Jump to content
FAS Goran
stub

Fiat Brava - magle stakla

Recommended Posts

Najpre čista stakla. Zatim polen filter da je čist tj. zamenjen. Ventilacioni otvori da su čisti (makar oni delovi koji se mogu očistiti skidanjem rešetkica). Takođe, proveriti da li su odvodi ispod haube začepljeni jer ako jesu umeju da ubacuju vodu u kabinu i eto problema.

Stakla se uz uključenu klimu i oni koji imaju funkciju MAX DEF, u nekom trenutku moraju odmagliti. Šoferka i prednja stakla kroz par minuta, a zadnja kroz možda 10-15min u vrh glave ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e probacu da ocistim stakla pa sprejom protiv maglenja...a jel zna neko jel postoji kakav sprej za ciscenje ventilacije od otvora za filter vazduha pa do unutrasnjosti da skine tu masnocu i smrad....ako posle toga ne magli ok...ako nista znacu da je mali hladnjak u pitanju... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su maglila stakla zato sto je prekidac bio ukljucen da vazduh cirkulise kroz auto,cim sam namestio prekidac u suprotnom polozaju da vuze vazduh spolja VISE NISU MAGLILA mozda nekom pomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel88

Ima tih sprejeva po raznim prodavnicama kozmetike, ali ako hoćeš to da uradiš kako treba, moraćeš da calneš fine pare... postoje neki sprejevi od 20ak € koji u suštini pročiste kompletnu ventilaciju, ali samo kroz delove kroz koje najviše cirkuliše vazduh... njih možeš naći po ovim prodavnicama autokozmetike, ali obavezno traži što bolji jer ima i nekih za 300-400rsd koji su čisto bacanje para ;) Za kompletno i baš detaljno prečišćavanje ide tretman parom koji košta oko 40-50-60€, ali on zaista zađe u svaki krajičak ventilacije i počisti sve što se nalazi u ventilaciji i to se radi u ozbiljnijim servisima koji imaju tu aparaturu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta da radim ako:

  • rashladni sistem ne gubi tecnost, na malom hladnjaku nema curenja (skidana kaseta ispred suvozaca da bi prisao istom, detaljno pregledan doduse vizuelno i pipanjem :huh:. Suv je skroz bez vidljivih znakova curenja, kao i crveva i patos ispod njega)
  • nije zapuseno odvodno crevo kod filtera klime
  • prekidac za recirkulaciju na konzoli nije zaglavljen (oseti se promena u zvuku i strujanja vazduha kada je ukljucen)
  • na maksimalnoj brzini ventilatora kao da duva tornado u kolima

ali... kad se ukljuci grejanje u kolima smrdi strasno, kao neka paljevina, i prednje staklo ali samo prednje magli katastrofa :wallbash:

Edited by Ritmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni filter klime.rolleyes.gif I carape....thumbsup.gif

Epohalan odgovor i resenje! :unworthy: :unworthy: :thumbup:

Ja sam skoro skidao srednju konzolu da zamenim sijalice osvetljenja i video sam kako izgledaju ventilacioni kanali.

Imao sm nameru da ocistim te kanale ali kada sam video koliko tu ima prljavstine pomesane sa nekom masnoocom i sve to bas zalepljeno po zidovima kanala,izgubio sam volju jer je verovatno citav sistem takav.

A pade mi na pamet nesto sto se tice smrada ako je bas toliko jak kao sto kazes...

Mom starom se desilo pre 10-ak godina da je isto tako strasno smrdelo u kolima a posebno kada se upali ventilacija.

Uzrok je bio crknut mis u nekom od kanala a bilo je bas ovakvo zimsko vreme kada oni traze neko toplije mesto.

Ne mora da znaci da je to u pitanju ali je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Brava nije nikakav problem poskidati resetke i ventilator i krpom sa jakim sredstvom za ciscenje oprati kanale.Ono sto te vraca na Motip i slicne sprejeve je ciscenje samog radijatora.Inace ventilacija je veeeliki rasadnik koksake virusa i ostalih manje ili vise neprijatnih bolestina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

hvala na savetu....ma samo ako hoce da skine taj smrad i da ne magli cu dam 2-30 evra nije problem samo da to sredim...a bilo bi super i to sto kazes kad bi nasao negde ciscenje parom....al ako mi i posle ciscenja sprejom bude maglilo i masno po prednjem staklu da li znaci da je u pitanju mali hladnjak?moze mi neko reci gde se on nalazi na fiatu bravo 1.6?e da i ako neko zna kako da skinem centralnu konzolu da ocistim te kanale od klime,i ako zna neko kako se bre skidaju resetke od klime u autu ..ako mogu da se skinu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ja sam o svemu tome pisao i čini mi se da sam čak i kačio slike... probaću negde da nađem, a ako ne uspem moraću da pišem opet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Tox"

ko zna moyda je nesto i umrlo u kanalima :blink:

@Dovla

hvala na savetu....ma samo ako hoce da skine taj smrad i da ne magli cu dam 2-30 evra nije problem samo da to sredim...a bilo bi super i to sto kazes kad bi nasao negde ciscenje parom....al ako mi i posle ciscenja sprejom bude maglilo i masno po prednjem staklu da li znaci da je u pitanju mali hladnjak?moze mi neko reci gde se on nalazi na fiatu bravo 1.6?e da i ako neko zna kako da skinem centralnu konzolu da ocistim te kanale od klime,i ako zna neko kako se bre skidaju resetke od klime u autu ..ako mogu da se skinu? :)

Sto se tice malog hladnjaka procitaj post br22 iznad tvog :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze mi neko reci gde se on nalazi na fiatu bravo 1.6?e da i ako neko zna kako da skinem centralnu konzolu da ocistim te kanale od klime,i ako zna neko kako se bre skidaju resetke od klime u autu ..ako mogu da se skinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralna konzola se skida:

- 4 šrafa su ispod muzike tj. prvo moraš izvaditi muziku

- zatim na delu gde su prekidači za maglenke, zadnje grejače itd imaš po jedan šraf s oba kraja, a one male plastike se skidaju lagano malim šrafcigerom

- imaš jedan šraf ispod srenjeg točkića za regulaciju jačine duvanja, a njega skidaš rukom samo malo jače povučeš ka sebi

- i imaš dva šrafa na dnu neposredno iznad pepeljare. Sagni se malo i videćeš ih ;)

Kada to sve odvrneš, samo lagano povuci konzolu ka sebi i to je to. Sa gornje strane onda samo rukom podigneš taj gornji deo i čistiš taj deo ventilacije.

Što se tiče skidanja rešetkica, skidaju se natezanjem na jednu stranu, ali to ti predlažem da ostaviš za leto kada bude bilo 40 stepeni jer ćeš i tada imati problem da ih skineš, ali ih makar nećeš slomiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala buraz na detaljnom objasnjenju :) ... e mozes li mi samo reci jos mali hladnjak ako znas gde se nalazi na fiat bravo 1.6....izgleda da mi je malo vlazno pod nogama...znaci li to da je on u pitanju...? i je li moguce da od njega se oseca kad ukljucim grejanje...

hvala na pomoci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo u ovoj temi je bilo dosta price o tome a tek kada malo pregledas forum...

Evo vec u ovoj temi sam ostavio link do jedne druge teme gde je sve detaljno objasnjeno,cak sa slikama.

mali hladnjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod nogama će ti pre biti vlažno jer su ti odvodi pod haubom začepljeni, a zbog toga ti i magle stakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ tox

gledao sam ja forum i ovde teme nekoliko puta samo :) sto mislim da meni nije mali hladnjak sa suvozaceve strane gde je kaseta...nego mozda na sredini... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da niko nije rekao da je sa suvozaceve strane nego se sa te strane prilazi malom hladnjaku koji je naravno ispod srednje konzole sto se vidi i na slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ tox

mozda i nije mozda jeste....mozda sam pobrkao posto sam se raspitivao na jos jednom forumu znam da mi je neko rekao da je sa suvozaceve to sigurno e sad jedino mozda je bilo na drugom forumu.... :)

@ dovla

e ovako skinuo sam plastiku na haubi gde su odvodi skinuo brisace brisaci bilo je malo prljavstine i nekog lisca i sve sam ocistio i staklo sam iznutra ocistio obicnim sprejom za prozore i ocistio novine....a da ispd noga kad se skloni ona krpa za noge rukom sam osetio da je malo vlazno...ako posle ovoga bude ok kad pocne sneg super ..ako ne cu da skinem centralnu tablu da vidim mali hladnjak ili je on u pitanju ili prljavi kanali pa da ih ocistim..

neka mi neko objasni ovo:

odvodno crevo kod filtera klime-jel to crevo ispod filtera za vazduh?

prekidac za recirkulaciju na konzoli nije zaglavljenjel to prekidac koji sluzi da uvlaci vazduh spolja ili isti za kruzenje vazduha

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad procuri mali hladnjak najcesce se pokazuje vlaga na suvozacevoj strani na patosu.to sto ti je vlazan patos sa tvoje strane moze biti od vode koju uneses u kola na obuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda i nije mozda jeste....mozda sam pobrkao posto sam se raspitivao na jos jednom forumu znam da mi je neko rekao da je sa suvozaceve to sigurno e sad jedino mozda je bilo na drugom forumu.... :)

e ovako skinuo sam plastiku na haubi gde su odvodi skinuo brisace brisaci bilo je malo prljavstine i nekog lisca i sve sam ocistio i staklo sam iznutra ocistio obicnim sprejom za prozore i ocistio novine....a da ispd noga kad se skloni ona krpa za noge rukom sam osetio da je malo vlazno...ako posle ovoga bude ok kad pocne sneg super ..ako ne cu da skinem centralnu tablu da vidim mali hladnjak ili je on u pitanju ili prljavi kanali pa da ih ocistim..

neka mi neko objasni ovo:

odvodno crevo kod filtera klime-jel to crevo ispod filtera za vazduh?

prekidac za recirkulaciju na konzoli nije zaglavljenjel to prekidac koji sluzi da uvlaci vazduh spolja ili isti za kruzenje vazduha

Auuu :question:

Nije mi samo jasno zasto ti je toliko tesko da pogledas link koji ti je "Tox" postavio :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...