira kao da radi na 3 cilindra. Vratim na plin sve ok.

 

Imam dijagnostiku ali mogu da ga zakacim tek veceras pa reko ako je neko vec imao slicnu igranku da mi skrati muke   :)

 

Unapred hvala.

Edited by kanjavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacepljene ili riknule?

 

Skidao sam jedan po jedan kabal sa bombine da provalim koja je ali nisam uspeo po zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima i izvinjavam se ako vec postoji tema.Naime u zadnjih par dana desava mi se da mi auto konstantno secka.Npr. vozim u trecoj na oko 1800 rpm i pocinje da secka,cim dam gas na 2200-2500rpm seckanje prestaje.Ne znam da li je prenisko ako ga u trecoj vozim na 1800 rpm ali do sad sam isto vozio i to mi se nije desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je do goriva.Imao sam slican problem kada sam na NIS-u kod SC u Bg-u sipao benzin 95-icu...Nije odmah, ali u toku dana je poceo da "secka".Bio sam kod majstora,povezao ga na komp i rece mi da su mi sipali mnogo lose gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto diraš kablove ako normalno radi na plinu, a na benzinu zeza? Skineš dizne, odneseš da ti očiste i provere i tada ćeš sve znati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo uvek sipam na istoj pumpi i do sad nije bilo problema.Sinoc sam na NIS-u sipao 98 oktana i stvarno lepse ide ali trzanje i dalje postoji.Zamenio sam klapnu gasa i svecice,sad tipujem na bobinu ili kablove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja pre na NIS-u nisam imao problema, ali eto, za sve postoji prvi put...Ja dolio 98 okt. i nemam problema vise sa trzanjem.Za svaki slucaj sam promenio srecice pre neki dan, a klapna gasa mi je ociscena pre mesec dana :)

Idi da ti prikace na komp, tako ces znati sta nije u redu.Castis ih neki dinar i saznas u cemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizne ociscene pre 2000 km i zamenjene svecice i klapna gasa.Ne znam kako da zakljucim da li je do bobine,kablovi ne izgledaju lose ali posto sam uzeo auto od drugara znam da sigurno nisu menjani kod njega,on je presao oko 35000km i ja sam presao oko 15000km,ne znam koliko mogu da guraju kablovi i bobina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje, ako je u pitanju leptir gasa i step motor da libi zezalo  na plin i na benzin ili samo benzin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

***info***

Sa ovom temom su spojene teme

"trokira na benzinu - punto 2 1.2 8v a na plinu radi ok" - koju je otvorio Kanjavi

i

"seckanje u toku voznje" - koju je otvorio slavisa87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oces sada da te iznabadavam!? :laughing:  nema potrebe za tri slicne teme, moze samo naslov malo da se uoblici, da se ljudi koji sada sede na poslu i ne rade nista ne bi mnogo brinuli!
Asam ti ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakacio sam ga na dijagnostiku, pokazao da je 4-ti cilindar (P0304 Cilindar 4 - detektovano nepravilno paljenje) Kupio polovnu diznu za 1000 din. (nova je oko 7500 din.) zamenio  je i ne cuje se kako radi. 

 

Hvala svima na savetima i pomoci !!!

Edited by kanjavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio na dijagnostici, 4-ta dizna , zamenim je polovnom radila 2-3 dana i opet isto.

Edited by kanjavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet se zapusila ista tj . na 4- tom cilindru . Otisao sam kod majstora na ultarzvucno ciscenje svih dizni i resio problem. U rezeorvaru imam neki talog boje cigle one crvene i to mi vremenom zapusi dizne, mada vozim ga 3+ god. ovo je prvi put da se zapusilo. Na prolece skidam rezervoar i na pranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...