Jump to content
FAS Goran
stub

Fiat Brava - magle stakla

Recommended Posts

Imao si kondez na soferci kad je sunce peklo, upravo to je skolski primer vlage u kolima. A sto se tice vremena ne znam kakvo vreme bude da svima budu zamagljena stakla po parkinzima. Nikad nisam doziveo da mi auto zamagli sam od sebe na parkingu, kad je hladno vreme hoce da magli kad krenem da vozim i moram da pustim da duva u soferku inace bi maglio. Ali cim se auto ugreje iznutra mogu da prebacim da duva bilo gde. Ovo vazi samo ako je ispod nule napolju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam takav utisak stekao jer povremeno vidim parkirana zamagljena kola. Verovatno, nakon duze voznje. Ali da se vratimo na temu, mislim da sam sasvim slucajno otkrio sta je problem. Tacnije, nadam se da je to. Kada sam menjao mali radijator, uz njega ne dolaze oring gumice. Hladnjak je uzet polovan jer tada nisam nasao nov bez klime i uzeo dve gumice na otpadu koje su bile u boljem stanju od mojih. Sve montirano, ali primecujem da pomalo gubi RT pa sam to prepisivao hladnjaku posto je polovan iako nikad neku baricu nisam nasao ispod njega. Danas nesto na kratko usao u kola i slucajno primetim jednu tackicu na patosnici kod suvozaca. Deluje crvenkasto, tj. antifriz. Moracu da skidam kasetu kod suvozaca, jer garantovano pusta al ne znam gde naci oring gumice koje trpe temperaturu i antifriz. 

Precesljao sam malo forum i vidim da je kolega porucivao iz Subotice. Ako neko zna dal ima gde u Beogradu da se kupe bio bih zahvalan. Vrlo moguce da mi to pravi problem i sa termostatom. Tacnije, nekih 5,6 dana od zamene je radilo kako treba a posle na otvorenom obara temperaturu na otprilike 1/4 skale. 

DSCF9148.jpg

Edited by sima21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je problem verovatno. I ja kad sam menjao mali hladnjak morao sam da naknadno kupujem gumice jer ove stare jednom kad se skinu mozes da ih bacis. Narucivao sam i ja od tih iz Subotice i resio curenje. To nema veze sa termostatom, on ti je zaglavio na otvorenom polozaju i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kako kapiram vlage mora biti u svakom autu posebno zimi kada je sneg koji se unosi na obuci pa makar u minimalnoj meri i onda kad se upali grejanje isparava tu vodu.

Kao sto je spomenuto vec paljenje klime paralelno sa grejanjem mnogo pomaze kod skupljanja vlage iznutra jer se vlaga iz vazduha "hvata" na isparivacu dok vazduh struji kroz njega.

Razlike ima i u patosnicama,ja sam nekad imao one kao tepihe i to nije normalno koliko to vlage drzi u sebi kada se otopi sneg sa obuce.,,one gumene kao kadice su najbolje,kad vidim da se skupilo 1-2 deci vode,istresem patosnicu i idemo dalje.

Cisto sumnjam da neko oblaci papuce kad vozi kao Stevo Zigon u onoj nasoj seriji ali to bi pomoglo najvise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno da ima vlage, ali mora biti dosta da bi ti auto maglio. Ja furam tepih patosnice cele zime i ne magli mi auto. Inace isparivac isusuje vazduh zato tako dobro deluje protiv magle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2019 at 9:36 PM, tox said:

 

Jesi proveravao prostor gdje je rezervni tocak da li je vlazno ili ima vode?

 

Iako sam i ranije proveravao, nije bilo problema. Danas uzeo neke delove i stavljam u gepek i rekoh ajd bas da proverim. Kad stvarno, vlazan mi onaj prostor gde je rezervni tocak. Razmisljam da voda ulazi ili kod rupe gde je brisac ili na trece stop svetlo kada perem auto pa da se zadrzava u onom plasticnom tapacirungu na gepeku pa se polako sliva. 

Edited by sima21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci pusta i napred i nazad :) Nek neko poliva crevom spolja a ti se zavuci u auto i isprati gde pusta, tako sam ja kod mene uradio kad sam primetio vodu gde stoji rezervni tocak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacio sam komplet onaj tepih iz gepeka da se susi. Za sada nisam video neki problem u magljenju zadnjeg stakla kao ni bocnih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...