Jump to content
FAS Goran
stub

Fiat Brava - magle stakla

Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam problem sa zamagljivanjem svih stakala kada je vlažno vrijeme, pogotovo ako se još neko vozi sa mnom. Mali hladnjak i crijeva nisu, to sam već riješio. Imam utisak kao da 100% dihtuje pa nema vlaga kud da ode, samo ne znam odakle se pojavljuje. Ima li ko kakvo rješenje, dolazi zima, a ne vozi mi se baš sa otvorenim prozorom na minusu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

promeni filter vazduha koji se nalazi ispod brisaca (skida se ona plastika) mislim da to moze da resi problem..bar je meni pomoglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da nije zaglavljena klapna za dovod svežeg vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene ista situacija.

Zamenjen mali hladnjak,filter klime,recirkulacija radi (nije zaglavljen).

Kada upalim grejanje da duva na sajbu onda je dobro ali zato zadnja bocna stakla bukvalno pobele a posebno ako neko sedi nazad.

Kupio sam neki sprej za sprecavanje magljenja pa cu probati posle detaljnog ciscenja stakala jer sam cuo da mnogo utice na magljenje stakala ako su prljava ili ako se pusi u autu (kod mene je to slucaj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte, u motornom prostoru, cevku za odvod vode ispod šoferke. Mekana plastika, prečnik je par cantimetara i stisnuta je na donjem kraju. Na stranici prema kabini, oko sredine po širini i 15-30cm od gornje ivice. Razdvoji prstima to što je stisnuto. Dešava se da se zapuši od lišća pa, kada se napuni vodom, se prelije negde u kabinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ništa od gore navedenog. Lišće redovno čistim i ispiram taj dio vodom zbog blata i prašine, tako da nije ni to. Mogu ja kupiti sprej protiv magljenja, ali mi se ne čini kao rješavanje problema. Ima li još neko neki prijedlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj zar nije normalno da se magle stakla? Razlika u temperaturi... Pogotovo ako se vozi na kratko.

Ako se dobro secam osnovno je da klapna za svez vazduh bude otvorena i da se ventilator ne pusti odmah na najtoplije.

I meni se magle stakla,pogotovo zadnja,ali valjda je to normalno. Probacu da ih dobro operem,mozda je i u tome stos kao sto rece tox.

Probaj sa tim sredstvom protim magljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas fino ocistio stakla i onda naprskao sa sprejem protiv magljenja u kome je ustvari neki alkohol koji brzo isparava i skida svu zaostalu prljavstinu (mada sumnjam da je to resenje).

Danas nije maglilo posto je bio lep dan,videcemo kada bude padala kisa.

Jos jedan moguci razlog magljenja moze biti ako su tepisi mokri to jest puni vlage koja onda isparava i stvara maglu.

Juce oko podne otvorim gepek da izvadim neki alat a auto je bilo na suncu od ujutro i vidim da su svi metalni kljucevi mokri od kondenzacije i hladni i tepisi u gepeku su nekako kao vlazni.

Sto rece @stub moguce da se ovo desava sto sve dobro dihtuje i onda ta vlaga koja se stvori kada se ovako naglo menja temperatura nema gde da izadje.

Jos jedan moguci razlog moze biti ako crevo za prskanje zadnjeg stakla pusta (poznata bolest Brava ) pa naliva pomalo vode u gepek i natapa tepihe.

Ovo isto vazi i za podmetace za noge napred i nazad.

Kolega mi rece da je on to resavao stavljanjem novina u gepek i ispod patosnica (a novine kao kupe vlagu iz vazduha) posebno u jesenjim i zimskim uslovima kada se voda unosi sa obucom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprao sam detaljno sva stakla izuzev jednog zadnjeg bočnog, radi testa. Smanji sam vlagu za nekih 90%. Ono neočišćeno i dalje magli. Ne mogu da vjerujem da je izgleda to bio uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar i kod mene,stim sto sam ja posle pranja nekim sredstvom za stakla jos naspricao i ono protiv magljenja.

Ova koja sam brisao ne magle (zasad) ali opet cu sacekati par dana da vidim,jer prosto ne mogu da verujem da je to stvarno glavni razlog iako sam bas obracao paznju na druga auta koja su totalno zamagljena (iskreno,najvise Fiata Brava sam video zamagljenih :blink: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ufff kakav sam ja problem imao sa tim kad se setim samo...Ne daj boze da krene da pada kisa ja apsolutno nisam nista video napred,a bocne da i ne pominjem.Promenio sam filter i to je bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Drugar ima Fiat Bravu 1.6 16v 97god. i jako mu magle stakla cim je napolju kisa, sneg i hladno.

Jel neko od vas imao takav problem i kako ga je resio?

HVALA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se desava isto po takvom vremenu da magle stakala..s tim sto mi soferka kad se zagreje motor upalim grejanje zamagle se i kad probam da ih obrisem masna su pa ne mogu da skinem to nikako...i mene muci isto...pa ako neko moze da eto pomogne i meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je ista situacija.

Koliko sam mogao da procitam po forumuma to je generalno problem Brave iz razloga sto je lose resen sistem ventilacije.

Magljenju stakala jos doprinosi ako su stakla prljava (najvise od duvanskog dima) a vrlo cest razlog je i pustanje malog hladnjaka.

Kod mene je pustao mali hladnjak i kada sam gledao ventilacijske kanale bili su bas masno-prljavi,najverovatnije od permanta (isparenje) koji je zajedno sa vazduhom izbacivan kroz ventilacijske kanale.

Imas ovde na forumu vec jednu ovakvu temu gde je sve ovo objasnjeno a mozda ce i Nesa prebaciti ove postove tamo.

Edit:Magljenje stakala

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanje polen filtera hoce da utice na magljenje, a desava se i da ostane ukljucen prekidac recirkulacije ili da klapna za istu zaglavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih jos i da se proveri mali hladnjak da ne pusta sto je cest slucaj.

A isto tako kada se skine polen filter vidi se i klapna za recirkulaciju kao sto rece @martini moze biti zaglavljena na recirkulaciji a onda mora da magli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da nije mali hladnjak cuo sam da je komplikovano doci do njega

15 minuta posla ako gumice na cevima udju glatko (kao sto kod mene nisu).

Imas uputstvo kako se to radi i na forumu i to sa slikama tako da osim malo alata i dobre volje nista posebno ne treba,osim novog hladnjaka naravno. <_<

Ako ti je suvo dole ispod centralne konzole i ako ne primecujes gubitak rashladne tecnosti ne bi trebalo biti do malog hladnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti.

Ipak mislim da ce pre biti te gumice sto ti kazes zasto sumnjam da je to.

1 Gubi vodu

2 cim pusti grejanje oseti se neki cudan miris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti ne gine skidanje jer to su simptomi pustanja malog hladnjaka. :thumbdown:

Evo ovde imas sve sto ti treba ako ces sam to da radis.

zamena malog hladnjaka

Ps:kada budes uzimao gumice uzmi nekoliko viska jer ja sam zeznuo 2-3 dok nisam uspeo da uguram cevi u hladnjak kako treba a cena im je mizerna ionako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je slucaj da se oseca da smrdi kad pustim grejanje a i soferka mi odmah zamagli i ne mogu da je obrisem kao da je masna...isto magle i ostala stakla...a filter za klimu isplod brisaca sam menjao...da obrisem necim stakla nekom tecnoscu pa onda onom protiv maglenja....ako nije ni to u pitanju da li znaci da je i meni mali hladnjak u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 99% slucajeva je mali hladnjak, cim magli ako ukljucite grejanje i smrdi.

Kolega sa foruma je objasnio u temi za to detaljno kako se menja i nije tesko, malo zivaca, vestih prstiju i nije problem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...